reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

No dobra, a teraz o mnie.
Tymek urodził się 1.03.2013 o godz 12.12. Niestety przed czasem, 2900g i 52cm. Ale jest piękny i grzeczny. Wczoraj wybrałam się już torbą do szpitala na badania i powiedziałam, że się spakowałam i jestem gotowa. Lekarz też powiedział, że raczej nie chce czekać, z powodu wysokiego ciśnienia, tym bardziej, że 38 tc to donoszone dziecko, a przy nadciśnieniu już nie tyje, tylko trochę rośnie, więc nic się nie zmieni jak poczekamy. Tzn może być tylko gorzej, bo może być bidulek niedotleniony. No i dziś jestem mamą 1 dniowego maluszka-słodziaka!
Na razie nie mam z nim problemu. Zje, porozgląda się godzinkę i usypia jak aniołek na kilka godzin. Oby tak mu zostało.
Gieniek też mam problem z laktacją, ale to dopiero pierwszy dzień. A ja i tak już się denerwuję. Mały już nauczył się chyba ssać, bo po 2 karmieniach już mam suty popękane i krew. Boli jak cholera, nie wspomnę w ów czas o obkurczaniu macicy. To jakaś masakra!!!! Ból cesarkowy, to pikuś w porównaniu. Bynajmniej dla mnie. Z powodu mojego niedokarmienia, mały robi się jakby trochę żółty, więc położne i tak go po moim cycu dokarmiają flaszką, żeby wykupkał tą bilirubinę...
 
reklama
tere fere super gratulacje jak tylko wydobrzejesz to musisz nam pokazać twojego synka, mam nadzieję, że nadal będziesz zaglądać na forum i relacjonować nam jak Tymek rośnie :-)
 
hej
tere fere Gratuluje!!!!! super że Tymek już po tej stronie brzuszka :tak: ,koniecznie nam go pokaż :tak: , jeśli chodzi o sutki to mi bardzo pomagał ALANTAN Plus maść 30g - Apteka internetowa i-Apteka.pl a stosowałam różne maści przy jednym i przy drugim to jednak było najlepsze :tak:,możesz też nakładać na brodawki te silikonowe nakładki
warto sprawdzić też wędzidełko podjęzykowe ,u mnie Kuba miał krótkie i mnie strasznie gryzł i lekarka jak to wyczaiła to od razu poszliśmy na podcięcie , z Lenką już tego problemu nie było ale sutki też bolały tyle że krwi nie było
mila u mnie nie było żadnych wycieków siary w ciąży a laktacje miałam dopiero ok dobę po porodzie
liju głowa do góry ,na pewno wszystko będzie dobrze :tak:
 
Dzięki laski
Z tym karmieniem to jakas abstrakcja. Myslałam że jest łatwiej. A tu dopieronwczoraj przyszła fajna połozna i pokazała co i jak konkretnie. Te inne jakoś tak nie potrafiły mi pokazać najprostrzej formy karmienia. A teraz skubańca biore pod pache i za szyje i męcze po pol godz raz na jednej piersi raz na drugiej. Potem flaszka na diojedzenie, żeby zółtaczki nie mial, bo z głodulca zaczął mu się nosek żólty robic, ale pojadl konkretnie i mu przeszlo.
Zaraz wychodzimy do domku. Ja czuje się ekstra!
Brzuch elegancki, nie boli, kupa była, tez elegancka i w ogóle. Po drodze do domu wpadne jeszcze do salonu zobaczyc jak załoga i zamknę się na 3-4dni w chacie z księciem. Potem sobie zaczne wyskakiwac na godzinke, dwie do pracki dojrzec co i jak, żeby nie zgłupiec w domu i na punkcie malca.
 
tere fere....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:-D:-D:-D ekstra, ze juz jestes po!!! bardzo sie ciesze, ze wszystko poszlo ok!!:tak: dawaj nam tu zdjecie malego ksieciunia! bo ja to wiesz, nawiedzona na fotki jestem:-)
mowisz, ze zadowolona z ciecia jestes? bardzo dobrze, upewniasz mnie w decyzji!:tak:
 
Tere fere gratulacje wielkie!! A to ci niespodziewajka! Chcemy zobaczyc Tymka czym predzej!!:tak::tak:
Jesli chodzi o suty to masc faktycznie, albo uzywanie kapturkow tez pomaga:tak:
No i czekamy na nowy suwaczek :)

Liju kochana, jestes juz do przodu...jeszcze troche i bedziesz sie cieszyc upragniona ciaza, a potem glutkiem, ktory ci nie da spac, ale takim kochanym, ze ho ho!!
Jesli chodzi o Karmi, to kochana nie zapominaj, ze ja na 3cim swiecie zyje i u nas takiego wynalazku ni hu hu:-)
 
Hej dziewczyny,terefere gratuluje maluszka:-)ja po 3 miesiacach orgametrilu mam skierowanie na laparoskopie na poczatku kwietnia,lekarz polecił mi hyalobarrier gel ktory zapobiega zrostom,wchlania sie w ciagu 4 tyg po zastosowaniu.
 
reklama
terefere uściskaj Tymka od wirtualnej ciotki :-D
Gatto nom troszkę zapomniałam :zawstydzona/y: ale może ktoś ci podrzuci? albo macie jakiś "odpowiednik" karmi u siebie?
Anesia89 ja miałam stosowany hyalobarrier gel. laparo miałam 26.02, więc minął tylko tydzień, nic nie mogę na razie powiedziec na jego temat... tylko tyle że zapłąciłam 650 zł i mój lekarz go bardzo polecał. ja zdecydowałam się na niego bo obydwa jajniki mam całe w zrostach (do macicy) i chciałam spróbowac wszystkiego co może zapobiec powstawania nowych...
 
Do góry