reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciaza prosze o pomoc

Jusstyna1501

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2019
Postów
91
Dziewczyny wklejam wynik testu który zrobiłam dzis popoludniu - 2 dni po spodziewanym okresie. Czy jest szansa na maluszka ?
 

Załączniki

  • 20190305_132137.jpg
    20190305_132137.jpg
    967,5 KB · Wyświetleń: 481
  • 20190305_131953.jpg
    20190305_131953.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 506
reklama
@Aniuśka @ida_marzec każda kobieta sama może zadecydować, czy robić betę czy nie. I obie macie po troszkę racji - 1. badanie z krwi jest bardziej czułe niż badanie z moczu 2. jeśli powtarza się je po 48 godzinach można stwierdzić przyrost (co może być pierwszym wskaźnikiem, że ciąża rozwija / nie rozwija się prawidłowo - ale wcale nie musi) 3. tak, da się stwierdzić ciążę bez bety... ale ... zdarza się, że usg nic nie pokaże (bo będzie to 4tc plus 2,3 dni - czyli czas, kiedy beta jest dodatnia, przestaje działać zasada "wszystko albo nic" (w skrócie chroniąca zarodek przed negatywnymi czynnikami), a lekarz nie da karty ciąży na podstawie samego badania (bo nie widać ani pęcherzyka, ani tym bardziej zarodka z serduszkiem, a np. kobieta pracuje w fabryce z chemikaliami i trzeba ją na cito przenieść na inne stanowisko) 4. negatywny test z moczu w terminie miesiączki nic nie oznacza - bo może być za wcześniej. Więc jeśli ktokolwiek ma wydać na kilka testów, to już lepiej iść na betę (nie trzeba być na czczo). 5. betę zazwyczaj oznacza się na dwa sposoby - jest dodatnia i jej poziom (co jest bardzo niedokładnym, ale zawsze jakimś, przybliżonym wskaźnikiem wieku ciąży).

Wydaje mi się, że udawadnianie, która ma rację... Nie chcę się mieszczać w dyskusje, ale Autorka postu zadała pytanie i ma 3 strony spamu tak naprawdę... Chyba nie o to chodzi w forum :) Dobrego dnia Wam życzę :)

@Jusstyna1501 mój syn (jestem na końcówcę ciąży) był taką bladą kreseczką. A najpierw w ogóle tej kreseczki nie było :) na 1 usg miał 2,2 mm i serduszko. Powodzenia :)
To mój drugi test więc chyba jednak jestem w ciazy :) bardzo się cieszę. Tylko mam delikatne brązowe plamienia :/ niby jestem jakby w dniach miesiączki A moja pani ginekolog na urlopie :(
 
reklama
Ciąża młodziutka jest, więc wszystko idzie ku dobremu. Może warto żebyś teraz umówiła się do lekarza, niech przepisze luteinę albo duphaston? Głowa pełna pozytywnych myśli i do przodu:-*
I
Ciąża młodziutka jest, więc wszystko idzie ku dobremu. Może warto żebyś teraz umówiła się do lekarza, niech przepisze luteinę albo duphaston? Głowa pełna pozytywnych myśli i do przodu:-*
Idę dzisiaj na 19. Ale.myslisz że przy takim progesteronie jest szansa ?
 
Uszy do góry:-* zawsze trzeba mieć nadzieję i trzymać się tych pozytywnych myśli. Lekarz zerknie i będzie wiedział co i jak. Dopóki nie masz jasno powiedziane , że nic z tego nie będzie, to nie można myśleć negatywnie. Wiem, że łatwo się mówi ale sama przez to przechodziłam I myślenie naprawdę dużo daje:-* Trzymam mocno kciuki:-*
 
Uszy do góry:-* zawsze trzeba mieć nadzieję i trzymać się tych pozytywnych myśli. Lekarz zerknie i będzie wiedział co i jak. Dopóki nie masz jasno powiedziane , że nic z tego nie będzie, to nie można myśleć negatywnie. Wiem, że łatwo się mówi ale sama przez to przechodziłam I myślenie naprawdę dużo daje:-* Trzymam mocno kciuki:-*
Dziękuję Kochana:*
 
reklama
@ida_marzec Tak mnie zastanawia skoro test wyszedł pozytywny to po co robić betę? Przecież można umówić wizytę u ginekologa który potwierdzi bądź wykluczy ciąże :confused:


Jeśli to wczesna ciąża to lekarz jeszcze nic nie potwierdzi na usg. Ja przy niskiej becie nie widziałam jeszcze nic. Mówił wrócić do gabinetu przy becie minimum 1000
 
Do góry