reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Granota, a ja rozumię Twoje pytanie;-)... po pierwsze jesli wcześniej nie mierzyłas prawidłowo tempki, to nawet nie masz porównania, jaka u Ciebie jest temperatuta przed owulacją a jaka po owulacji. Mierzenie w ciągu dnia i to pod pachą nic Ci nie "powiedzą"... Po drugie nie martw sie na zapas, ja tez w pierwszych tygodniach ciąży byłam przeziebiona, jednago dnia temp. ciała skoczyła mi do 39st.Celsjusza, a w ciągu kilku nastepnych dni miała nawet 35,2... tak, własnie była taka niska, ale to było osłabienie wynikające z choroby. Takze Twoje 36,3 jest jak najbardziej prawidłowe i nie sugeruj sie tym, ze kobieta w ciązy ma temp. ok 37 stopni, bo nie każda tak ma... A skoro piszesz o tempce to na pewno wiesz że jest to temp. mierzona rano, przed wstaniem z łózka, najlepiej w pochwie... a ta "spod pachy" o niczym nie świadczy... życze Ci, zeby wszystko było odbrze z fasolką;-)
 
reklama
Dzięki za pocieszenie:)
fakt, że z ta temperaturą to za bardzo fachowo nie postępowałam - w planowaniu ciąży zdałam się raczej na testy owulacyjne - i pomogło;) a teraz to może faktycznie osłabienie daje się we znaki..
Iwon - kwestię niskiego tętna poruszyłam przy okazji, bo pomyślałam, że w połączeniu z niską temperaturą może oznaczać kiepski start dla maleństwa.

A powiedzcie mi dziewczyny kiedy lekarz zakładał Wam kartę ciąży, ważył, wysyłał na badania krwi itd. bo ja jestem po 2 wizytach i na razie nic się takiego nie działo:baffled:
 
Jedno i drugie na szczęście się nie łączy. :)

Kartę ciąży miałam założoną w 10 tygodni jeżeli dobrze pamiętam i to była moja 2 wizyta. Z tym, że chodzę do lekarza prywatnie. A lekarze z NFZ chyba dopiero ok 12 tc. Ale tego nie jestem pewna....
 
Moja koleżanka ma objawy ciążowe, tj nudności, dziwne zachcianki i tp. Można by powiedzieś że jest w ciąży, ale czy to możliwe skoro uprawiała seks dzień po zakończeniu miesiączki? podkreślam że ona czuje się tak od 2 tygodni...
 
Moja koleżnka też tak miała. Chodziła załamana i bała się zrobić test ciążowy. Któregoś razu ją zmusiłam i wyszło że nie jest. Dolegliwościu od razu ustąpiły. Doszłam do wniosku że to wszystko za sprawom psychiki. To coś w rodzaju "choroby studenta medycyny".:-)
 
Popieram - wszystko zalezy od psychiki :-) Niech zrobi test ciazowy - najlepiej z krwi - betaHCG (wynik ponizej 5 oznacza, ze nie ma ciazy)
 
W dzień po okresie też można zajść, najbezpieczniej jest zrobić właśnie test ciążowy. Tak w ogóle to rzadko bywa, żeby od pierwszych dni mdliło, także to prawdopodobnie psychika.
 
Ostatni okres dostalam 12.04 skonczyl sie 17.04 wtedy tez kochalismy sie z chlopakiem..pozniej przez tydzien kochalismy sie srednio co 2 dni,a od 26.04 do 03.05 codziennie.Dzis zrobilam test ciazowy (nie z porannego moczu) wynik wyszedl negatywny.Czy jest mozliwe,ze bedziemy mieli dzidzie?Dodam,ze staramy sie o dziecko.
 
reklama
Na pewno jeszcze za wcześnie na test ciążowy,dopiero co pewnie miałaś owulację ,być może coś sie zasiało,ale musisz byś cierpliwa i poczekac choć 2 tygodnie,poczekaj do terminu przewidzianej miesiączki i wtedy zrób test ŻYCZĘ POWODZENIA:tak:
 
Do góry