reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

monia-t, Tosia też się łuszczyła jak wąż, stosowaliśmy Oilatum do kąpieli, a po kąpieli smarowałam ją kremikiem pielęgnacyjnym Nivea Baby. Teraz używamy Oilan do kąpieli, ale skórka nie łuszczy się już od dawna :)
 
reklama
Czesc! Dziewczyny ja mam problem mój mały od 2 dni nie robił kupki a jest tylko na piersi nie daję mu innego mleka tylko pierś no i dzisiaj mu dałam rano troszkę wody się napić może mu pomoże.Wcześniej mały robił po każdym karmieniu.
 
Monia - ja kąpie małego w Balneum jestem bardzo zadowolona. A skóre natłuszczam kremem z balneum lub oliwką. Jest ok.

Mam pytanie, któras z was pisała o masci majerankowej na katar. ja juz małemu nie chce sciagac aspiratorem bo mu leca strupki z krwia. mozecie napisac cos więcej o tej masci ewentualnie innym sposobie na katar???
 
aurii chyba tylko czopek pomoze....wczesniej dziewczyny o tym pisaly...

ulkan maść majerankowa aplikujesz odrobine pod nosek albo na skrzydelka noska i jej zapach powoduje ze katar nie leci...jak chcesz oczyscic nosek daj bobasa na brzuch powinno wyplynac co nie co....
 
joasienka - u nas to samo od ponad tygodnia... wczoraj bylismy u pediatry i to zwykla sapka... a meczy mojego Szymcia jak nie wiem co :/ dlawi sie az podczas jedzenia bo jak chrzaknie to mu mleko poleci nie do tej dziurki co trzeba... kazala 5 razy dziennie wode morska do nosa i klasc na brzuchu...

batonik - u nas stwierdzono skaze wczoraj i maly dzisiaj wyglada jak jeden wielki szorstki rumien na policzkach :-( lekarka nie kazala niczym smarowac... ale ja zrobie dzisiaj krochmal na twarz... zobaczymy czy pomoze
a ja nie wiem co moge jesc a co nie... co ty jesz??
 
aurii ja Ci moge polecic dla maluszka do picia herbatke na dobre trawienie hippa, antkowi pomogła w kupkowych kryzysach. ty tez mozesz sie jej napic
 
zobaczymy, kupię w takim razie wodę morską, kłądę ją na brzuszku właśnie odkąd miała problemy z kupkami i super śpi, w dzień oczywiście, bo w nocy śpi na boczku.
monciaa-dzięki, jak pediatra będzie mogła przyjsc to super, jak nie, będziemy próbować i zobaczymy jutro.
 
Monciaa - mi lekarka poleciła odstawic nabiał, jajka, produkty z mlekiem w proszku (cappuccino), a jak i to nie pomoże, to mam odstawić czerwone mięso...

Ogólnie moja dieta składa się z produktów zbożowych - kasze, ryże makarony, chleb, ziemniaki, warzywa - te bezpieczne - z owoców jem jabłka i banany, czasem wypije Kubusia. Mogę jeść dżemy, ostrożnie drożdzówki, zupu niezabielane śmietana czy mlekiem. Nie ma tego dużo, ale zawsze coś.
 
Dziękuję bardzo za rady o czopku też myślałam ale w UK nie mają.Ale już jestem spokojna bo mały zrobił mega kupkę :-) może mu pomogła woda no nie wiem bo jak się napił wody to po godzince kupka.
 
reklama
dziewczyny a wodę morską to jaka używacie?
Marimer czy Disnemar? a może jeszcze jaką inną? Znalazłam jeszcze Sterimar baby.
 
Do góry