reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe :(

dziewczyny a wiecie może jak skutecznie walczyć ze zgagą?? jak przeszły mi mdłości w końcu, to przyszła zgaga.. i nie wiem co gorsze, bo zgaga dokucza mi po wszystkim co zjem, a czasem i sama z siebie bez niczego. Najgorzej wieczorami, przed zaśnięciem, tak strasznie mnie pali, że zbiera mi się na wymioty:eek::eek::eek: i nie wiem już co robić, niby mogę brać rennie, ale wolę się przemęczyć niż brać jakieś leki, tymbardziej jeśli nie jest to absolutnie konieczne.. może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby, żeby zapobiegać tej okropnej zgadze??:crazy:
 
reklama
nie wiem czy to jest sposób ale ja pije mleko i jak mam to biszkopty i mi przechodzi zgaga:tak:
ja wczoraj wieczorem pierwszy raz miałam okropny ból podbrzusza i nie mogłam spać do 2 w nocy a nie chcialam nic brac przeciwbólowego bo nawet nie mam chodzi mi o nospe:sorry:też macie nieraz takie bóle ja mam też tak że w ciagu dnia kilkanaście razy twardnieje mi brzuch normalnie robi sie twardy jak kamień:no:
ale wtedy staram sie choć na chwile położyć
 
kizi też tak mam.:baffled: Mały mi się wtedy dodatkowo wypina i też wtedy wolę poleżeć. Po jakimś czasie przechodzi. Zauważyłam chyba ze dwa razy (bo reszty pewnie nawet nie czuję) skurcze przepowiadajce Braxtona Hicksa:zawstydzona/y: niezbyt przyjemne ale "pocieszam się" że przy porodzie będzie bolało mocniej. :zawstydzona/y:
 
ja też tak mam. Do tego wszystkiego zaczęłam strasznie wolno chodzić. Brzuch mi zaczął ciążyć. Nie wspomnę już nic o problemie wchodzenia po schodach.
 
jak mam się podnieść z siedzenia do leżenia, lub przewrócić z boku na bok, to tak strasznie boli mnie dół brzucha i krocze... tak jakby dzidziuś już wyskakiwał :eek: na ostatniej wizycie nie powiedziałam nic ginowi :baffled: wyleciało mi z głowy... bardziej przeraziły mnie upławy i może temu nie powiedziałam o tych bólach.. ale raczej nie dzieje się nic złego skoro boli tylko i wyłącznie w tych dwóch sytuacjach... wiadome, że też mi się spina brzuszek jak się przesilę i przechodzi jak tylko chwilkę poleżę.. to chyba "normalne" skoro wy też tak macie...
 
No i ja się podpisuję! Pod wszystkim: mega upławy, bóle i twardnienie podbrzusza, i ostatnio zaczęłam strasznie się męczyć. Katastrofa. Na brak kondycji nie narzekam, bo codziennie mam spacerki kilkukilometrowe, jeszcze dwa tygodnie temu po błędnych skałach latałam a teraz czuję się jakbym przytyła w ciągu kilku dni 50 kg! Jest mi ciężko, sapię i nie mogę sie wyspać, bo w każdej pozycji coś mi doskwiera :baffled:
 
Mnie również od kilku dni bardzo martwi twardnienie brzucha.Zastanawiałam się jak to możliwe że może zrobić się twardy jak kamień.Nie zaobserwowałam jeszcze w jakich sytuacjach tak się robi ale na pewno coraz częściej.Ale też myślę ,że skoro nie tylko ja tak mam to może tak ma być .Jak będe na najbliższej wizycie u lekarza na pewno zapytam.
 
Na twardnienie brzucha pomógł mi wyraznie magnez-od kiedy go biorę to może 2-4 skurczów dziennie mam .Ale czasami jak dużo muszę się ruszać to częściej twardnieje.Całe szczęscie że bezbolesne te skurcze są .Przeraziłam się stanem moich stóp po dzisiejszym spacerze-tak spuchniętych i obolałych nie miałam nawet pod koniec poprzednich ciąż.Jutro idę jakiś krem na to kupić...Jednak całkiem inaczej znosiłam poprzednie ciąże-teraz czuję się jak niepełnosprawna czasami...tzn .coraz częściej:crazy:
 
Olgha polecam Ci żel do stóp dla kobiet w ciąży z rossmana... BabyDream
super się wchłania... ma zapach miętowy... i daje takie świetne uczucie chłodu.. jak troszke poruszasz stópką to masz uczucie jakby ci taki przyjemny wiaterek wiał po nogach :) i długotrwałe działanie ma.. Misiek mi smarował dziś około 16, a do teraz sobie macham stópkami i mi tak przyjemnie :) też mi dzisiaj makabrycznie spuchły ale to temu ze sie nabiegałam sporo
 
reklama
Do góry