reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Marzycielka dziekuje mama super ogrod.My tez mamy duzy prawie hektar.
Ja mialam owul.po nowiu .Now 21 luty a owul. najwczesniej 23
cybermoon.pl/kalen/phase.html
To jest stronka z kalendarzem
Kuba poczety przed nowiem.pierwszy syn po pelni drugi przed nowiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobry wieczor dziewczynki :-)

Witam was bardzo goraco, dzis wlasnie wrocilam z PL no i wpadlam sie przywitac. Jeszcze was nie nadrobilam, ale postaram sie ....:tak:
 
Dopiero teraz mogę Was poczytać, strasznie późno wróciliśmy.

Czarodziejko, rozumiem Ciebie doskonale, mi też brakuje już pracy i nie mogę się doczekać kiedy dzieciaczki podrosną, usamodzielnią się trochę a ja będę mogła "odżyć" (kocham te moje dzieci nad życie ale spędzanie każdego dnia w jednakowy sposób i brak możliwości oderwania się na chwilę od codziennej rutyny i obowiązków czasem wypala człowieka).

Ewcik, mam mocne postanowienie, że jutro się w końcu spakuję :-D Będę we wtorek mocno trzymać kciuki za Twój monitoring! A może lekarz przepisałby Ci CLO na wzrost pęcherzyków? Co do oliwki to smaruję się oliwką firmy Weleda, o taką http://allegro.pl/weleda-olejek-na-rozstepy-dla-kobiet-w-ciazy-100ml-i2390753670.html). Specjalnie dla Ciebie wklejam raz jeszcze fotkę brzuchala :-)
Zobacz załącznik 473346

natusia, ja bym chyba wybrała rozwiązania sprawdzone na in-gender. Co do tych globulek dopochwowych to licho wie czy są bezpieczne dla plemników, no chyba, że chcesz zakończyć ich stosowanie przed staraniami ...najważniejsze jest jednak by w momencie staranek pH było niskie oraz to by utrzymać niskie pH aż do samej owulacji, stąd im większy odstęp od staranek do owulki tym więcej pomiarów i kombinacji. Co do tego probiotyku to trzeba sprawdzić czy nie podwyższa pH, niestety tak się czasem zdarza. Z żeli obniżających pH wybrałabym po staraniach Replens - ma niższe pH od tego z podanego przez Ciebie linka no i jest sprawdzony na in-gender, używa się dosłownie tylko tyle ile zmieści się na koniuszku palca. Co do pasków do pomiaru pH to nasza Gal najbardziej polecała te firmy Merck. A taki irygator to fajna sprawa, może jednak wypróbujesz irygacje z roztworu wody z limonką (w proporcji 1:4)? :-) Do teściów mamy około 80 kilometrów, korzystam póki mogę :-D A propos to wcale nie mam zamiaru Was opuszczać, pewnie będę pojawiać się rzadziej ale tak się z Wami zżyłam, że nie wyobrażam sobie opuszczenia tego forum. Wydaje mi się, że owulka mogła być wczoraj wieczorem co daje w Twoim przypadku około 36h od pozytywnego testu. Co do faz księżyca to można skorzystać np. z tej strony Kalendarz księżycowy 2012, w czasie nowiu oraz zaraz po nim jest podobno w atmosferze więcej jonów ujemnych (co sprzyja dodatniemu naładowaniu komórki jajowej i przyciągnięciu ujemnie naładowanych plemników z chromosomem X, Tamara z in-gender pisze, że więcej jonów ujemnych jest od nowiu do 1 dnia przed pełnią, zaś dodatnich - od pełni do 1 dnia przed nowiem), najlepsze połączenie to nów + lato :tak: Tak sobie myślę, że jak ktoś ma regularne 28-dniowe cykle i owulację po pełni to już ciężko będzie mu wybrnąć z tego schematu skoro cykl księżycowy powtarza się co 28 dni :-D

Andziak
, śliczny brzusio i śliczna z Was rodzinka! Do poniedziałku już tuż tuż a ja już ćwiczę mięśnie kciuków by wesprzeć Ciebie nimi jak najmocniej! :-) Co do poczęcia Kuby przed nowiem oraz pierwszego syna po pełni a drugiego też przed nowiem to wszystkie te 3 przypadki dotyczą sytuacji, gdy w atmosferze było więcej jonów dodatnich, czyli niesprzyjających poczęciu córki, Twoja owulka w tej ciąży zaraz po nowiu sprzyjała poczęciu Zosi :tak:

Marzycielko, unikaj zielonej herbaty gdyż ona jest polecana przy staraniach o synka :-) Agnus Castus obniża prolaktynę i tym samym wpływa na poprawę owulacji (prolaktyna zaburza produkcję LH i FSH, obniża zwłaszcza LH) oraz produkcji progesteronu w fazie lutealnej. Też uważam, że wpadka ma swoje plusy - człowiek wtedy czuje, że los zdecydował za niego i widocznie tak mu było pisane a w przypadku planowania płci nie będzie sobie wyrzucać, że coś zrobił źle albo coś mógł zrobić lepiej.

Kosmo, uparciuszek z Twojego syneczka :-), trzymam jednak kciuki by zechciał przed wyjazdem M opuścić ciepłe zacisze Twojego brzusia :-)

Truskafffka
, super fotki i jaka ślicznotka z Ciebie! Mi się wydaje, że Twój organizm robi teraz drugie podejście do owulki więc działajcie ostro.

agulek, przytulam mocno, a tak liczyłam na to, że to jednak była implantacja małego człowieczka.

Mama
, boski ogród, widać, że masz rękę do tego!

Noemi, śliczny wykresik, bromek bardzo Ci służy! Infekcje najczęściej pojawiają się przy wzroście pH albo zbytnim wysuszeniu, np. irygacjami. Co do metody O+12 to dobrze by było wiedzieć mniej więcej o której porze dnia była owulka ...bo jeśli np. była w czwartek rano a starać się będziecie w piątek rano to będzie to już za późno. Można spróbować tak: iść na monitoring, określić dzień owulacji i w tym dniu obserwować kiedy śluz zaczyna się zmieniać na lepki, pH spadać a szyjka zamykać się - podobno te objawy występują właśnie około 12 godzin po owulacji. Co do kończenia we wtorek i staranek w piątek rano - niby na in-gender nie polecają łączenia tych 2 metod, przed O+12 najlepiej zastosować minimum 7-dniową abstynencję. Poza tym między tymi staraniami byłyby 3 dni odstępu a to sprzyja poczęciu chłopca (przy 4 dniach odstępu jest najwięcej plemników w spermie), tak więc M musiałby codziennie do piątku zużywać chłopaków w inny sposób ;-) Ja bym jednak zastosowała klasyczne O+12 z długą abstynencją. Sudafed należy stosować minimum godzinę przed staraniami a w okolicy samej owulki można podobno łykać go nawet co 4 godziny ...i popijać go dużą ilością bezkofeinowej Coca Coli Light :-D

Kasiu, no nareszcie jesteś, pisz co tam u Ciebie :-)
 
Ostatnia edycja:
witam sie i ja ...

no, no znowu sie zalapalam na piekne zdjatka :-)

Mama a ten kwiatuszek to dla mnie? :-p chetnie bym sie rozlozyla w tym pieknym ogrodzie :tak:

Marzycielko-tak!!! ten kwiatek dla Ciebie i dla każdej z Was!!!
wczoraj był dzień przyjaciela -więc kochane przyjmijcie po kwiatku:-D

Andziak Ty to masz dopiero ogród!!!

Kasia witaj i pisz jak tam na wyjeździe:tak:

Pirania czyli wizyta udana skoro tyle posiedzieliście:tak:



zjadłam śniadanko i mykam na kawę do ogrodu.
 
Witam się z kawą i ja:-)
Piranha kurka to juz tak blisko i utulisz maleństwo, też chce taki z zawartością:-D a podaj mi jak pamiętasz stronę na której podsumowałaś te wytyczne do planowania córki, chcę sobie wydrukować.
U nas dziś piękne słonko a ja mam ochotę dziś na grilla.
Mama roślinki piękne, też marzę żeby swój tak ogarnąc, tylko ja mam dużą działkę i muszę jakoś rozplanować bo inaczej to trzebaby worek pieniędzy.
Miłej niedzieli wszystkim
 
czesc dziewczynki :-)

W Pl zawsze jest super, tym razem z rodzinka spedzilam tylko 3 dni a reszte czasu bylismy w Karpaczu i Szklarskiej. Cora zachwycona, Sniezke zdobyla.... choc nie bylo latwo :-). Pogoda dopisala, wrocilismy szczesliwi i jednoczesnie zmeczeni podroza, no ale dzis juz zaczynam tanczycz wraz z automatem a pozniej wielka uczta w kosciele dla dzieci komunijnych :-):-)

Poszlam do ginki, i co.... dzieki wam to ja jej mowilam co ja wiem bo ona wszystko na nie, zrobila mi usg, posprawdzala narzady i powiedziala ze jest ok. jeden problem to taki, ze w prawym jajniku byl pecherzyk okolo 2cm ( tak mi powiedziala) ale wokol niego jakis plyn i ona nie wie co to jest. Kazala mi zrobic usg podczas miesiaczki, odnosnie moich krotkich cykli bez wit B powiedziala ze to normalne, jedne maja krotkie cykle a inne dlugie, odnosnie sluzu.... kobiety nie zawsze maja sluz a zachodza w ciaze. Poprosilam ja o recepte na duphaston i tutaj smiech.... ona mi mowi ze duphaston bierze sie na wywolanie miesiaczki a ja jej, ze moje kolezanki z forum..... i sie zaczelo. Owszem przepisala mi ale wyszlam rozczarowana i dalej nic nie wiem. Odnosnie sprawdzenia pracy jajnikow to powinnam isc na kilka dni do szpitala, tam mi podadza plyn i dopiero pozniej moga sprawdzic. szok, nadal n ic nie wiem.

W domu lezal list z mojej przychodni, moj pierwszy test na progesteron byl zrobiony za szybko, mialam go zrobic 7 dni przed @, a wyszlo ze zrobilam 5 dni @ i jest do poprawki. Szlak mnie trafia, zobaczymy kolejne wyniki ktore robilam w 4dc. Wizyte u lekarza mam w piatek, boje sie jak cholera....

Dobra juz nie marudze, dziewczynki zycze wam milej niedzieli i swietnego humorku
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny!!

U mnie niestety infekcji ciąg dalszy mam tabletki na infekcje grzybiczne a nie bakteryjne i tak sobie myślę, czy mam je dobrze dobrane bo już 2 globulki wzięłam i póki co nikła poprawa. Na @ jeszcze się nie zapowiada...ale liczę że dostanę max do 33/34dc

Piranha poradź mi (mam lekki niepokój z tego powodu, że twój termin tak blisko;-)) czy staranka po @ i infekcji nie będą zbyt chłopczykowe chodzi mi o tą infekcję,mam nadzieję, że jest ona spowodowana wysuszeniem a nie wzrostem ph...I jeszcze coś tylko nie smiejcie się Dziewczyny:-) ostatnio dość intensywnie się wygoliłam w wiadomym miejscu i możliwe , że moja infekcja jest tym spowodowana?

Piranha doradź mi jak ja mam się starać, czy metodaa 0+12 czy stop na 2 dni przed owu, trochę się boję, że źle wyceluję z metodą 0+12 albo się spóźnię albo wystartujemy za wcześnie...Wymyśliłam coś takiego mój pęcherzyk o godź 17 miał wielkość 2,054 przy założeniu że rośnie 2mm na dobę wyliczyłam że rośnie 0,00833 na godzinę czyli 16 godzin po monicie powinna być owu 16x0,00833=0,133 czyli pęcherzyk miał przy pęknięciu 2,187 bo nie był większy gdyż w pt już było po owu, czyli staranka na metodę 0 +12 powinny być późnym wieczorem z czw na pt prawda?? Mam nadzieję, że jasno napisałam o co mi chodzi, Piranha co o tym myślisz żeby w ten sposób do tego podejść i inne Dziewcztęta?? Nie śmiejcie się ze mnie ale ja już chyba o niczym innym nie myślę...
 
reklama
Cześć babeczki!

Mama, niby wizyta udana :-) ale pechowo Krzysiu przez całą 2-godzinną drogę nie spał a przysnął dopiero w docelowej miejscowości ;-), spał tylko 30 minut więc u dziadków był marudny i humorzasty. Ze zmęczenia nie mógł też usnąć w drodze powrotnej do Wrocławia i zasnął wieczorem dopiero o godzinie 2 :szok:! ...a efekt jest taki że wciąż śpi ;-) Fajnie musi się pić kawusię przy takim pięknym widoku na ogród! ...ja na razie mam w ogródku wykopalisko gdyż szwagier wykopał mi w końcu oczko wodne, w środę przyjeżdża ciężarówka by zasypać ziemią dziurę :-)

Agulek
, i Ty niedługo będziesz mieć taką zawartość w brzusiu, zobaczysz! Podaję raz jeszcze wytyczne ze strony 4182 uzupełnione o dietę i jakieś dodatkowe drobne informacje, muszę to podzielić na kilka postów bo w całości przekracza dozwolone 10000 znaków :-):

Jest 7 czynników wpływających na płeć dziecka: pH, minerały, dieta, hormony, suplementy, odległość od owulacji, jony. Bardzo ważny jest też śluz ale wzięcie pod uwagę przy staraniach wszystkich podanych powyżej 7 czynników spowoduje, że śluz będzie odpowiedni. Jeśli tak się jednak nie stanie to należy zwracać uwagę by przy staraniach o chłopca śluz był rzadki i rozciągliwy a przy staraniach o dziewczynkę kremowy aż do suchego.

Podobno dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na zaplanowanie płci dziecka i wpływa na wszystkie powyższe czynniki. Przy planowaniu dziewczynki musi być bogata w wapń i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Dietę należy rozpocząć na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykładowe produkty spożywcze można znaleźć tutaj: Planowanie plci. Należy jeść jak najwięcej gorących posiłków – podnoszą pH.

Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna łykać kobieta:
- wapń w postaci cytrynianu wapnia (nie węglanu wapnia gdyż ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapń obniża pH
- magnez 300 mg dziennie (ten w postaci cytrynianu czy asparaginianu jest lepiej przyswajalny jak tlenek magnezu)
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniża pH
- tabletki żurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg świeżych owoców dziennie, obniżają pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmować ją w preparacie typu B-Complex gdyż witaminy B powinny być ze sobą w równowadze, nadmiar jednych może powodować niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 może być przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszające preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuż przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszające, kwaśne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mężczyzna powinien łykać Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyżej), witaminę C, żurawinę i kwas foliowy.

Co ho hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o dziewczynkę to powinnaś mieć niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron, Twój partner powinien mieć niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty mające wpływ na hormony to np. LicoRice Root (mężczyzna powinien łykać 450 mg 3 razy dziennie, może brać tylko 6 miesięcy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy, ten specyfik podobno obniża u mężczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna łykać dziennie 320 mg, podobno obniża testosteron i estrogeny a podwyższa progesteron, należy łykać tylko do owulacji, nie należy brać jeśli zażywa się Clomid).

Optymalne pH dla starających się o córkę jest następujące:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH śluzu szyjkowego)
- dla mężczyzny: 7-7.5 (pH spermy)
Niskie pH śluzu unieruchamia ogonki plemników z chromosomem Y i i ponadto sprzyja dodatniej polaryzacji komórki jajowej.

Metoda O+12:
Kobieta, która opracowała metodę O+12 miała 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metodą Shettles'a, doczekała się córki stosując właśnie "wynalezioną" przez siebie metodę, robiła badania i podobno na 41 kobiet stosujących tą metodę 37 poczęło córki a 4 chłopców, co daje 90% skuteczności. Ta metoda ma większa skuteczność jak metoda Shettlesa. Należy zachować wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni a następnie odbyć jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyż można lepiej kontrolować swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzień na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH może np. podnieść się w nocy kiedy będziemy spać i nie będziemy nawet o tym wiedzieć. Najpierw należy wyczekiwać pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie należy robić z rana gdyż po nocy zawsze będzie LH w moczu. Jeśli test wychodzi pozytywny to owulacja może nastąpić w przedziale 8-48h. Należy teraz rozpocząć obserwację śluzu oraz szyjki macicy. W czasie owulacji zazwyczaj śluz jest rozciągliwy a szyjka miękka (jej wysokość może być jednak różna u różnych kobiet więc nie należy brać jej pod uwagę). 12 godzin po owulacji szyjka zaczyna się robić twarda a śluz zmienia się z płodnego na kremowy bądź od kremowego do suchego. Starania powinny być w przedziale O+12 do O+20. Zaleca się mierzenie temperatury gdyż to jedyny sposób by określić czy owulacja wystąpiła. Po staraniach należy zadbać o niskie pH. Należy zrobić kwaśną irygację 1 godzinę przed staraniami jeśli pH wynosi 5 lub powyżej, co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. 4 godziny po stosunku należy włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyć bez wyjmowania go z osłonki/aplikatora) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy utrzymywać pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastąpi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebytą owulację).

W metodzie Shettlesa przy planowaniu córki należy starać się 2-3 dni (nie więcej, badania pokazały, że przy większym odsunięciu rodziło się już więcej chłopców) przed owulacją i utrzymywać niskie pH aż do owulacji (należy zatem często sprawdzać pH i w razie co je obniżać). Należy tą metodę połączyć z dietą, suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rośnie, śluz o cechach płodnego ma wysokie pH i sprzyja poczęciu chłopca – przy planowaniu córki należy zatem zadbać o niskie pH aż do owulacji (trzeba je jeszcze pilnować przez kilka godzin po niej) gdyż nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacją może się zdarzyć, że w okolicy owulacji pH wzrośnie, komórka jajowa zatem naładuje się ujemnie i przyciągnie męskie plemniki (które to podobno żyją tak samo długo jak żeńskie i są tak samo szybkie, główne założenia powstałej kilka dekad temu metody Shettlesa, mówiące o tym, że męskie plemniki żyją do 24 godzin a żeńskie dłużej oraz, że męskie są szybsze, zostały obalone). Bardzo skuteczną metodą jest metoda „O+12”. W metodzie tej należy zachować wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni a następnie odbyć jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyż można lepiej kontrolować swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzień na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH może np. podnieść się w nocy kiedy będziemy spać i nie będziemy nawet o tym wiedzieć.

Aby wysuszyć śluz o konsystencji białka jaja można łykać Sudafed. Należy go połknąć minimum godzinę przed współżyciem a w okolicach samej owulacji nawet co 4 godziny.

 
Do góry