reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

hmmm jak dla mnie to za wcześnie na branie witaminek-zazwyczaj w drugim trymestrze sie je zaczyna brać!!!
a jeśli chodzi o usg-to widocznie nie ma reguły,ja miałam robione w 3 tyg ciąży i było widać zalążek,ale jak widać nie ma sie co stresować!!każda z nas jest inna!!
Witaminy powinno się brac juz pol roku przed planowaną ciązą, więc wogle nie jest za wcześnie! I jak w drugim trymestrze? Pierwszy trymestr jest najważniejszy-dziecko sie całe wykształca i jest najbardziej podatne na wszystko.....


Witam! W poniedziałek zrobiłam 2 teściki i wyszły pozytywnie, dziś poszłam do lekarza, który stwierdził, że na 80% jest ciąża ale jeszcze nie jest pewny na 100%.Dał mi skierowanie na badanie hcg przez krew i powiedział, że jeśli test potwierdzi ciąże to dopiero ok 22 maja mam iść na usg. Dodam, że ostatni okres miałam 6 kwietnia, więc teraz może być ok 5 tydzień.....rany przede mną 2 tygodnie długich nieprzespanych nocy.

Pozdrawiam​
Super! Gratuluję i nie martw się.. będzie dobrze:tak::tak:
 
reklama
Ja dzisiaj znowu zrobilam test i wyszedl pozytywny ale ta jedna kreseczka troche jasniejsza.Rano wymiotywalam po napiciu sie wody gazowanej, piersi mnie strasznie bola a 20 ide na kontrolne usg i zobaczymy czy ciaza jest.
 
Ja dzisiaj znowu zrobilam test i wyszedl pozytywny ale ta jedna kreseczka troche jasniejsza.Rano wymiotywalam po napiciu sie wody gazowanej, piersi mnie strasznie bola a 20 ide na kontrolne usg i zobaczymy czy ciaza jest.
ja też mmiałam jaśniejszą- i to sporo i w 7 tygodniu- wiec od intensywnosci kresek to nie zalezy:tak:
 
dzisiaj robilam kontrolny test i wyszedl pozytywny ale jedna kreseczka wyszla troche jasniejsza dzisiaj po napiciu sie wody wymiotywalam i sztrasznie bola piersi sa cieple maly dotyk mnie podraznia i staja sie twarde.
 
troche jestem nie spokojna bo dzisiaj pod wieczor zauwazylam troche sluzu w kolorze brazowawo czerwone a trzy testy wyszly pozytywnie u lekarza bylam w zeszlym tyg ale na usg jeszcze nie bylo nic widac.
 
czesc wszystkim;-]
zaczne od tego ,że wczoraj byłąm u lekarza miałam zrobione znowu usg dopochwowe i jest pęcherzyk;-]fasolka;-]
po usg lekarz stwierdził,że mniej wiecej to 7 tydzien;-]
a tak sie bałąm bo nie było nic widac na tym usg tydzień temu;-]
co do witamin to mi zapisal jakies ,ale kupujac je mam powiedziec ze chce te do 3 miesiaca<trzeba to podkreslic>kwas mam odstawic bo jest w witaminach,pozatym stał mi juz ten straszny ból podbrzusza....piersi czesciej pobolewaja...no i spac mi sie czesto chce;-[
nie powiedzial mi lekarz jaki termin....ciekawe czemu...hmmm
 
Mnie na preteście 3 tygodnie po zapłodnieniu wyszła druga bardzo blada kreseczka mam go do dzisiaj bo to pierwszy dowód na to że byłam w ciąży :) Potem czekałam na @ - nie było i zrobiłam znowu test i wyszła blada kreska ale już wyrażniejsza a tydzień - dwa po spodziewanej @ już bardzo mocno widoczna.

W 8tygodniu byłam na USG bo mąż coś niedowierzał i zobaczyliśmy na ekranie małą pulsującą fasolkę. Tego widoku i przeżycia nie zapomnę nigdy :) Super sprawa.

Przed ciążą jakieś 6miesięcy brałam tylko folik od 2 trymestru witaminy przepisane przez lekarza.

Gratulacje dla przyszłych mam :D
 
nie prawda :no: powinno się brać sam folik (kwas foliowy) a nie cały zestaw witamin mi w ciąży ginekolog tez nie kazał na początku brać witamin tylko sam kwas foliowy a dopiero w drugim trymestrze witaminy

ale wiadomo są lekarze i lekarze jeden mówi to inny tamto...

kwas foliowy to też witamina więc chyba lekarzowi od meduski o to chodziło:-)

ja w ogóle słyszałam coś takiego że teraz coraz częściej się mówi żeby nie brać zbyt dużo tych zestawów witamin w ciąży (oprócz oczywiście folika w pierwszym trymestrze) bo się dzieci zbyt duże rodzą! :szok:Niezłe, nie?
 
urodziłąm juz 2 dzieciaczków,zdrowe...synek jak to powiedział lekarz książkowa waga 3500kg;-]
coreczka 3750;-] oboje urodzili sie w tym samym czasie....37 tydzien,kiedys sie zastanawialam czemu tak bylo ale najwazniejsze ,że zdrowiutkie;-]
ciekawe jak teraz bedzie;-]nie bralam witamin...bralam kwas i napoczatku luteine...teraz luteina tez gosci;-]
od jakis 3 tygodni mam mdlosci...najgorzej jest z rana ,chociaz wieczorem czasem tez nie jest milo...dlamnie to dziwne bo z poprezdnia dwujka nie mailam mdlosci....moze kilka razy sporadycznie,a teraz troszke sie mecze...
pobolewa mnie podbrzusze czesto,ale to jest wtedy kiedy jest mi niedobrze i mdli mnie...przeczytalam na forum ,że takie pobolewania to normalna sprawa wiec jestem spokojna....siedze teraz w domu,nie pracuje,zeby nie zanudzac sie chce zapisac sie na jakis kurs jezyka....;-]niechce poprostu nic nie robic;-]dzieci sa w szkole i przeczkolu a ja niemoge usiedziec...hihi
 
reklama
Do góry