reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Dziewczyny, chce odstawić tabletki antykoncepcyjne już w tym miesiącu. 9 stycznia dostanę krwawienia z odstawienia i nie wezmę już kolejnego opakowania. Chce starać się o dziecko, jednak wiem, ze trzeba troszkę odczekać. Mam zamiar stosować z narzeczonym stosunek przerywany bo i tak nie boimy się ciąży. Ale czy moja płodnośc będzie tak zwiekszona ze może dojść do zapłodnienia tylko przez preejakulat?
A czemu trzeba odczekać? Nie ma żadnych medycznych przesłanek, które kazałyby odczekać po odstawieniu tabletek. Co więcej badania wskazują, że bodajże połowa kobiet zachodzi w ciążę w trzy miesiące po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
Starajcie się od razu po prostu.
 
reklama
Naczytałam się że organizm musi dojść do siebie od 3 do 6 miesięcy..ja tabletki brałam półtora roku. Mam 21 lat. 19 stycznia idę do ginekologa aby się zbadać czy wszystko okej i poradzić się jaki kwas foliowy zacząć brać itd.
 
Moja bratowa zaszła w ciąże w pierwszym cyklu od odstawienia tabletek. Dzidzia rozwija się prawidłowo wiec raczej nie mam się czym martwić
 
Naczytałam się że organizm musi dojść do siebie od 3 do 6 miesięcy..ja tabletki brałam półtora roku. Mam 21 lat. 19 stycznia idę do ginekologa aby się zbadać czy wszystko okej i poradzić się jaki kwas foliowy zacząć brać itd.
To nie tak. Do 6. miesięcy organizm dochodzi do siebie, a w sensie, że pierwszą owulację i okres (poza tym z odstawienia) możesz dostać dopiero po kilku miesiącach. Wcale nie od razu po miesiącu. Może minąć 6 miesięcy i dopiero wtedy dostaniesz pierwszą owulację i okres potem. :)
Także to nie o to chodzi, że organizm musi dojść do siebie i przez to nie wiem, dziecko będzie chore jak zajdziesz albo poronisz. ;) Nie. Organizm musi dojść do siebie w sensie, że hormony muszą się unormować, a Ty dostać owulacji i miesiączki.
Ja teraz brałam tabletki 4 lata i 5 miesięcy chyba jakoś i pierwszego okresu dostałam po tym krwawieniu z odstawienia dostałam po 38 dniach i od tamtej pory miesiączkuję regularnie co 28-31 dni.
Śmiało już działajcie. Po prostu dopóki nie dostaniesz okresu pierwszego, to nie wiesz, kiedy tak naprawdę będzie ta pierwsza owulacja. :) Bo może być za 15 dni Twoja pierwsza owulacja, może być za 30 dni, za 58 dni... Jak hormony się ustabilizują.
 
Dziewczyny jeśli przed braniem tabletek anty, miałam problem z miesiaczka czyli wtórny brak miesiączki to po półtora roku brania anty mogło się to unormować? Boje się ze wróci znowu ten problem i w ciąże nie uda mi się zajść..oczywiście zrobię badania tarczycy i inne, ale stresuje mnie fakt ze zanim zaczęłam brać tabletki moje cykle wynosiły 50-60 dni 😏
 
Dziewczyny jeśli przed braniem tabletek anty, miałam problem z miesiaczka czyli wtórny brak miesiączki to po półtora roku brania anty mogło się to unormować? Boje się ze wróci znowu ten problem i w ciąże nie uda mi się zajść..oczywiście zrobię badania tarczycy i inne, ale stresuje mnie fakt ze zanim zaczęłam brać tabletki moje cykle wynosiły 50-60 dni 😏
Ja tak miałam. W sensie długie cykle, później jakieś ponad 4 lata anty. Jak odstawiłam i chcieliśmy się starać, to okazało się, że cykle są bezowulacyjne i na okres mogłam czekać miesiącami. Pomogła mi stymulacja clo. Umów się na wizytę u ginekologa i najlepiej niech zrobi monitoring cyklu, czy ta owulacja jest i przy okazji inne badania
 
Dziewczyny jeśli przed braniem tabletek anty, miałam problem z miesiaczka czyli wtórny brak miesiączki to po półtora roku brania anty mogło się to unormować? Boje się ze wróci znowu ten problem i w ciąże nie uda mi się zajść..oczywiście zrobię badania tarczycy i inne, ale stresuje mnie fakt ze zanim zaczęłam brać tabletki moje cykle wynosiły 50-60 dni 😏
Niestety bardzo możliwe, że wrócą te cykle sprzed anty. :( Zazwyczaj tak jest. Nadzieja w tym, że wtedy byłaś sporo młodsza, przed dwudziestką? Może teraz z wiekiem po prostu Ci się trochę unormują...
Pierwszy okres po tym krwawieniu z odstawienia może przyjść nawet do 6 miesięcy - dlatego nie stresuj się jakoś mega. Ja za pierwszym razem, gdy odstawiłam tabletki anty, czekałam na @ 70 dni. Za drugim razem tylko 38 dni. A kolejne cykle już normalne.
 
reklama
Tak, problemy z okresem były przed 20 rokiem zycia..Mam nadzieje ze teraz się unormuje. Strasznie się boje bo marzenie o dziecku jest tak silne 😔
 
Do góry