reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

aguska24mir ty chyba u nas sie o chlopca staralas dobrze pamietam ? a wiesz co bedzie ?:) bo twoje staranka to chyba byly takie nawet na corke bo chyba odstep byl ale moze sie pomylilam ;p

nie ja chyba ci pomylilam z inna dziewczyna co sie starala o drugiego synka martuchaa chyba miala nik;p
 
Ostatnia edycja:
reklama
witajcie dziewczyny
Sofi cieszę że nie jestem sama:-D mam nadzieję że nam wszystkim uda...narazie jestem optymistką zobaczymy co będzie dalej..
eden77 zdrówka dla synka życzę. Szczerze to czytam i czytam ale dla mnie to na razie czarna magia, nie wiedziałam że jestem aż tak zacofana :szok:masakra...mam sporo do nadrobienia. Jak przyjdzie @ to może i w tym roku ruszymy:tak:ale wcześniej przygotowania, obserwacje. Marzenie synka o siostrzyczce warto spełnić;-) jak się to łatwo pisze, szkoda że tak łatwo nie jest...

Andziak śliczny synuś

Ja po 2 ciążach zaczęłam wierzyć w chiński kalendarz:-D wcześniej patrzyłam na niego z przymrużeniem oka...

Jakiś miesiąc temu wysyłałyście sobie na PW: PDF z menu na dziewuszkę czy mogłabym też o taki prosić?
 
Ostatnia edycja:
Mi sie chinski kalendarz w dwoch przypadkach nie sprawdzil.Teraz to nawet napisalam do takiej dziewczyny ktora miala 5 wersji tego kalendarza.I sprawdzila mi we wszystkich wychodzila corka
 
hej
Z tym chińskim kalendarzem to jest tak, że trzeba pamietac iz miesiąc ma 28 dni. u mnie jak zaszłam z Martinem miałam 32 lata i to był listopad (dziewczynka) ale 30 listopad, więc juz liczymy jako grudzień ( chłopak).
Ostatnio sprawdzałam wykresy cykli dziewczyn, które zaszły w ciążę i tam był jeden, w którym dziewczyna sprawdzała, dzien zapłodnienia z faza księżyca.... i co mnie zaskoczyło jej się sprawdziło dziewczynka
a na dziewczynkę jest Byk, Panna, Rak, Skorpion, koziorożec, ryby
http://czary.pl/kalendarzksiezycowy/kalendarz_ksiezycowy.php
 
Niby jeden kalendarz chiński a już wersji jest kilka... ja patrzyłam tylko na jeden nie szukałam innych...ciekawe który to jest ten najprawdziwszy... chiński...

krystianmartin o tym że 28 dni ma miesiąc w k. chińskim to nie wiedziałam...aż sobie później sprawdzę:)
 
Ostatnia edycja:
tak ale ja urodzilam sie 3 a owul. Byla 23. A wogole to miesiac przed i miesiac po bylo na corke. Ksiezycowy znam. U mnie teraz i z kuba owulacja byla w znaku zenskim. A i owul po nowiu. Now 20 lutego owulacja 23 .
 
Hej. Witam z rana.
Andziak Jędruś to mały słodziak. Oj jakbym chciała juz takiego gotowego :-)
Mysiulka ja narazie te wszystkie chińskie tematy traktuje z przymrózeniem oka. Jednym sie sprawdzaja innym nie. Pewnie jak urodzi mi sie druga córka to zmienie zdanie.

Dziś sie chyba bede rozkrecac do 9. Ale chce mi sie spac. Dzis pracuje tylko do 11 wiec szybko zleci. Jade z Zuzą na kontrole do laryngologa.

Milego dnia Laski!
 
reklama
Witam!

Widzę, że piszecie o kalendarzu chińskim. Dobrych kilka lat temu znalazłam na internecie taką tabelkę.

Znalazłam ją po porodzie pierwszego synka, sprawdziłam i wg tabelki miał być właśnie syn.
Jak staraliśmy się o drugie dzieciątko, rzuciłam okiem na tabelkę, wychodził przez kilka kolejnych miesięcy - syn, pomyślałam, że może jednak będzie dziewczynka, bo nie chcialam dlużej czekać ze staraniami.. heh.. no i też wyszedł syn.
No więc za trzecim razem wzięliśmy tabelkę na serio =) i staraliśmy w miesiącach z dziewczynką, ale żeby czuć się pewniej, to w takich z dziewczynką przed i po danym miesiącu.
No i... okazało się, że jest ciąża, ba.. bliźniacza! No to pomyślałam, no ładnie narobiliśmy, a co jak będzie dwóch chłopaków?! Teraz już trzecie z kolei USG pokazuje DWIE Dziewczynki!! I to przy bliźniakach dwujajowych. Nieposiadam się ze szczęścia z mężem, ach. W naszym przypadku ta tabelka sprawdziła się trzykrotnie, czyli w 100%.

Powodzenia Wam życzę!! :-)


Czyli kiedymamy szanse na poczęcie dziewczynki lub chłopca.

Przedstawiam tabelę przewidywania płci dziecka Niestety, sprawdza się tylko ukobiet które nie mają problemów ginekologicznych . Ma ponad 92% skuteczności!
Jak korzystać z tabeli?
W pionie szukamy nasz wiek, z tym że, liczą się skończone a nie rocznikowelata, czyli np. mamy maj , a 24 urodziny są we wrześniu ,to w tabeli szukamy23. A w poziomie przewidywany miesiąc poczęcia.

Miesiąc poczęcia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
18 s s c s s s s s c s ss
19 c c s c c s c c s c s s
20 s s c s s s s s c c s s
21 c c c c c c c c s c c c
22 s s s c s c c s c c c c
23 c s c s s c s c c s s c
24 s c s s c s s c s c c c
25 s s s c s c s s c s s s
26 c c s c c s c s s c c c
27 s s c s c c s s c c s s
28 c c s c c c s s s s c c
29 s s c s s s c s s c c c
30 c c s c c c c c c? c? c c
31 s c s c c c c c c c? s s
32 s c s c c c c c c c s s
33 s s c s s c c s c c c s
34 c c s c c c c c c c s s
35 s s c s c c c s c c c s
36 s s s c s c c c c c s c
37 c c s s c s c s s s c s
38 s s c s s c s c c c s c
39 s c s c s c c s s s c c
40 s s c s c s s c c c s c
41 c c s c s s? s s s s c s
42 s s c s c s c s c c s s
43 c c s c s c s c s s s s
44 s s c s s s c s s s c c
45 s? s s c s c s c c c s s

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
? - prognoza bardzo niepewna
c - córka
s - syn



 
Do góry