reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

madzik1388 wierzę, że znowu pokażą się dwie kreseczki:-) Mnie tez brzuch czasem boli. Wczoraj bolał trochę bardziej i bałam się, że to coś złego. Wczoraj też zaczęłam czytać na temat początku ciąży i uspokoiłam się.

Ogólnie to lekarze są tu dobrzy, ale panuje tu takie przekonanie, że nie warto faszerować się lekami od razu. Podam taki przykład. Moje dziecko miało zapalenie ucha i poszliśmy do lekarza, a ten odesłał nas do domu kazał zgłosić się za tydzień lub dwa jak się nie poprawi. I w końcu jak po tych paru tygodniach mu nie przechodziło to dostał antybiotyk. Także jak ma się jakieś niewielkie objawy to nie warto iść do lekarza, bo w prawie wszystkich przypadkach odsyłają do domu i karzą brać paracetamol. Gdyby działo się coś bardzo poważnego to pewnie zaczęli by leczenie, ale z jakimiś małymi rzeczami nie warto chodzić i czekać w kolejce. No dla mnie to też jest paranoja, żeby lekarz rodzinny badał ginekologicznie..........Ogólnie tu jest tak, że obojętnie jakie się ma dolegliwości i na co się jest chorym to zawsze trzeba najpierw pójść do rodzinnego. Według mnie jak lekarz jest od wszystkiego to znaczy, że jest do niczego. Ale ja nic na to nie poradzę. Muszę dać się zbadać. A z ginekologami jest tak, że jeżeli rodzinny skieruje to wtedy zakładają kartę w poradni ginekologicznej. I jak potem coś się dzieje to można już bezpośrednio do ginekologa. A tak to trzeba słuchać zwykłego lekarza.

Boję się, że jak jutro pójdę to, że wynajdzie mi coś złego.......Robię wszystko, żeby się za wcześnie nie nastawiać na fasolkę, ale to jest trudne, bo praktycznie codziennie słyszę od męża, że zaokrąglił mi się brzuch. W sumie tez to widzę, a zwłaszcza wieczorami jestem strasznie wzdęta.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej ! :D i nie zapowiada się żebym dostała okres . czy mdłości w ciąży mogą wystąpić tak wcześnie ? strasznie mnie ssie w żołądku i mam uczucie jakby mi się wszystko cofało a nic nie jadłam (nigdy tak nie miałam na czczo) kiedy mogę się testować jak mi dziś okres wypada ?
 
klaudoos synus sliczny bardzo;) a wasz opowiesci z porodowek przeczytałam juz;):) i szczerze to troszke sie przestraszyłam;))

madinld trzymam kciuki zeby wszytsko bylo dobrze;) bo innej opcji nie ma;)i nie zamartwiaj sie ;)
 
Ostatnia edycja:
Madinld spokojnie, wszystko będzie dobrze, zobaczysz:-) to ja jednak wole już naszych lekarzy:-) ja w maju będę miała 23 lata:-) a wiesz ze ja tez zauważyłam ze mam większy brzuch??? dziś ledwo co spodnie zapięłam.... ja tak myślę ze to możne przez to ze ostatnio mam ochotę na słodkie, no nie mogę sie oprzeć....
Monila ja tez sie troszke przerazilam....jeszcze moje doswiadczenia z pierwszego porodu....strasznie sie teraz boje, pamietam jak bylam na IP to polozna mowila mi ze ona bala sie bardziej drugiego porodu jak pierwszego, i miala racje...
 
Cześć dziewczyny proszę o pomoc jestem tu nowa.
Przedstawię wam moją sytuację.

Tabletki anty. biore od 5 lat (podczas brania miałam dwie przerwy 2 miesięczne podczas zmiany tabl.)
Listek zaczęłam 20grudnia, w drugim tyg zapomniałam wziąć trzech tabletek 9-tej,10-tej i 11-tej z listka (czyli 28,29,30grudnia), pominełam te tabletki, dostałam plamienia jednodniowego ale wziełam 12-tą i 13-tą o stałej porze (czyli 1 i 2 stycznia) zakończyłam drugi tydzień w sumie nie wiem po co bo całkiem odstawiłam tabletki i 3 tygodnia nie zaczęłam, czyli od poniedziałku 3 stycznia nie biorę tabletek ale nie dostałam krwawienia z odstawienia.

Dziś się dowiedziałam, ze mąż wraca o 2 tyg wcześniej z delegacji i że ok środy będzie w domu i na pewno będzie chciał sie zbliżyć.

Czy teraz mam dni płodne czy nie? Jak to teraz wyglada? Czy teraz jest jakas możliwość aby wyliczyć kiedy bedzie owulacja? Pragniemy oboje dziewczynki czy a jakies szane?

Hej, jeśli chodzi o odp na pytanie czy mozesz mieć teraz dni płodne to tak.... nie wiem dlaczego kombinowalaś tak z tymi tabletkami??? Zdajesz sobie sprawę, że możesz być teraz owulacyjną bombą? Mozesz zajść szybciutko w ciązę i mieć bliźniaki:) Zastanów się na spokojnie, jesli pragniecie dzidziusia to śmiało możecie działać, a jeśli nie to odstaw tabletki i poczekaj na @. Od pierwszego dnia @ weź z nowu tabletki regularnie!!! ( Pamietaj ze trzeba się będzie zabezpieczać dodatkowo przez 2-3 tyg)
 
a dziś to nie za wcześnie ? wczoraj wieczorem czułam taki ból jajnika , jakby skurcz jak przy owulacji.. myślałam że okres dostane a tu do dzisiaj nic :D rano mi się odbijało tak jakby niczym i trochę mi się z żołądka podnosiło do góry, i pojawia się troche białego śluzu . a od jakiś kilku dni często chodzę siku (często choruje na pęcherz ale mam normalny mocz i nie odczuwam żadnego bólu) nie wiem.. może poczekam do jutra rana :) piersi są wrażliwe i takie jędrne się zrobiły i pełne ..
 
reklama
a dziś to nie za wcześnie ? wczoraj wieczorem czułam taki ból jajnika , jakby skurcz jak przy owulacji.. myślałam że okres dostane a tu do dzisiaj nic :D rano mi się odbijało tak jakby niczym i trochę mi się z żołądka podnosiło do góry, i pojawia się troche białego śluzu . a od jakiś kilku dni często chodzę siku (często choruje na pęcherz ale mam normalny mocz i nie odczuwam żadnego bólu) nie wiem.. może poczekam do jutra rana :) piersi są wrażliwe i takie jędrne się zrobiły i pełne ..

Kataszka- Twoje objawy są bardzo obiecujące:) sama miałam podobne w pierwszej ciąży.
Zrób test, ale ja myślę że mozna Ci już spokojnie pogratulowac:)
 
Do góry