reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

reklama
gratuluje dzidziusia :) dopiero poczatek, ale zleci nawet nie bedziesz wiedziala kiedy:)wspólczuje nudnosci, nie wiem czym to smakuje ale podobno bardzo to meczace.. natomiast mi pojawiaja sie jakies syfy na twarzy, ramionach... jeden za drugim ;/
 
Witam. Chcilalabym sie was poradzic, choc wiem,ze zadna z Was nie moze na 100% mi powiedziec czy jestem w ciazy, ale do mojego @ zostalo jeszcze 2 tygodnie z dnias na dzien odkrywamw swoim organizmie nowe rzeczy, nie moge sie doczekac do dnia spodziewanej @,, bardzo chce byc w ciazy i kadza wasza odpowiedz pozytywna da mi nadzieje, chyba dlatego pisze ;) A wiec ostatnia misieczke mialm 15 grudnia, 26 przytulalam sie z moim mezem bez zabezpieczenia, to byl 11 dzien cyklu z tego co mi wyzszlo w kalkulatorze dni plodnych na drugi dzien powinnam miec owulacje. wiem ze minol dopiero tydzien i jeszcez na objawy moze byc za wczesnie,a le moza ktoiras z was miala podobnie do mnie. Wczoraj mialamdosyc silne bole ponizej pepka, najpierw z prawej strony a potem na zmiane z obydwu, dzisiaj w ubikacji bylma juz z 6 razy. jest nadzieja? Jest jeszcze za wczesnie na test...
 
a ja mam pytanie, czy Was też bolał tak brzuch a dokładniej jajniki jak na @ ?
W sumie pobolewal mnie tak z 5 dni, chociaż to był troszkę inny ból ale mniej wiecej cos takiego:)
Tak sie denerwuje, jutro bede robic test, juz sie nie moge doczekac;-)
 
Staram sie byc realistka, ale pragnienie posiadania dziecka jest ponad wszystko, kobieca wyobraznia moze zdzialac cuda. Ale czy kobieta w bardzo wczesniej ciazy ( no przyjmijmy, ze tydzin po zaplodnieniu ) moze biegac do ubikacji srednio co 2h, mam bole raz z prawej raz z lewj, chociaz ardzij z prawej strny brzucha, bola mnie plecy na dole, tez po bokach. Zreszta co ma byc to bedzie nie ma co sobie wkrecac ;)
 
Znalazlam to: Wczesne objawy ciaży:
Wczesne objawy ciąży mogą pojawić się już po dwóch tygodniach od zapłodnienia i zaliczamy do nich:

-Przedłużający się brak miesiączki - nie jest jednak ostatecznym dowodem zajścia w ciążę, zwłaszcza, gdy cykl miesięczny jest nieregularny lub, gdy kobieta jest zestresowana, przepracowana lub chora. Z kolei nawet u ciężarnej kobiety może wystąpić niewielkie krwawienie w dniach, w których wypadałaby miesiączka i może utrzymywać się do trzeciego miesiąca trwania ciąży.
-Powiększone, nadwrażliwe piersi, których może wystąpić uczucie lekkiego pieczenia. Ten objaw towarzyszy najczęściej przy pierwszej ciąży lub przy kolejnej, kiedy to od ostatniej laktacji minęło kilka lat. W ciąży zaistniałej kilka miesięcy od zakończenia laktacji, gruczoły piersiowe powiększają się od około czwartego miesiąca trwania ciąży.
-Dziwny metaliczny smak w ustach - jest to jeden z najwcześniejszych objawów ciąży.
-Uczucie senności w ciągu całego dnia, a nie tylko wieczorem.
-Obfitsza niż zazwyczaj wydzielina pochwowa.
-Mdłości i wymioty występujące w dowolnej porze dnia.
-Wyraźna niechęć do niektórych pokarmów i zapachów, jak na przykład: kawa, alkohol, dym tytoniowy, połączona z niepohamowanym pociągiem do innych.
-Chwiejność nastroju wywołana zmianą poziomu hormonów.
-Częste oddawanie moczu.
-Podwyższenie podstawowej temperatury ciała.
-Zmiany w narządach płciowych to zasinienie przedsionka i ścian pochwy, rozpulchnienie pochwy, wzmożona wydzielina zawierająca śluz szyjkowy oraz zmiany w szyjce macicy, w dolnym odcinku i trzonie macicy.

TRZYMAM KCIUKI
 
reklama
Wilkie dzieki. Poczekam do dnia spodziewanej @ i a noz widelec jej nie bedzie./ ja juz bylam raz w ciazy, ale niesttey w 12 tygodniu stracilam swojego anilolka... Wtedy udalo nam sie za pierwszym razem i mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie :) Pozdrawiam wszytskie mamy i przyszle mamy :p
 
Do góry