reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe, wizyty u lekarza

reklama
Anrysa - czasem się tak zdarza, jak się od razu słoiczka nie zakręci, bo one się pod wpływem powietrza robią. Przypadkiem wiem, bo musiałam powtarzać badanie mojego syna kiedyś... A jak jesteś pewna, że od razu zakręciłaś, to nie mam pojęcia ;-)
 
Podwyższony poziom ciał ketonowych w moczu wskazuje na złą przemianę metaboliczną organizmu. Przyczyn tego stanu może być bardzo wiele najprawdopodobniej jakieś problemy z wątrobą ale w naszym stanie może to wskazywać również na kwasicę cukrzycową lub zatrucie ciążowe albo po prostu na złą dietę. Takich wyników nie możesz zbagatelizować i jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem, żeby tylko to nie zaszkodziło to dzidzi. Trzymam za Ciebie kciuki żeby okazało się to nie groźnie.
 
a ile masz na + ??
ja myslalm ze to cukrzyca juz, bo podobno przy cukrzycy ciazowej wychodza, ale mi lekarz pow ze raczej nie, ze prawdopodobnie sie jedzenie zle rozlozylo, dal mi przyklad kobiety która miała 6+ tych ciał i okzalao sie ze jedzenie grillowe sie zle rozkladalo.
ja sie troszke cykam u siebie jednak o przecukrzenie krwi, jutro robie badania m. in. obciążenie glukozą 75g po 2h. ciekawe jak wytzrymam przez te 2 h;/ po takiej dawce glukozy, kiedys mnie zemdlilo.
 
Wyszło mi 1,5 mmol/l pisze, że norma jest od 0 do 0,5. Także nie jakoś strasznie dużo. Jacie mam nadzieję, że to nie zatrucie ciążowe, chociaż siostra mówiła, że przy tym powinnam mieć białko w moczu:-(. A pozostałe parametry są ok tylko te ketony. Pojemnik zakręciłam gdzieś po 2 min jak się wysikałam do końca, także nie wiem, czy to może mieć jakiś wpływ. Myślałam, że to może przez to, że nie jadłam w tym dniu za dużo, a siuku zrobiłam gdzieś 4-5 h po śniadaniu hmm. Może pójdę i zrobię jeszcze raz tylko siuku zrobię rano na czczo hmm. Wiem pewnie mi powiecie, że panikuję, ale wiecie jak to jest w ciąży:crazy:
 
Wyszło mi 1,5 mmol/l pisze, że norma jest od 0 do 0,5. Także nie jakoś strasznie dużo. Jacie mam nadzieję, że to nie zatrucie ciążowe, chociaż siostra mówiła, że przy tym powinnam mieć białko w moczu:-(. A pozostałe parametry są ok tylko te ketony. Pojemnik zakręciłam gdzieś po 2 min jak się wysikałam do końca, także nie wiem, czy to może mieć jakiś wpływ. Myślałam, że to może przez to, że nie jadłam w tym dniu za dużo, a siuku zrobiłam gdzieś 4-5 h po śniadaniu hmm. Może pójdę i zrobię jeszcze raz tylko siuku zrobię rano na czczo hmm. Wiem pewnie mi powiecie, że panikuję, ale wiecie jak to jest w ciąży:crazy:

Mi lekarz mówił że najlepiej robić mocz z poranego moczu, na czczo a przed dobrze jest umyć cewkę moczową żeby dodatkowych bakterii nie było
 
Dokładnie tak jak piszą dziewczyny wyże, powinnaś do badań dać mocz na czczo z porannego siusiu i do tego starać się nie robić siku przez całą noc. Wszystkie te normy są ustalane pod taki mocz a jak bierzesz mocz do badania po wcześniejszym śniadanku to potem wychodzą takie dziwne wyniki.
 
reklama
Anrysa - ja bym powtórzyła to badanie, bo ja właśnie synkowi tak gdzieś po 2 minutach zakręciłam (był wtedy malutki, nasiusiał do specjalnego woreczka i musiałam najpierw się zając nim, a nie woreczkiem) - i wyszło wtedy chyba 3mmol/l, pierwsze pytanie, jakie mi zadali przy odbiorze wyników, to czy od razu zakręcałam...
 
Do góry