reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka od 6-12 miesięcy( co, kiedy i ile)

happymum20

Szczęśliwa mama Denniska
Dołączył(a)
27 Październik 2012
Postów
5 112
Miasto
Wakefield
Witam wszystkie mamy:-D
Mam 6 miesięcznego synka Dennisa, ja już dużo różnych warzyw i owoców ale nie jestem pewna co i w jakich ilosciach mu podawać, ile powinien jejść posiłków dziennie itp.
Prosze dajcie jakąś rade!!!!
 
reklama
Mój Dennisek ma taki plan dnia
8:00-8:30 wstaje i kaszka 180ml
10:00-11:00-herbatka 100ml i dzemka
11:15-12:00-spacer(no chyba ze pada)
12:30-13:00- obiadek(sama robie bo słoiczków nie lubi)
13:00-15:00- herbatka 100ml. i dzemka
16:30-17:00- deserek owoce z biszkoptami i mlekiem modyfikowanym(nuntramigen)
17:00-18:00-dzemka
20:30-21:00-kąpiel i przygotowanie do snu
21:00- kaszka lub budyń 180 ml. i sen
ile taki maluszek powinien jejść na obiad a ile na deserek no i co moze jejść bo narazie daje mu: marchewke, ziemniaka,brokoly, jabko i banana ni i mleko i kaszke manną
 
prubował też: pietruszki,kalafiora, pasterniaka,gruszki,moreli,truskawek ale nie wiem czy moge mu to podawać.
Mieszkm w wielkiej Brytani i tutal niekture prodykty wprowadza sie kiedy indziej
 
Dawaj synkowi już mięso roztarte w warzywach typu ziemniak, dynia, brokuł (zamiast kalafiora), pietruszka. Coś w rodzaju bardzo gęstego rosołku, do którego możesz dodac kaszkę kukurydzianą albo ryżową. Możesz gotowac mu rybę albo piec ją w piekarnku w folii, zupkę rybną - najlepszy jest podobno losoś, ale myśle że każda swieża ryba będzie dobra jeżli ja dobrze ugotujesz. Truskawek na razie nie podawaj, jest za mały. Powinien jeść trzy razy w tygodniu po pół żółtka ugotowanego na twardo a z deserków możesz podawac już biszpoty namoczone w jego mleku, owocowe słoiczki lub chrupki kukurydziane (flipsy). Kaszki wprowadzaj wielozbożowe żeby jadł powoli gluten, może skubać ciemne pieczywo w ramach drapania dziąseł.
Tak na szybko to w jego diecie brakuje mięsa i ryb. A ile podawać? tyle ile chce żeby nie był głodny :-D
 
mięso dodaje do każdego obiadku ale tylko pierś z kurczaka ale żółtka jeszcze nie dawałam, kaszke sostaje 7 zbóż wiec gluten jest,ryb jeszcze nie dawałąm ale może jutro dam:) bardzo dziękuje:):):)
:-):-):-):-D:-D:-D
 
Aaaaa bo pisałaś tylko o warzywach, to nie domysliłam się że dodajesz mięsko do obiadu. Możesz poszukać cielęciny i indyka. Moja Wanda jest mniej więcej w wieku Twojego synka i uwielbia ziemniaczki ugniecione z masłem i do tego żółtko na obiad, wcześniej podaję jej zupkę żeby miała pełny obiad i wtedy ma dzień wegetarianina :-D
 
Jutro sprubuje tegi żółtka, z mięsem nie jest tak latwo, kurczaka mam polskiego bo mieszkam w anglii a tu mieso jest jakies inne ma dziwny smak. A indyka moge dac?
 
reklama
Do góry