reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe :(

Mnie ogólnie kopniaczki jeszcze nie bolą, ale czasami nie są przyjemne. Szczególnie jak maleństwo kopie "do wewnątrz". Czy wy też to tak odczuwacie. U mnie to jest wtedy takie dziwne pulsowanie w strone odbytu.

też tak mam, ale zauważyłam to dopiero od jakiegoś tygodnia - wczesniej mały kopał po brzuchu, więc wywnioskowałam, że chyba się obrócił
 
reklama
dziewczyny ratujcie- co można wziąć na alergię- tak mnie dzisiaj zebrało, że kicham , smarkam, duszę się , a do tego od rana mialam takie bóle w podbrzuszu jakbym miała dostać okres i tak do 15, teraz trochę przeszło to znowu ta alergia- może któraś z was też ma katar sienny i ma jakiś pomysł
 
a ja od dzis odczuwam mega bolesne kopniaki w pęcherz, wczesniej tak nie bolały, i w ogóle wypina sie na maksa.
 
a czy was tez mecza np skurcze lydek? czasami jak mnie zlapie to nie wiem co ze soba zrobic...

co do bolu glowy... biore apap jesli naprawde nie moge wytrzymac,..ale ze on nie pomaga to najczesciej stosuje po prostu sen... boje sie tabletek jak ognia :-D

aaa.. a co z wzdeciami? czy mozna w ciazy brac espumisan albo rapaholin (chyba tak sie to pisze)?

Wnioskuję z wpisów, że skurcze to w ciąży normalka. Różne poradniki ciążowe podają, że to jeden z licznych ciążowych "uroków" ... Jak Cię łapie, to staraj się szybko rozmasować. A co do wspomagaczy na wzdęcia, to niestety raphaholin odpada, a o espumisanie też nie słyszałam, by był na liście leków dozwolonych w ciąży. Na wzdęcia i zaparcia trzeba się ratować domowymi sposobami :-(
 
A co do wspomagaczy na wzdęcia, to niestety raphaholin odpada, a o espumisanie też nie słyszałam, by był na liście leków dozwolonych w ciąży. Na wzdęcia i zaparcia trzeba się ratować domowymi sposobami :-(
no wlasnie mam watpliwosci bo rapaholin niby ziolowy...a espumisan..na ulotce napisano ze nie ma przeciwskazan,..tzn nie ma skutkow ubocznych jesli chodzi o ciaze i karmienie... :oo2:
 
henrietta Te bóle w podbrzuszu to może od ciągłego kichania... Jedyne co przychodzi mi do głowy to lekarz! Najlepiej do lekarza, bo nie ma co bagatelizować. Nie leczyłabym alergii na własną rękę będąc w ciąży...

Ja to póki co ani zgagi, ani nic. Myślę, że wymiotami odkupiłam sobie winy hihihihi :-D
Choć jest jedna rzecz która mnie męczy - strasznie napiernicza mnie pępek i jego okolice :eek::rofl2:
 
Kopniaki w pęcherz też się "nam" zdarzają i do najprzyjemniejszych nie należą. A i z żebrami mam takie dziwne uczucie - nie bolą ale mam wrażenie, że są mi się rozsuwają:eek:
Z tego całego dzidziusiowego rozpychania i rośnięcia najbardziej boli mnie pępek i dzidziuś jakoś najwyraźniej zrobił sobie z niego worek treningowy :rofl2:
No i też mnie czasem w pupie łupie :rofl2:
 
Espumisan i seputikon można jak najbardziej brać na sensacje żołądkowe-stosuje zawsze i dzieciom też daje szczególnie po wzdymających warzywach.Takie wzdęcie może być bardzo bolesne i czasami nawet wole wziąć na zapas jedną tab.niż sie męczyć.Ostatnio nawet mi zgaga odpuściła ,staram się nie objadać słodkim;-)
Za to strasznie czuje naciąganie brzucha-szczególnie rano jak się wytaszcze na górę gdzie młoda ma szkołe to masakra!!!Potem już ok,ale najgorzej jest z rana jak taka nie rozchodzona jestem.
jagoodka-witaj w klubie;\ mnie właśnie najbardziej przy pępku boli-brzuszki rosną
 
Olgha z tym ciągnięciem też tak mam jak wracam rano z zakupów. Niby mieszkam w mieście ale do "centrum" mam 2 km, więc tak łażę sobie codziennie po coś. Niestety ponad połowa drogi powrotnej jest pod sporą górkę i pod koniec to już czuję każdy centymetr brzucha... :sorry:;-)
 
reklama
Jak na razie to mam 75G (pod biustem 73). Znalazłam fajną stronkę ze stanikami, mają ogromny wybór, pełną rozmiarówkę i ceny bardzo przystępne. Kupiłam tam już 2 staniki i jestem bardzo zdowolona
Bielizna, bielizna damska - sklep Jagna.pl
u mnie tez największa (sic!) bolączka ciązy sa ciągle rosnace piersi i mocno wymagające żadnych fiszbin, przeszyc nic czysta bawełna. dzis sie poddałam i kupiłam sobie dwa topy sportowe Gattz - ogromne, ale za to wygodne,+ polecam.
moja kolezanka-polozna i mąz straszyli zapaleniem piersi:no::szok:
 
Do góry