reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

reklama
No właśnie, różne rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, bo duży van to dużo większe spalanie, a już te amerykańskie mają przeważnie silnik w okolicach 2,5-3,5.
Bardzo duży, z bagażnikiem, nie będzie ani tani ani ekonomiczny.
I nam też zależało na tylnych drzwiach przesuwanych.
Opcji jest dużo ;)
 
Nasz stary opel bez problemu mieścił 3 foteliki. Nasza nowa kia 2017 nie ma takiej możliwości. Jak jedziemy w 5 to jedno dziecko musi bez bo się nie mieści.
Na szczęście prawo na to pozwala.Trzeba faktycznie na top uwagę mieć.
Oczywiście bez bagażnika na dach nie ma bata.
 
Ostatnia edycja:
U mnie 9latek jeździ też już w zasadzie bez fotelika. Wzrost i wagę osiągnął już z 1,5 r temu, tzn te 36kg, max wagę dla fotelików. Jak mieliśmy 3dzieci przez 1,5 roku i kombi to też właśnie w środku jeździł pomiędzy młodszymi.ale to było mega rzadko.
 
Największy problem to pojechać i obejrzeć. Po 1 z kim zostawić dzieci a po 2 jechać kilkadziesiąt km by obejrzeć jedno auto... przydał by się komis z vanami[emoji2]
I jeszcze moj małż jest w domu tylko przez tydzień w każdym miesiącu a spraw do załatwienia milion pięćset...
Półi nie ma dzidzi to jakoś damy radę... Ale wolałabym mieć już zakup auta z głowy więc powoli się rozglądam.
 
Największy problem to pojechać i obejrzeć. Po 1 z kim zostawić dzieci a po 2 jechać kilkadziesiąt km by obejrzeć jedno auto... przydał by się komis z vanami[emoji2]
I jeszcze moj małż jest w domu tylko przez tydzień w każdym miesiącu a spraw do załatwienia milion pięćset...
Półi nie ma dzidzi to jakoś damy radę... Ale wolałabym mieć już zakup auta z głowy więc powoli się rozglądam.
Pooglądaj dużo zdjęć w internecie. Na zdjęciach widać i fotele i ile miejsca w bagażniku. A pojedźcie do jakiegoś jednego większego komisu. Zazwyczaj mają kilka różnych vanów. Pewnie z internetu już coś ci się bardziej spodoba lub coś wyeliminujesz.
 
Pooglądaj dużo zdjęć w internecie. Na zdjęciach widać i fotele i ile miejsca w bagażniku. A pojedźcie do jakiegoś jednego większego komisu. Zazwyczaj mają kilka różnych vanów. Pewnie z internetu już coś ci się bardziej spodoba lub coś wyeliminujesz.
Niby tak tylko na fotkach wydaje się że miejsca jest dość a na żywo już nie wygląda to tak fajnie. Wiosna przyjrzeliśmy większość tych mniejszych 7osobówek najłatwiej było w salonie firmowym bo zawsze ten 1 egzemplarz był [emoji6] i ż tego co oglądaliśmy jedyny który gabarytów i by się nadawał to Galaxy ale od tego czasu wpadły mi w oko jeszcze 4 inne ciut większe auta bardziej podobne do busa... Ale tym to już bym się musiała przejechać bo wygląda na spore auto.
Dzięki dziewczyny za wszystkie uwagi . Przyjdę się tym autem które wy macie... bo w końcu trzeba coś wybrać...
 
To jeden z tych które mi się podobają.
Jak to się prowadzi. Normalnie się jeździ czy raczej jak autobusem? W końcu ma swoje gabaryty.
Prowadzi się jak zwykłego kombiaka. W aucie mamy wyciagniety środkowy fotel z drugiego rzędu i jeździmy w układzie 2+2+2, dziewczynki siedza w srodkowym rzędzie, a najstarszy w ostatnim, jak jedziemy gdzies dalej swobodnie przechodzę z przodu do tylu jak trzeba siadam sobie obok Mlodego mi mam dostep do dzieci. W tym roku tylko dokupimy box na dach. Bo czesto jeździmy pod namioty i jednak bagaży jest dużo a jak uda się zajść w ciążę to będzie jeszcze więcej.
Co do foteli super jest to ze każdy jest osobno i kazdy mozna wyjąć. Nie ma takich z podłogi podnoszonych tylko normalne pelnowymiarowe fotele no i nie jest to wan. Według dowodu to hathback haha [emoji14] my ja juz kilka lat i do tej pory poza kosmetyka i regeneracja turbiny nic nam się nie zepsuło. Dla mnie to jest auto niezawodne.
 
reklama
Do góry