reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciaza prosze o pomoc

Jusstyna1501

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2019
Postów
91
Dziewczyny wklejam wynik testu który zrobiłam dzis popoludniu - 2 dni po spodziewanym okresie. Czy jest szansa na maluszka ?
 

Załączniki

  • 20190305_132137.jpg
    20190305_132137.jpg
    967,5 KB · Wyświetleń: 481
  • 20190305_131953.jpg
    20190305_131953.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 506
reklama
reklama
Jakaś blada kreska jest widoczna więc proponuję zrobić jeszcze jeden test i faktycznie tą betę ponieważ pewności nie masz :) chodziło mi jeżeli są dwie mocne kreski to beta jest raczej zbędna :) tak czy siak już gratuluje i życzę powodzenia :-D
 
  • @ida_marzec
  • Lekarz wykona zapewne bardzo dokładne badanie ginekologiczne, szukając charakterystycznych cech sugerujących zapłodnienie (np. rozpulchnienie pochwy wywołane działaniem progesteronu, a także zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy). Zmiany w pochwie mogą być widoczne już w 4. tygodniu ciąży, a w macicy – dopiero w 6. tygodniu ciąży.
  • Jeśli w gabinecie jest aparat USG, można potwierdzić ciążę za pomocą badania dopochwowego. Ma to sens nie wcześniej niż w 4. tygodniu ciąży, bo dopiero wtedy na obrazie jamy macicy można dostrzec pęcherzyk ciążowy. Jeśli zgłosisz się na wizytę w 6. tygodniu, ginekolog będzie mógł pokazać ci na ekranie zagnieżdżony w macicy zarodek, który będzie miał już kilka milimetrów długości, a ok. 7. tygodnia ciąży – nawet bijące serce dziecka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
To zależy od lekarza. Jak byłam w 5 tygodniu moja doktor uznała, że badanie ginekologiczne nie jest wystarczającą metodą potwierdzenia i i tak wykonuje się potwierdzenie beta hcg. Żeby usg pokazało musi być bardzo czułe i wg tego co mi powiedziała nie ma sensu wykonywać go przed 7tc. Tak, moim zdaniem beta jest najlepszym potwierdzeniem wątpliwości ciąży, więc jak ktoś pyta tak odpowiadam. Szczególnie jeśli jest przed 5tc. Jak masz jeszcze jakiś problem do mnie, to zapraszam do wiadomości prywatnej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry