reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dzieciaczkowe menu

wiktor nie próbował dyni bo jest z ziemniakami a wysypało go po jarzynowej bo tam też ziemniak więc odpuszczamy szpinak jest fuj ale brokuły są mniami:) mięsko jedliśmy z królika i gołębia bo dziadziuś swoje ma:) na wiosnę kupujemy kury żeby były dla Wiktora na słoiczki :-D
 
reklama
Wiktor uwielbia dynie z ziemniaczkami, delikatne warzywka na parze z odrobina masełka, a z deserków to zdecydowanie jablko z bananem, bo sae jablko bylo chyba za kwasne,plul strasznie. Lecimy na sloiczkach na razie,potem bede gotowac sama. Ale te pierwsze posilki to sloiczkowe, bo te warzywa teraz to takie zimowe jakies i stare
 
My dzisiaj jesteśmy po szpinaku z ziemniaczkami. Małej nawet smakowało, a obawiałam się, że wszystko wypluje. Czy któraś z was podaje gluten i co konkretnie?
 
dziewczyny a jak robicie marchewke..blendujecie razem z wywarem?czy same??i cos jeszcze dodajecie ,maslo???czy sol??
Ja gotuje w szybkowarze z bardzo niewielka iloscia wody pozniej blenduje z dodatkiem oliwy z oliwek lub Rapsöl z omega 3 ( to jest chyba rzepakowy) . Oleje kupilam bio , to sa specjalnie przeznaczone dla niemowlat. Masla sie nie daje ze wzgledu na bialko . Soli nie daje. Czasami wrzuce cwiartke jablka do smaku, lub cukini, albo dynie.
 
My dzisiaj jesteśmy po szpinaku z ziemniaczkami. Małej nawet smakowało, a obawiałam się, że wszystko wypluje. Czy któraś z was podaje gluten i co konkretnie?
ja dawałam w niedziele odrobine (jedną łyzeczkę na 200ml i to na dwa razy do podania) kaszy manny do zupki jarzynowej i synek ok, wiec mysle ze uczulony na gluten nie jest
 
moje dzieciątko na obiadki uwielbia zupkę marchewkową z ryżem ,marchewkę z ziemniakiem,sama marchewka jest dla niej ble,dzisiaj podam jej zupke jarzynową i mam nadzieje ze jej zasmakuje:tak:na deser chętnie zjada jabłko z brzoskwinią,marchewke z jabłkiem ,same jabłko i owoce leśne jej nie przypasiły, no i tradycyjnie mleko bebilon pepti próbowalismy zmienić na normalny bebilon i niestety po jednym dniu mieszania mlek wystąpiła skaza białkowa wiec spowrote pepti:tak: martwi mnie tylko ze tak mało ona wypija dopiero wczoraj zaczeła wypijac 150 ml,a do tej pory jej max to 120.
kurcze i jak tak czytam ile wasze dzieciaki waża to jestem przerazona ze moja Julka taka kruszynka jest ona 2 tygodnie temu miała 6.700:szok: lekarka mówi ze pięknie rośnie ale jak dla mnie to ona za mało przybiera,co wy na to???? z resztą musze sprawdzić w ksiazeczce zdrowia jak te moje córeczki tyły,co prawda one są budowy drobnej ,ale jakby na to nie spojrzec julka od momentu wyjscia ze szpitala przybrała tylko 2,700:baffled:
 
Karolina moim zadniem to Twoja mlutka wazy tyle co powinna - moj Karol wczoraj wazony , 6300 - i uwazam ,ze super - jest dlugi i drobnej budowy ale jest tak sprytny , uwielbia sie bawic ,ma ogrom sily - wszystko ok, lekarka mowila,ze jest super . W rodzinie mamy male kluski blizniaki - w jego wieku wazyly po 7,5 kg i wiesz co wcale nie chcialabym ,ze moj tyle wazyl,bo one zanim sie rusza to musza pomyslec :-) . Wazne ,ze przybywa na wadze i rosnie !
 
KAROLINA84 nie ma się co przejmować, że tyle waży najważniejsze, że ciągle przybiera. A co do ilości mleka to mój Olek zjada 120ml. Tylko na noc się napycha bo zjada 120 ml kaszki i ok. 60 ml mleka do tego.

 
reklama
hahaha no coś w tym jest mój siostrzeniec jest o 3 tygodnie modszy od mojej julki i wazy 7,300 i powiem ze zgadza sie to co piszesz ten mały ma trudnosci ze wzszystkim co ma zrobić,nawet grzechotki nie potrafi trzymać i ma problemy z podnoszeniem sie ,wiadomo ze nie wysztkich dzieci to dotyczy,on akurat to takkki grubas ze ho ho.
uspokoiłaś mnie ,ze z tak niską wagą nie tylko ma moja Julka ;-) ja ogólnie zadowolona jestem z wyglądu mojej kruszynki bo jak dla mnie wyglada super,uff już jestem spokojniejsza,dzieks
 
Do góry