reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Mam pare pytan głownie do mam po raz kolejny;-)
1, czy dziecko moze nie lubic pewnych rzeczy ze wzgledu na konsystencje? np ze jest za rzadkie?
2, czy moze byc uczulenie na plastik? Goska po obiadku zawsze ma wysypke wokoł ust,do rana schodzi.
3,czy wracac do dan tych pierwszych np sama marchewka czy podawac coraz to nowe zgodnie z wiekiem?
4,czy dziecko moze uzaleznic sie od wieczornej butli? tzn nie zasnie jesli nie dostanie jesc z butli,jesli tak to jak i kiedy z tym walczyc?

aaa jeszcze jedno,Goska od pewnego czasu podczas karmienia trzyma w gorze lewa noge,to normalne czy sie martwic?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam pare pytan głownie do mam po raz kolejny;-)
1, czy dziecko moze nie lubic pewnych rzeczy ze wzgledu na konsystencje? np ze jest za rzadkie?
2, czy moze byc uczulenie na plastik? Goska po obiadku zawsze ma wysypke wokoł ust,do rana schodzi.
3,czy wracac do dan tych pierwszych np sama marchewka czy podawac coraz to nowe zgodnie z wiekiem?
4,czy dziecko moze uzaleznic sie od wieczornej butli? tzn nie zasnie jesli nie dostanie jesc z butli,jesli tak to jak i kiedy z tym walczyc?

aaa jeszcze jedno,Goska od pewnego czasu podczas karmienia trzyma w gorze lewa noge,to normalne czy sie martwic?

Olu
ad.1. tak, konsystencja jest ważna
ad.2. może byc uczulenie na plastik - zmień łyżeczkę - najlepiej na srebrną:)
ad.3. pojedyńcze składniki sa głównie w celu zapoznania wic nie ma potzreby by do nich wracać
ad.4. butla może stac sie rytułałem czy usypiaczek jak smoczek, cycus, pieluszka itp - walczyc z tym po 1 roku zycia czyli wtedy gdy dziecko powinno przestac jeść z butli
noga w górze sie nie martw:)
 
Vetus wielkie dzieki:) a powiedz mi skoro konsystencja jest wazna to co dodac do owocow zeby Goska zjadła? bo one ewidentnie sa rzadsze,moze przez to nie chce ich jesc?
 
oleńka też zauważyłam, że Bartkowi gorzej wchodzą wszelkiego typu zupki, są rzadsze i dużo wypluwa. Natomiast wszystkie warzywa, potrawki wcina aż mu się uszy trzęsą. Przy deserkach tego nie zauważyłam, wszystkie mu smakują.
co do uczulenia wokół ust, to u nas znika po chwili, myślę że pakując jedzonko podrażniamy delikatną skórę. U nas jedzenie zawsze z butli więc na pewno jest uzależniony od takiego sposobu karmienia.
 
W poradniku żywieniowym bobovity "skrobane jabłko" jest od 4 m-ca czyli mozna podawać surowe - bo znów była na ten temat dyskusja - chyba Dove pytała
 
A u nas z gęstością odwrotnie. Lepiej wchodzi luźne, bo połyka od razu, a gęste musi rozmemłać 3 razy i wypluć nim połknie :D
 
Madzikm, daj znac jak po mm!! Ja mam identyczne pobudki. laura jest tlko na cycu nawet wody, herbatki niezasmskowala.
Nie wiem akbym jej mogla dac mm, skoro ona nawet mojego mleka z butli jesc nie chce!
Chcialam wam wiecej napisac ,ale juz dzis nie dam rady
A czy twoja laura chce smoka?? Moja siostra podobnie miała, jej córeczka tylko na cycu, butli nie chciała, ale jak miała 6 mies to nauczyła się smoka, najpierw go tylko gryzła, a teraz ssie, myślę, że ze smoka, później łatwiej dać butle, albo z nakładek sylikonowych na sutki (kapturków).

A ja mam pytanie, przyzwyczajałam Wiktora do łóżeczka już z dwa mies temu, i jak się bódził między 6 - 8 zależy o której zasnął wieczorem. Spał ze mną jedynie jak nocowaliśmy u moich rodziców, a zdarzyło się to kilka razy. Ostatnio coś się zmieniło, Wiktor około 3 wierci się i roi w swoim lórzeczku, czasami popłakuje, więc biorę go do siebie, daję mu smoka i odrazu zasypia, międzi 4a 5 znowu się wierci i roki, kręci i przekręca, kładę go na boczku przytulam do siebie i śpi dalej. I tak kilka razy, ja wstaję koło 6 i robię mu po cichutku mleczko karmie go przez sen, czasami się budzi i już nie usypia. Karmie go mm. Nie wiem czym to spowodowane, może powinnam dawać mu jakieś kaszki na noc? Kaszki daję mu ok 3godz przed butelką bo przy butli usypia, a jak bym mu dała kaszkę przed snem to później ma problemy z zaśnięciem. Spróbuję jeszcze go o tej 3 nie brać do siebie tylko dać mu smoka i pieluszkę w łóżeczku zobaczę może uśnie dalej, bo wcześniej jak tak robiłam to i tak za jakieś 10 minut znowu się roił. Ja śpię u niego w pokoju mam wstawione tam łóżko.
 
Ostatnia edycja:
Też się właśnie tak zastanawiałam . Mój też trochę nie spokojnie śpi ostatni , wybudza się ale jak mu smoka daje to usypia dalej.Mój od urodzenia śpi swoim łóżeczku na początku to od czasu do czasu się przespał z nami w łóżko a teraz to jest wielka awantura i muszę go z powrotem bo nie chce za nic z nami spać. Myślę że faktycznie może mleko już nie wystarcza na noc.
 
reklama
Dziewczyny jak tam kupy u Was?;) bo cos mnie niepokoi u Gosi,do tej pory były dwie dziennie,pierwsza ''plastelinka'',druga troche rzadsza,od kilku dni doszła trzecia i ta juz bardzo rzadka z grudkami(jak rzadka jajecznica ze scietym białkiem) a dzis to juz sajgon bo od rana były juz cztery kupy:( teraz pytanie od czego to,czy ja cos zjadłam czy moze te miesne słoiczki tak na nia wpływaja?
 
Do góry