reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było, więc pewnie mnie już nie pamiętacie:) Pozdrawiam Was wszystkie i gratuluję dzielnym Mamusiom ślicznych pociech. Sony Sony, witam w klubie nutramigenowym. Mój synek pije ten nektar od 4 miesiąca życia. Wcześniej miał czerwone placki na twarzy i stopniowo na całym ciele, ale w Niemczech zrobili mu testy z krwi, stwierdzili, że alergii nie ma i że tak musi być (!) W Polsce lekarka zasugerowałą mimo to nutramigen. z dnia na dzień wysypka zeszła, kupki się unormowały. Gdybym polegała na opinii lekarki w Niemczech, mały do dzisiaj miałby te okropne placki... a tak pije nutramigen bardzo chętnie i do dzisiaj mimo żr ma już 15 miesięcy. Najważniejsze to postawić dobrą diagnozę, bo szkoda, żeby dziecko się męczyło.
Co do szczepionek, u nas są wszystkie darmowe i ja szczepię na wszystko, Hexa ( czyli 6 w 1) Prevenar ( czyli pneomokoki) Priorix ( MMR), i zaszczepiłam na rota, co małemu na dobre wyszło, bo są dzieci w rodzinie, które przynoszą z przedszkola paskudne wirusy, całą rodzina leży i kwiczy, a po dzieciach spływa jak po kaczce. Myślę, że to potrzebna szczepionka. Natomiast nie wiem, może odczekaj z tymi szczepieniami, jak Pawełek wydobrzeje? serdecznie Cię pozdrawiam i kibicuję Ci, a wszystkim staraczkom i świeżo zaciążonym życzę samych dobrych wieści!
 
reklama
Tuszka kope lat!!

Iron bete powinnas zrobic po 48 godzinach i powinna przybyc conajmniej 66%, mozliwe, ze zbyt szybko zrobilas i wynik jest zaburzony. Sprobuj poczekac ze 2 dni i znow zrobic, jak prawidlowo przybywa to super, jak malo, lepiej zglos sie natychmiast do szpitala, no chyba, ze przyjdzie @:-(
 
Cześć TUSZKA no dawno Cię nie było... Odzywaj się czasem!

Sony jak ostatnio Twoje samopoczucie? Przyzwyczaiłaś się już do tego, że masz dziecko?
Bo ja to chyba przez 3 miesiące miałam momenty, że patrzyłam na Tima jak na ufo...heheheheheh

Iron nie smutaj się i próbuj dalej. Trzymam nadal &&&&&
 
Dzisiaj beta już 12... a tak chciałam się z Wami podzielić dobrymi wieściami :-(

Widziałam, że rozmawiałyście o szczepionkach, ja się zastanawiałam, że jeśli w ogóle będzie mi dane mieć dziecko to czy szczepić czy nie. Pracuję z dziećmi z autyzmem i byłam w sprawie szczepionek na konferencjach, z czego jedna była za szczepieniami a druga przeciw i w jednym i drugim przypadku było to potwierdzone badaniami. Zgłupieć można!
 
iron a więc jakby szczepionki nie mają wpływu na autyzm. 50/50%


U nas w nocy zaczęło się zapalenie oskrzeli. Mały się dławi, dusi, rzęzi, masakra jakaś. W nocy tracił oddech, bo go zatykało. Rano dostał antybiotyk i kupę syropów, ale na razie nie pomaga. Ponoć norma, dopiero jutro, pojutrze coś się zmieni. Gorączka 40st. Na zmianę nurofen z paracetamolem i do tego okłady, wietrzenie pokoju, rozbieranie jego. Boję się nocy, ale jakoś muszę wziąć się w garść. Nie może leżeć, bo się dławi, więc musi spać w półpionie na brzuchu, czyli na mnie, a więc ja nie będę spać, tylko sobie usiądę na kanapie i pooglądam TV, no chyba że coś się poprawi. Daj Boże.
 
tu chodzi m.in. o rtęć, która jest w szczepionkach, a u osób z autyzmem jest wyższy poziom rtęci, więc szukają wytłumaczenia w szczepionkach. Niestety producenci szczepionek często są sponsorami konferencji, więc też nie wiem na ile takie konferencje mają sens. Kilka matek moich pacjentów relacjonuje, że pierwsze objawy autyzmu zauważyły właśnie po szczepionkach, ale część matek tej zależności nie widzi.
Ja sama nie wiem co mam o tym myśleć... czasami lepiej nie wiedzieć wielu rzeczy, żeby się nie martwić :-)
 
reklama
Iron jesli chcesz to poczytaj watek https://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/sa-rodzice-ktorzy-wogole-nie-szczepia-4348/ naprawde duzo mozna sie dowiedziec :tak: Moge ci tylko napisac, ze calkiem niedawno we Wloszech rodzice dziecka autystycznego wygrali proces, w ktorym udawadniali, ze ich zdrowe dziecko zaszczepione szczepionka MPR zachorowalo. Szczepionka byla wykonana bodajze w 1998 r i jestem pewna, ze jej sklad jest nadal taki sam. Nie bede sie tu madrzyc, bo malo wiem na ten temat, wejdz na watek i poczytaj go, dziewczyny tam maja naprawde duza wiedze. Milej lektury!
 
Do góry