reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dominik - mały wojownik

Tak jedzie na zabieg i wraca, długo tam nie będzie. To jeden z najlepszych ośrodków. Niestety retinopatia często dopada tak wczesnie urodzone maluszki. Przykro mi, że was to spotkało, ale powoli nauczycie się z tym żyć. Zawsze mnie dziwiło, że Helenka nie miała. Wydaje mi się, że zawdzięcza to poniekąd wylewowi, bo dostała wtedy heparynę i to chyba ona uratowała jej oczka.
Twój synek jest już nie tylko dzielny, ale i duży. Jak z odwiedzinami na "nowym" miejscu? Czy to znaczy, że już samodzielnie oddycha? Możesz go odwiedzać?
Niedługo będziesz miała go w domku [emoji3526]
Na noworodkach jesteśmy od dzisiaj. Nastąpił zatem duży progres, będą też próby z jedzonkiem. Dominik ma Retinopatie 1+. Gdyby była sama 1ka byłoby to zapewne do obserwacji niestety ten plus daje znać że sprawa może postępowac więc chcą odrazu zareagować. Lekarka powiedziała że zdecydowana większość wczesniakow ur przed 30 tyg tak ma. Teraz dzięki Bogu są możliwości. Generalnie naprowadziła mnie raczej optymistycznie.
 
reklama
Na noworodkach jesteśmy od dzisiaj. Nastąpił zatem duży progres, będą też próby z jedzonkiem. Dominik ma Retinopatie 1+. Gdyby była sama 1ka byłoby to zapewne do obserwacji niestety ten plus daje znać że sprawa może postępowac więc chcą odrazu zareagować. Lekarka powiedziała że zdecydowana większość wczesniakow ur przed 30 tyg tak ma. Teraz dzięki Bogu są możliwości. Generalnie naprowadziła mnie raczej optymistycznie.
Wiolu tu ci nie pomogę, bo na retinopatii się nie znam. Wiem tylko, że w Katowicach czynili cuda. To jeden z najlepszych ośrodków. Trzymam kciuki [emoji110][emoji110][emoji110][emoji3059]
 
Na noworodkach jesteśmy od dzisiaj. Nastąpił zatem duży progres, będą też próby z jedzonkiem. Dominik ma Retinopatie 1+. Gdyby była sama 1ka byłoby to zapewne do obserwacji niestety ten plus daje znać że sprawa może postępowac więc chcą odrazu zareagować. Lekarka powiedziała że zdecydowana większość wczesniakow ur przed 30 tyg tak ma. Teraz dzięki Bogu są możliwości. Generalnie naprowadziła mnie raczej optymistycznie.
1+ to nie jest źle, ale dobrze, że szybko reagują. Jeśli zdejmą go z cpapu, to ta retinopatia nie powinna postępować. Bo właśnie od tlenu mogła powstać. Będzie dobrze, zobaczysz. Generalnie to już jesteście jedną nogą w domku skoro już na noworodkach jest. Po Katowicach to już będzie kwestia jednego, dwóch tygodni. Trzymam za to kciuki!
 
1+ to nie jest źle, ale dobrze, że szybko reagują. Jeśli zdejmą go z cpapu, to ta retinopatia nie powinna postępować. Bo właśnie od tlenu mogła powstać. Będzie dobrze, zobaczysz. Generalnie to już jesteście jedną nogą w domku skoro już na noworodkach jest. Po Katowicach to już będzie kwestia jednego, dwóch tygodni. Trzymam za to kciuki!
Bardzo Ci dziękuję. Jak już tak trochę się wyciszyłam to właśnie stwierdziłam że trzeba się cieszyć z możliwości które teraz są. Wiem, że w Katowicach będzie w świetnych rękach. Tak jak piszesz niestety tlen który ratuje maluchy też może mieć skutki uboczne podobnie jak przetaczanie krwi. Oczka wyszły przy tej kontroli. Tak jak Wam pisałam poprzednie dwie były w porządku. Mój płacz nic tu nie da dzisiaj jadę do małego, a jutro jadę za nim do tych Katowic. Oby to ostatni nasz największy problem na drodze do domu.
 
Bardzo Ci dziękuję. Jak już tak trochę się wyciszyłam to właśnie stwierdziłam że trzeba się cieszyć z możliwości które teraz są. Wiem, że w Katowicach będzie w świetnych rękach. Tak jak piszesz niestety tlen który ratuje maluchy też może mieć skutki uboczne podobnie jak przetaczanie krwi. Oczka wyszły przy tej kontroli. Tak jak Wam pisałam poprzednie dwie były w porządku. Mój płacz nic tu nie da dzisiaj jadę do małego, a jutro jadę za nim do tych Katowic. Oby to ostatni nasz największy problem na drodze do domu.
Będzie dobrze, retinopatia tego stopnia to nie tragedia, może okazać się, że jak już nie będzie potrzebował wspomagania oddechu, retinopatia się cofnie. A jak po dzisiejszej wizycie? Wszystko ok? Czy już go zawieźli do Katowic i nie było odwiedzin?
 
Będzie dobrze, retinopatia tego stopnia to nie tragedia, może okazać się, że jak już nie będzie potrzebował wspomagania oddechu, retinopatia się cofnie. A jak po dzisiejszej wizycie? Wszystko ok? Czy już go zawieźli do Katowic i nie było odwiedzin?
Odwiedziny byly, Dominiczek jutro o 10.00 ma transport do Katowic. Rano w piątek będzie badany i też tego samego dnia zabieg. Jeśli będzie ok po kontroli to niedziela-poniedziałek wróci na Ujastek.
Dziś było trochę skarg na Dominiczka. Dowiedziałam się że to mały łobuz który nie daje się położnym nudzić :) generalnie jak to powiedziała położna, gdyby umiał chodzić to wyszedł by z inkubatora. Dominiczka jest pełno w całym inkubatorze, oczywiście nie podoba mu się sonda z jedzonkiem więc manipuluje przy niej i położne muszą co chwilę mu poprawiać. Gdyby nie ten wyjazd mały miałby już ćwiczenia oddechowe, ogólnie jest ok. Lekarka powiedziała że na sali noworodków to już są mocno stabilne dzieci. Ja jutro jadę oczywiście do Katowic podpisać zgody itp. Zostaje tam do niedzieli. Nie wpuszcza mnie do małego, ale chcę być możliwie jak najbliżej niego. Dominiczek nie jedzie tam sam, inne maluchy też jadą do Katowic wtedy co on.
 
reklama
Do góry