reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Miciurka, stosowałam 2 razy O+12 (a konkretnie O+10 :-)) i nie zaszłam w ciążę, nie udawało się też przy odstępie 2 dni od owulki, udało się dopiero 24h przed. U mnie na skutek diety i suplementów (stosowałam kilka miesięcy) zaniknął śluz EWCM, minimum 12h przed owulką miałam gęsty i lepki śluz nieprzyjazny dla plemników, pH 4-4,5. Przed staraniami a także w dniu owulki (ale przed bólem owulacyjnym) zaaplikowałam Sylk, starania były oczywiście bez orgazmu. Stosowałam dietę bogatą w wapń (dużo mleka i sera żółtego), jadłam mało mięsa i prawie w ogóle owoców, unikałam ziemniaków i pomidorów. Łykałam B100 oraz witaminę C w dawce aż 1000 mg, M również łykał taką samą dawkę witaminy C. Łykałam również 600 mg Ca i 300 mg Mg. Do tego M uwielbiał bardzo gorące kąpiele i prysznice, pił sporo piwa (zakwasza a także obniża testosteron i podwyższa estrogen) oraz Coli (zakwasza). Owulacja była tuż po nowiu a na biurku stoi gigantyczna lampa solna :-) Mogłam zrobić więcej ale bardziej mi zależało na drugim dziecku niż na córeczce :-)

no co ty zrobilas strasznie duzo !! jaaa.. ale masz swoja wymarzona corcie super, a ile musialas stosowac sie do tego jedzenia wzmozonej ilosci sera i suplementacji, i ile cykli to zajelo,

moj chlopak jest sportowcem wiec on nie bedzie piwa pil i ma pewnie duzo testosteronu, ale ja np pije cole, on bierze witaminy C i b complex mu wciskam, a moge sie spytac jak wiedzialas jakie masz ph? o co z tym chodzi?

MissBella

dzieki za wykres,ale masz ksiazkowy normalnie - ja niestety mam niergularnie wiec umnie trudniej okreslic cokolwiek, wlasnie sie rozgladam za porzadnym termometrem owulacyjnym :)
 
reklama
Miciurka nam sie nie udało. Ale u nas to chyba niemoźliwe zeby mąz spłodził corke. Ja miałam duzo wiecej czynnikow niz ńp.miss a będzie mieć corkę.Ale wielu dziewczynom sie udało.Duzo tez ma bez planowania i mysle ze to i tak los decyduje. Jak bylam z kuba u fryzjerki to mówiła ze przed 1 urodziły dwie znajome.obie maja małych synow i obie teraz maja corki. Bez planowania. Ta fryzjerka tez ma córkę bez planowania
 
Ostatnia edycja:
dzieki laski za mile slowa, brzuch boli ale dzieki Waszym wpisom mam usmiech na twarzy:) no i skoro franca przyszla to dla rilaksu robie drina! a co mi tam, pije Wasze zdrowie. ktoras chetna na cuba libre, to poleje:)

zamowilam dzis b komplex 50mg,replens,kwas foliowy (bo sie zapas konczy),moze jeszcze dzis zamowie cytrynian wapnia bo zapas tez niedlugo sie skonczy...tak na marginesie cytronian wapnia i zurawine bralam tylko do owulki,wiec w tych 2 preparatach mam teraz 2 tyg przerwy. hmm nie wiem jak podejsc ema bo on raczej nie jest sklonny do brania specyfikow a piwa nie pije bo nie lubi...no chyba,ze od laski wypije smakowe bezakloholowe:/
w nast cyklu dzialamy do plusika na tescie owu a przed staraniami chyba sie upija -hahaha

a o co chodzi z tymi bransoletkami magnetycznymi? kazda emituje jony ujemne?

Magda
porod silami natury? phi ciekawe co w nim samym magicznego? jedynie to co jest cudowne,ze nagle jak klada maluszka na piersi dostaje sie mega powera i jest mega radosc..az chce sie skakac z radosci,ale mysle,ze po cc eraz tak jest. ja 17h meczylam sie na porodowce a po jakis 11 zaczeli cos mowic o cc,wiec sobie mysle,teraz? to Wy mozecie mnie pocalowac w d***.... i jakos udalo mi sie urodzic silami natury:)
kiedys bylo inaczej bo przy cc byla narkoza ogolna i mama dostawala dziecie dopiero po paru h. teraz przy cc lekarz daje dzieciatko od razu mamusi, Ona jest swiadoma tego co sie dzieje,wiec koncowka wyglada tak samo jak przy sn.Magda nie smutaj sie a jak jeszcze dobrze znosisz okres pocesarkowy to juz w ogole super sprawa:)
 
Miciurka, suplementy łykałam 3-4 miesiące, dietę lajtową miałam dość długo, taką tyci bardziej rygorystyczną 3-4 miesiące, zapomniałam dopisać, że unikałam też soli i piłam nisko zmineralizowaną wodę :-) (mam w domu filtr odwróconej osmozy). B-Complex łykany przez mężczyznę zwiększa u niego płodność więc tylko kobieta powinna łykać, M możesz za to nafaszerować witaminą C (przy okazji zmniejsza ryzyko uszkodzeń DNA gdyż jest antyutleniaczem oraz zmniejsza aglutynację plemników) i żurawiną :-) Ja pH sprawdzałam takimi Paski wskaźnikowe do badania pH pochwy 4,0-7,0 (2754674546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. paskami.
 
Ostatnia edycja:
a stosowalas te metode 0+12 czy jakos tak, albo te irygacje zeby ph monitorowac czy tylko suplementy i dieta itd. ??? kurcze ciekawi mnie to - szczerze to nawet z ta notka co mi dalyscie nie wiem jak sie do tego wszystkiego zabrac... - jakies rady moze macie takie z wlasnego doswiadczenia.. ;)?
u mnie w sumie podobnie jak u Pirani było, dieta była, suplementy też-i ja i D, śluzu typowo bj nie miałam, raczej dość sucho było, także sylk nam pomagał -raz że obniżał ph, dwa że nadawał poślizg :p
owulacja akurat po pełni wypadła, olałam też odległość od owulki, seksy były przed owulacją dwa dni i jeden dzień i kilka godzin po owulacji (przypuszczalnej, bo bóle miałam akurat w tym cyklu dość konkretne)
irygacji nie robiłam. Generalnie do obniżenia ph tylko sylku używałam.

Pirania
to dla równowagi, a wiadomo ze równowaga w naturze być musi :p, jutro będzie spokój ;) i tego życzę z całego serducha ;)
 
Andziak
moj em tez mowi,ze nie da sie zaplanowac,ze ja za duzo kombinuje a po co kombinowac,natura zrobi swoje bo jakas rownowaga w kosmosie byc musi. ja nie mam nic przeciwko drugiemu synkowi ale nie chce miec swiadomosci,ze nie sprobowalam;-) jak juz kiedys pisalam w glowie jakos siedzi mi Leoś :-) hahaha juz widze miny kolezanke z pl jak uslysza, ze moj syn ma na imie Leon:p za to w de to bardzo popularne imie. dla dziewuchy nie mamy typow. znaczy sie byl jeden Sophie (Zosia) ale mam wredna babcie o tym imieniu i jakos to mnie ciutke stopuje...
 
Piranha
ale jak podejsc chlopa,zeby lykal ta wit C w takich dawkach???? znajac mojego powie: przy malym nic nie bralem a jest zdrowy jak ryba...
yyyy chyba mu odpowiem: kochanie ale Ty jestes juz stary i musze dbac o Twoj material genetyczny:p heheehehe

ps. jak dzis usypianie Kai?
 
Ann jak miałam urodzic Kubę to Filip koniecznie chciał leonka.A corka od zawsźe miała być Zosia Ja mam dzis okropny dzien. Dzieci roznosi normalnie nic nie sluchaja i robia na złosc. Mama tez jak zwykle dokucza. Kuba sie dusi. Ja ledwie co chodze. A porodu nie ma. Normalnie mam serdećznie dosyc
 
Ann, powiedz, że zmniejszenie ryzyka uszkodzeń DNA w główkach plemników zmniejszy ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną ...i że z wiekiem wzrasta ilość uszkodzonych plemników (a niestety jakość męskiego nasienia i stan plemników pogarsza się wraz z wiekiem mężczyzny) ...na pewno zadziała :-) Mój M łykał cały ogrom antyutleniaczy bo jeszcze witaminę E 400 iu i koenzym Q10 200 mg. Kaja śpi w leżaczku a czeka na nią już butla którą zawsze dostawała o 22, wtedy zapada już w głębszy sen i śpi z przerwami na cyca tak do 7 rano :-)

Andziak, u Ciebie dziś widzę też ciężki dzień, mi też dzieciaki dziś potwornie dały w kość, oby jutrzejszy dzień nam to wynagrodził :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Daria - niestety w Pl nie szczepią na rotawirusy w szpitalu:-(; u mnie jest trochę inna sytuacja, w połowie stycznia wracam do pracy, pracuję w szkole, więc wszelkie infekcje i wirusy będę przynosić do domu, dlatego lekarka poradziła, by zaszczepić, bo nawet jeśli Sonia złapie tego wirusa to będzie miał o wiele łagodniejszy przebieg... synek mojej koleżanki nie był szczepiony, łapie bez przerwy rotawirusa, jest w szpitalu kilka razy w roku, strasznie się odwadnia i nie ma innej opcji jak szpital; koleżanka bardzo żałuje, że go nie zaszczepiła...

ogólnie ilu ludzi tyle zdań na temat szczepień, zgłupiałam od tego, ale zaryzykuję i zaszczepię na rota, pneumokoki i to 3w1... z nadzieją, że będzie dobrze...
dziś rano słyszałam w tv jak mówią o szczepieniu przeciwko rota...szczepią do 6 mies życia...

dobrej nocki!!!
 
Do góry