reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe, wizyty u lekarza

ja też będę miała badania prenatalne ale z tego względu że moja rodzina jest obciążona genetycznie! w piątek mam wizytę w poradni patologii ciąży! trzymajcie za mnie i za moją dzidzię kciuki!
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży jak lekarz robił USg to też badał przezierność karkową i to nie były żadne badania prenatalne dodatkowo płatne.
 
hej dziewczyny

wczoraj byłam u gina, usg oki, mam 11 tydzien, tylko maly był odwrócony głowa w dół, myślicie ze to normalne u takich małych dzidzi? i wiecie co wydawało mi sie ze macha do mnie rączkami...

mam tez bakterie w moczu - dostałam furaginum
 
Ja bylam na badaniach w piatek, nasza dzidzia ma juz 7cm :) To 12 tydzien!
Dostalam piekne zdjecie glowki z oczkami, noskiem i buzka :) W sierpniu plec!
Chodze do lekarza prywatnie i zalecil mi znowu badania prenatalne (mam 35 lat, w poprzedniej ciazy tez robilam).
Bede placic 220 zl. Dzis bylam na pobraniu krwi i z tego co wiem, to zostaje ona wyslana do Lodzi na dalsze badania.
Trzymam kciuki zeby bylo ok - poprzednio mnie to bardzo uspokoilo. Tym z Was, ktore sie wahaja polecam artykul o badaniach prenatalnych w jedym z ostatnich numerów Twojego Stylu (chyba majowy). Wiele schorzen dzidzi mozna wyleczyc jeszcze w zyciu plodowym. No ale zadnej z nas nie zycze takiej potrzeby.

Pisalam Wam ostatnio, ze miewam bole podbrzusza, ciagle sie utrzymuja, ale moj lekarz mowi, ze mam sie nie martwic, duzo odpoczywac (jeszcze pracuje) i zazywac 2x dziennie No-spe. Jestem tez juz po badaniach krwi pod katem WR, HBS i toksoplazmozy - podobno teraz nasz szpital w Toruniu tego wymaga.
 
Cześć dziewczyny jestem tu nowa ale mam do was pytanie jestem w 12 tyg i do 11 tyg moje piersi były bardzo tkliwe, bolesne, "pełne" teraz to ustąpiło i są "normalne" czy wy tez tak macie??
 
Thinin co do toksoplazmy to z reguly sie ja robi, ja w poprzedniej ciazy ja robilam i w tej pewnie tez bede bo to dla bezpieczenstwa dzidzi a WR i HBS to tez obowiazkowe. wiem, tez ze niektore robia badania na obecnosc przeciewcial rozyczki. i ciesze sie, ze z kruszynka wszystko dobrze oby tak dalej.

momo to normalne i nie powinnas sie martwic.
 
Hejka. Byłam dzisiaj u położnej i na poniedziałek jestem umówiona do gina tak jak planowałam :) W 12 tc będzie mi robił USG, w tym przezierność karkową i jest to refundowane przez NFZ tak samo jak i badania na toxo czy inne. W przyszłym tygodniu jak po badaniu poniedziałkowym założą mi kartę ciąży to będę więcej wiedziała o badaniach. Położna przemiła i bardzo gadatliwa babka. Będzie fajnie :)
 
reklama
No to prawda. Poprzednio z ciążami chodziłam do zupełnie innej przychodni i też były fajne położne ale lekarze nie za bardzo. Poza tym z innym podpisali umowę o USG i jest teraz taki gbur, mojej siostrze nic nie chciał mówić a o zdjęciach mogła zapomnieć. Dowiedziałam się że u nas na wsi przyjmuje świetny lekarz, u którego bywałam prywatnie i spotykałam się na oddziale położniczym. Zależało mi bardzo aby on prowadził tą ciążę, poza tym robi USG na miejscu. Trochę się obawiałam, ze tutaj na wsi to moze być jakaś położna zołza a jest bardzo przyjemna kobitka :)
 
Do góry