reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciaza prosze o pomoc

Jusstyna1501

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2019
Postów
91
Dziewczyny wklejam wynik testu który zrobiłam dzis popoludniu - 2 dni po spodziewanym okresie. Czy jest szansa na maluszka ?
 

Załączniki

  • 20190305_132137.jpg
    20190305_132137.jpg
    967,5 KB · Wyświetleń: 491
  • 20190305_131953.jpg
    20190305_131953.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 515
reklama
Jakie poza betą i usg? Bo może czegoś nie wiem. Tak, jeśli uważam, że beta jest najlepszym sposobem potwierdzenia ciąży to tak radzę innym. To coś złego?
Myślę, że dziewczyna chodzi o to, że czasem piszesz niemiło i jak tak czytam to też bym odebrała jako atak że w ogóle post dodałam i o coś zapytałam :)
 
reklama
reklama
@Aniuśka @ida_marzec każda kobieta sama może zadecydować, czy robić betę czy nie. I obie macie po troszkę racji - 1. badanie z krwi jest bardziej czułe niż badanie z moczu 2. jeśli powtarza się je po 48 godzinach można stwierdzić przyrost (co może być pierwszym wskaźnikiem, że ciąża rozwija / nie rozwija się prawidłowo - ale wcale nie musi) 3. tak, da się stwierdzić ciążę bez bety... ale ... zdarza się, że usg nic nie pokaże (bo będzie to 4tc plus 2,3 dni - czyli czas, kiedy beta jest dodatnia, przestaje działać zasada "wszystko albo nic" (w skrócie chroniąca zarodek przed negatywnymi czynnikami), a lekarz nie da karty ciąży na podstawie samego badania (bo nie widać ani pęcherzyka, ani tym bardziej zarodka z serduszkiem, a np. kobieta pracuje w fabryce z chemikaliami i trzeba ją na cito przenieść na inne stanowisko) 4. negatywny test z moczu w terminie miesiączki nic nie oznacza - bo może być za wcześniej. Więc jeśli ktokolwiek ma wydać na kilka testów, to już lepiej iść na betę (nie trzeba być na czczo). 5. betę zazwyczaj oznacza się na dwa sposoby - jest dodatnia i jej poziom (co jest bardzo niedokładnym, ale zawsze jakimś, przybliżonym wskaźnikiem wieku ciąży).

Wydaje mi się, że udawadnianie, która ma rację... Nie chcę się mieszczać w dyskusje, ale Autorka postu zadała pytanie i ma 3 strony spamu tak naprawdę... Chyba nie o to chodzi w forum :) Dobrego dnia Wam życzę :)

@Jusstyna1501 mój syn (jestem na końcówcę ciąży) był taką bladą kreseczką. A najpierw w ogóle tej kreseczki nie było :) na 1 usg miał 2,2 mm i serduszko. Powodzenia :)
 
Do góry