reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Asiaczek, jestem w bardzo podobnej sytuacji co Ty... Tyle, że u mnie 2 lekarzy wspomniało już o endometriozie. Jeden odrazu skierował mnie na laparoskopię, co uważam za zbyt radykalną decyzję. Drugi z kolei nic nie zrobił, jedyne co to zalecił staranka :confused:. Objawy faktycznie pasujące ale może to być i wiele innych rzeczy poza endo, tak mi tu też pisały dziewczyny. Ja przeżywam to samo co Ty, mam bardzo bolesne miesiączki i bóle w ciągu cyklu. Niszczy to moje życie i mam już powoli dosyć. Przychodzą też chwile totalnego załamania :(

MOże odwiedź innego ginekologa. Przydałoby się zrobić usg dopochwowe, no cokolwiek...:tak:
 
reklama
Ja mam ten problem ze od niedawna mieszkam w niemczech i jeszcze nie w kazdej sprawie umiem sie dogadac:-( mialam robione usg do pochwowe ktore nic nie wykrylo:-( przez to wszystko chodze zalamana co powoduje coraz czestrze klotnie z mezem i to mnie boli najbardziej ze sama nic nie moge z tym zrobic:-( moim zdaniem lekarz jest od tego zeby dowiedziec sie w czym tkwi problem a nie go bagatelizowac:-( postaram sie odwiedzic innego lekarza tak jak radzisz moze to cos da :):-) naprawde wolalabym zeby to nie byla endo ale dopki sie nie dowiem bede sie zamartwiac... dziekuje zaa twoja odp:-) a z tego co slyszalam laparo jest najlepsza metoda na wykrycie tej choroby wiec moze lepiej sprobowac i miec ta pewnos:-) zycze powodzenia i jeszcze raz dziekuje :-)
 
jeżeli staracie się o dziecko to poproście lekarza żeby podczas laparoskopii sprawdził również drożność jajowodów..jedna narkoza, a dwie korzyści.... po co później narażać się na ból.
 
Tak jak pisze joasia, warto zrobić od razu drożność,:tak: ale raczej jest to standard przy laparo. Tak jak pisałam koniecznie najpierw monitoring ze stymulacją (choćby 3 miesiące) i dopiero laparo:-). No i potem szybkie staranka, :-)albo wyciszanie diphereliną. Dziewczyny głowa do góry, każdej w końcu się uda. Na 100%. Ja tez przez to przechodziłam. Bodajże chyba ze 2 lata.:baffled: Tylko ja nie miałam ogromnego parcia. Dopiero pod koniec leczenia się nakręciłam.:-)
 
Mi odrazu powiedzili, że za jednym zamachem sprawdzą drożność :tak:. Ale tak jak pisze tere fere - najpierw powinnam spróbować monitoringu a jeszcze go nie miałam :( nie miałam prawie nic..odrazu chcieli mnie dać na stół. Sam zabieg to pikuś, ale narkoza...dla mnie to już konkretny zabieg. Nigdy w życiu nie miałam narkozy i uważam, że musiałaby to być ostateczność a nie powód, aby coś tam "zobaczyć" bo lekarze nie są pewni... :confused: I nie pośpiesza mnie nawet chęć zajścia w ciążę. Jestem w stanie robić wszystko by w nią zajść ale nie podam się narkozie na samym początku leczenia... Jedyne co mnie pcha na laparo to bóle miesiączkowe. Wszystko inne jestem w stanie znieść. Tylko nie TO :-:)-:)-(!!!
Ale czy nie ma jakiegoś leku, który mógłby mi pomóc? Nie trzeba być lekarzem, żeby zauważyć, że potrzebuję czegoś na receptę bo tzw"apapy i inne ibupromy" to sobie mogę do nosa co najwyżej wsadzić :p
 
Ostatnia edycja:
nancy zapytaj o ketonal, powinni Ci bez problemu wypisać. Tylko tego też bez końca nie można brać. Jednak te kilka dni w miesiącu nie ma problemu.
A monitoring powinni też Ci zrobić. Odezwij się sama. Clostylbegyt, pregnyl (zamiennik teraz) i duphaston. W międzyczasie USG przed jajeczkowaniem i po jajeczkowaniu.:tak:
 
Ja bym sie zgodzila na wszystko byle by miec ta pewnos... ale niestety moja ginekolog podeszla do sprawy bardzo nie profesionalnie i poprostu mnie i moje podejrzenia olala:crazy: stwierdzila nawet ze te bole maga byc na tle psychicznym bo usg nic nie wykrylo... lecz nie trzeba byc lekarzem zeby wiedziec ze endo zadko da sie wykryc zwyklym badaniem:crazy: wydaje mi sie ze teraz wiecej lekarzy jest ze wzgledu na dobre zarobki a nie z " powolania" . Ale troche mnie uspokaja fakt ze jest duzo kobiet ktorym pomomo choroby udalo sie zajsc w ciaze, daje mi to jakies nadzieje:-D najpierw musze sie upewnic czy mam endo bo jesli nie to moge spokojnie skonczyc szkole i dopiero starac sie o dzieciatko. Zawsze marzylam o drugim dziecku i nie wyobrazam sobie zebym nie mogla go miec :-(przy edometriozie raczej nie powinnam zwlekac dlatego tak bardzo mi zalezy na badaniu:-( Tere Fere ma racje ketonal jest nie zawodny jesli chodzi o bol, sama go przyjmowalam swojego czasu:-)
 
Tere fere, mam wrzody i niestety ketonal wprawia mnie w jeszcze gorszy stan... :( brałam go kiedyś na bóle zębów i zatok. Po krótkim czasie nie mogłam sobie poradzić z boleściami wrzodów :(( no chyba, że używać przy tym osłonowych...ale to też niewiele daje... Dlatego właśnie źle znoszę wszelkie proszki. Ból nie mija a dochodzi ból żołądka i rozstrój jelit... najchętniej przyjęłabym coś w zastrzyku:confused: Poza bólem ja mam również gorączkę, dreszcze, biegunkę i mdłości. MOże jest coś, co pomaga na to wszystko...płakać mi się chce na samą myśl, co przechodzę wtedy... :(

Asiaczek, ja też słyszałam wiele razy diagnozę: "na tle psychicznym" Ale wiesz co, biorę to pod uwagę:tak:. Jak u Ciebie z emocjami? Jesteś osobą wrażliwą pod tym względem? Bo ja np. bardzo, stąd też moje wrzody. Zauważyłam, że zaczęłam już siwieć i w ogóle mam wiele dolegliwości spowodowanych nadmiernym długotrwałym stresem. Zawsze taka byłam, od dziecka... Objawy trochę jak przy nerwicy lękowej, szybkie tętno (mam puls 120), ból brzucha, złe samopoczucie, lęk... Ja tylko nie wiem czy to lęk powoduje ból, czy ból powoduje lęk :baffled:. Generalnie czytałam, że endometrioza dotyczy często osób wrażliwych emocjonalnie i ma ścisły związek ze stanem psychicznym. MOże spróbujemy się jakoś wyciszyć? Ja np. zaczęłam teraz biegać, żeby pozbywać się negatywnych emocji... Zobaczymy za tydzień, czy coś to da...
A powiedz mi, kiedy w ciągu cyklu miewasz bóle? Jakiego rodzaju są to bóle? Takie skurcze nagłe? Krótko czy długotrwałe? Kiedy Cię łapie najczęściej? I w którym miejscu boli? Bierzesz coś wtedy przeciwbólowego?
 
Ostatnia edycja:
nanncy no to Ci się przyplątało, ja też miałam wrzody, ale mam zaleczone i mogę łyknąć ketonal.
Dziewczyno wez no się za siebie. :-);-):-)Tzn za swoje zdrowie. :tak:Kochana jeśli chcesz być w ciąży, to wrzody żołądka Cię dobiją, :tak:bo jak dzidziuś jest duży, to krajcuje się nasz żołądek i kwasy podchodzą do gardła i wtedy to jest ból. :szok:Serio kochana, zrób z tym porządek.
A i jest coś co Ci pomoże i w zastrzyku. Morfinka. :-DOczywiście to żart. :-DMnie pomogła po cc, bo dostałam.
 
reklama
hej
kurcze wcieło mi posta :wściekła/y::angry:
tere fere pomimo że dają mi często w kość jak się biją czy kłócą albo gryzą to o wszystkim zapominam jak na spacerze idą razem za ręke albo w domu jak tańcząc trzymając się za rączki
naprawde polecam w miarę jak najmniejszą różnicę wieku ;-):-)
moja koleżanka ostatnio poszła do lekarza i wysyłają ją na drożność ale nie na laparo tylko hsg ,trochę mnie to zdziwiło no ale lekarzem nie jestem więc nie komentuje
 
Do góry