reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Anesia89, ja kiedyś poszłam na zwykłe usg przez powłoki brzuszne i lekarz powiedział, że widzi "coś" o wielkości ok 2 cm i to pewnie torbiel :szok: Poleciałam do Gina wystraszona a on mi mówi, że to pęcherzyk tuż przed owulację (12dc), ewentualnie niepęknięty, po prostu. :dry:
Leczysz się na endo? Masz już stwierdzoną?

Hej,tak leczę sie na endo,u mnie było tak ze gin wykrył 2 torbiele,po leczeniu tabletkami raczej nie ginely tylko rosly,w kwietniu mialam laparoskopie,obie torbiele endometrialne wyszly w badaniu histopatologicznym i po laparo pojechalam do ginki u kt leczyla sie terefere i teraz lecze sie przez 5 miesiecy depherelina ,potem czekam na okres i staramy sie o dzidzie,mam nadzieje ze jajniki odpoczna i bd wszystko dobrze,co do ciazy to ani razu nie staralismy sie i nie wiemy czy bd problemy czy nie,mam nadzieje ze bd dobrze i dolaczy do nas kruszynka.W razie problemow jestem sklonna skorzystac z metody in vitro ale najpier z naprotechnologii, czy ktoras z was korzystala z tej metody?polega ona na obserwacji mega szczegolowej cyklu kobiety ,zleca sie szereg badan i leczy bezplodnnsc,bo czasem to nie zachodza kobiety nie tylko przez endo a jest inny problem.Narazie jestem pelna nadzieii.Pozdrawiam Was kobietki i wytrwalosci!
 
reklama
Hej dziewczyny!
Ja jestem mega wypoczęta po weekendzie. Byliśmy ze znajomymi, ich dziećmi i naszymi psami nad jeziorkiem. Woda, słońce, plaża, żyć nie umierać... a za tydzień urlopik 2 tyg :)
widzę, że temat jedzenia i diet... Nanncy ja też kieeedyś miałam tak jak ty. Niestety "z wiekiem"mi się odmieniło i raczej przegrywam jak tere :/ ja też po zastrzykach przytyłam 4 kg i za cholerę nie chcą zejść :/ fakt że prawie miesiąc nie mogłam z tym nic robić, bo stymulacja, transfer, ale po negatywnym teście, żeby zająć się czymś zaczełam chodzić na vacum (bieżnie pod ciśnieniem) na mój cellulit, a w domku kręce hula hop, robie brzuszki i skacze na skakance. mam nadzieję, że odzyskam mój płaski brzuszek ;-)
anesia89 ja też uważam, że nie możliwe żeby coś nowego urosło. mi przy zastrzykach (miałam tylko 3) zmniejszyły się ogniska endo, nic nie może urosnąć bo jesteś wyciszona, jajniki nie pracują. Może to było coś innego? co do naprotechnologii mam mieszane uczucia. bo to w końcu tylko obserwacja i wyniki, może bardziej szczegółowe, jak robimy sobie same w zaciszu domku ale jednak tylko. w wielu przypadkach to nie wystarcza, a częstko kosztuje majątek, tak jak leczenie iui czy ivf. ale ja swojego zdania nikomu nie będę narzucać i oby tobie to wystarczyło! :tak:
 
anesia ja nie słyszałam o tym wynalazku:eek:

liju ja też na vaku chodziłam, ale nic mi nie dało, na fitness i ciut się ruszyło, ale teraz po ciąży nie za wiele robię. Dziś zamawiam skakankę, będę skakać sąsiadom po suficie...hihihihihihihi:-D:-D
 
Nie wiem jak Wy ale mi w biodra poszlo i zawsze mialam szczuply brzuch a teraz jest duzy, jutro 3 zastrzyk, zmniejszylam porcje i zaczelam aktywnosc fizyczna wieksza bo masakra, ciekawa czy wtedy tez bedzie sie na wadze przybierac?ta depherelina ma jakis skladnik przez kt sie tyje,ale ja tez to odczuwam i czuje sie pelniejsza:/
 
Mnie tam ćwiczenia nie pomogły. Regularnie fitness uprawiałam, ale ja to ja, więc się nie łam. Mnie doktorowa powiedziała, że rzadko tyje się od diphereliny, a ja widać jestem przypadkiem jednym na 100 :crazy: FAKEN!
 
Kobietki zaczełam robic chodakowska,spotkalam moja kolezanke ktora wyglada reweracmyjnie po tych cwiczeniach,ale robi je juz dlugo i tak z 2,3 razy w tyg,takze polecam:-)
 
anesia kurczę mnie samej to zapału brak. Jakbym z Chodakowską ćwiczyła, to taaaak:-D Ja to tylko zajęcia grupowe lubię, sama, to mogę na wioślarzu pojezdzić. Tylko muszę kurna przytaszczyć z komórki. Na czas ciąży wyniosłam i tak zostało.:baffled::-)
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie panie :)
Bardzo duzo czytalam na temat edometriozy gdyz podejrzewam ja u siebie... mam prawie wszystkie objawy pojawiajace sie podczas tej choroby... m.i. bardzo bolesne i obfite miesiaczki, bole podczas stosunku i po stosunku a nawet zdarza sie dosc czesto ze dostaje boli podbrzusza bez powodu, tak nagle... poinformowalam moja ginekolog o tych faktach i o moich podejrzeniach... Ale jedyne co zrobila to dala mi broszurke z informacjami i powiedziala ze watpi w to zebym miala endo choc nie przeprowadzila zadnych badan... jest to dla mnie dosc dziwne gdyz pytala czy bole sa mniejsza albo zadsze odkad biore zastrzyki antykoncepcyjne, naturalnie potwierdzilam bo musze przyznac ze jest o wiele lepiej ale nie zmienia to faktu ze nadal odczuwam bole co rujnuje moje zycie seksualne i relacje pomiedzy mna a moi mezem ;( nie wiem za bardzo co powinnam zrobic... mam juz 3 letniego synka i bardzo chcialabym miec jeszcze jedno dzieciatko... co prawda chcialam jeszcze z dwa lata poczekac , ale teraz sie boje ze poziej moze byc za pozno jesli okaze sie ze faktycznie mam endo;( mozeczie mi cos poradzic bo jestem bardzo rozbita;( pozdrawiam wszystkich goraco i czekam na odp;)
 
Do góry