reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

Hej ja przy szczepieniu dostałam od pediatry taką instrukcję, nie wiem czy pomogę, ale na wszelki wypadek wklejam

masa ciała dziecka - pierwsza dawka paracetamolu - kolejna

2kg - 30mg- 20mg
3kg- 45mg -30mg
4kg - 60mg - 40mg
5kg - 75mg -50mg
6kg -90mg -60mg
7kg - 105mg - 70mg
8kg - 120mg- 80mg
9kg -135mg - 90mg
10kg - 150mg -100mg
12kg - 180mg -120mg
14kg - 210mg -140mg
 
reklama
Wczoraj wieczorem zadzwoniłam do położnej po rade i powiedziała mi ze jezeli dziecko jest karmione tylko piersia to nie ma sie co martwic bo kupke na pewno zrobi a tak długie przerwy po prosu sie zdarzają. Zaleciła masaż brzuszka, noszenie w chuście i zabroniła w jakikolwiek sposób prowokować...Mi nie dawało to jednak spokoju wiec pogrzebałam jeszcze troche w sieci i trafiłam na instrukcje masażu wg medycyny chińskiej. W cuda nie wierze ale w desperacji pomyślałam że nie mam nic do stracenia. Było tam napisane ze masaż robi sie wieczorem a rano bedzie kupa.Zrobiłam, Zajęło mi to jakieś trzy minuty i...nie uwierzycie ale otwieram rano pieluszke a tam kupka jak z podręcznika ...;) moze to tylko zwykły zbieg okoliczości bo na moją Małą po prostu przyszła pora, a może jednak... ;)
 
claudia--mój Tomek pił i pije dalej ( bo bardzo lubi) zwykłą wode mineralną, owszem Lubi soki , napoje, i inne cuda.. ale najwiecej pije wody mineralnej.. a jak nie miał roku to ja mu dawałam tylko i wyłacznie wode

no to fajnie, jak się dziecko nauczy to potem nie ma problemu, też chyba kupię wodę i zobaczę czy mały będzie pił

czasem jest już ciepło i mały jest bardzo spragniony
 
ja do przepajania i przygotowywania amku małemu używam wody Żywiec Zdrój.. oczywiście ją przegotuję przed podaniem. Do wody z kranu nie jestem przekonana.... ten kamień! ;/
 
reklama
ramon dzięki za link, też mi się przyda , bo Antek też ma problemy z kupką a pić nie chce...
już nie wiem co mu dawać, jak wmuszę dwa razy na dzień po 30 ml to jest dobrze....
 
Do góry