reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Czarodziejka, Kinga - we Włoszech byłam 13 lat temu i 2 lata temu, poprzednio w Neapolu i tam rzeczywiście syf, kiła i mogiła, ale widoki na morze piękne, 2 lata temu byłam w Rimini też nad morzem i przy okazji zwiedziliśmy Rzym, Wenecję i San Marino, byłam zachwycona!!! oczywiście polecam każdemu taką wycieczkę
yes2.gif
, choć pizza też bardziej smakuje mi w Polsce niż tamta
biggrin.gif
tasha no widzisz czyli syf faktycznie jest w mieście:) a morze na pewno piękne! sama chętnie bym zobaczyła takie widoki :tak: hehe nie ma to jak polska wypasiona pizza :-p


natusia
słońce ja nie testuję. Żadko kiedy mam taką możliwość bo @ są regularne. A ja predzej niż 4dni po terminie nie robię testu bo to mija się z celem. Nie liczę na ten cykl. Jak na każdy inny. U mnie to już przesądzone że nie bede miała dziecka drugiego. Pogodziłam się z tym.


Pozdrawiam was

ja dziś idę do rodziców pomóc w remoncie mieszkania
zrobiłam sobie wolne :)

Pogoda cudna!
 
reklama
Cześć Dziewczynki!
Przesyłam wam słonko, ciepełko i lekki wiaterek od morza ;-) Pozdrawiam Gorąco i Życzę Miłego Dnia :-)
 
Cześć dziewczynki!

Wpadłam dzisiaj do Was, aby Wam powiedzieć co u mnie. Wczoraj przed północą @ do mnie zawitała. Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że do mnie przyjdzie, bo tempka była 36,42, więc bardzo niziutka i tylko się modliłam, aby jak jak najszybciej przyszła. Bety już nie powtarzałam , bo nie widziałam już sensu, aby się niepotrzebnie kłuć. Przez to wszystko tylko @ mi się przesunął i owulację będę mieć po pełni, a tak to były szanse, aby była jeszcze przed.

Ciągle myślę, czy tam się coś działo w środku. Z jednej strony wydaje się, że tak, a z drugiej, że te testy Acon po długim namoczeniu same z siebie pokazują II kreski, bo po 10 minutach nie miałam przecież sladu drugiej kreski, a dopiero po długim czasie druga kreska się pojawiła. Niby ten test wykrywa stężenie beta hcg i jezeli byłaby wartość 0 to wg mnie nie powinien nic pokazać i po 10 godzinach, a ten pokazał chyba po 3 godzinach. I jeszcze mnie wkurza ten wynik beta hcg, że ponizej 2, zapłaciłam za to 34zł, a nie otrzymałam konkretnego wyniku, bo jakbym widziała, że beta wynosiła by np. 1, to mogłabym przypuszczać, że coś sie działo.
A ma to dla mnie duże znaczenie, czy coś było , czy nie, bo ciągle martwie sie o te zrosty po cesarce.
Dzwoniłam nawet wczoraj o to badanie na drożność i robia z solą fizjologiczna i nie wiem czy warto robić, bo wcześniej czytałam sprzeczne opinie na temat tego badania za pomocą soli fizjologicznej.

A jeszcze co do testu, to naprawdę podejrzewam, że chyba coś nie tak z tymi testami Acon, pomyślałąm sobie, że chyba kupię jeszcze jeden i zrobię go po @, poczekam 3 godziny i zobaczę czy coś wyjdzie, jak nic nie wyjdzie po 3 godzinach, tzn, że coś wtedy jednak się działo....
Bo Piranha, po @ to beta ma wartość 0? Wiem kochanie, że mnie przekonujesz, ze coś było, ale te testy dziwne jakieś.

Oj, dziekuję Wam wszystkim za wszystkie słowa wsparcia, za pamięć o mnie :tak:

Zyczę Wam udanego dnia, bo u mnie piekne słoneczko.

Aaa, będe dzisiaj jechać do ortopedy, ciekawe co mi powie.

Mama05- widzę, że też jak ja wyparowała z forum , my to się mamy , zawsze razem miałyśmy te @ i razem dolinę zaliczałysmy. Myślę o tobie!
 
Cześć dziewczyny!

Gal
, no jesteś kochana! To była na pewno ciąża (przykładowy cytat z forum: test pozytywny po dłuższym czasie jest ważny - wielu znajomym wynik pozytywny wyszedł po dłuższym czasie, przyjaciółka zrobiła test, wyrzuciła go i dopiero następnego dnia były 2 kreski, dziś ma 1.5 roczna córeczkę ...a teraz cytat lekarza: Czasami test wykrywa bardzo wczesną ciąże, która później w sposób praktycznie bezobjawowy ulega poronieniu.
Jedynym objawem może być np 1-3 dniowe opóźnienie miesiączki.
) i jestem pewna, że jak zrobisz test Acon za kilka dni to nic nie pokaże nawet po 3 godzinach, mi w 12 dpo test po przepisowym odstępie czasu też nic nie wykazał, dopiero po dłuższym czasie pojawił się cień cienia widoczny pod światło. Tak więc jestem przekonana, że była to ciąża biochemiczna i organizm ją usunął z powodu jakichś wad zarodka (jak już pisałam 50% ciąż jest taka i w większości przypadków po prostu o nich nie wiemy gdyż w terminie wypada nam @). Dobrze jeśli organizm usunie taką ciążę na samym początku niż poronieniem dopiero w bardziej zaawansowanej ciąży. I nie masz w takim razie żadnych zrostów a w przyszłym cyklu uda się na pewno (tak jak było u MissBelli, u niej też była najpierw ciąża biochemiczna a w kolejnym cyklu już zdrowy dzidziuś)! Faktycznie szkoda, że nie podają konkretnego wyniku bety, zdaje się, że MissBella miała konkretną wartość na wyniku wtedy kiedy test wyszedł jej dodatni ale wypadła @.

mama kubulki, dzięki wielkie za tak miłe słowa! Widzę, że martika już poratowała listą zakwaszających i alkalizujących produktów :-) Poniżej bardzo skrótowe notatki dotyczące diety zalecanej przy planowaniu dziewczynki:

Do produktów zalecanych w diecie chłopczykowej (których należy jeść jak najmniej planując dziewczynkę) należą m.in. seler, pomidory (wszystkie rodzaje), marchewki amsterdamskie (tzw. karotki), brzoskwinie, gruszki, mięso (ale nie ryby), ziemniaki (są bardzo bogate w potas), morele, banany, jabłka, czereśnie, ananasy, pomarańcze, arbuzy, cukinia. Podobno należy też unikać śniadań ale ja nie dałabym rady ;-), można to zastąpić mniej drastyczną opcją czyli jedzeniem śniadań nisko-węglowodanowych (produktów o niskim IG) - chodzi o to by rano było niskie stężenie glukozy w krwi a to podobno sprzyja też poczęciu dziewczynki. Należy jeść jak najwięcej gorących posiłków gdyż działają zakwaszająco. Z herbat zalecana jest tylko miętowa. Dieta dziewczynkowa nie tylko dostarcza Ca i Mg ale także zakwasza i podnosi poziom progesteronu. W diecie dziewczynkowej zalecane są takie produkty jak: mleko (najlepiej znaleźć takie z niską zawartością potasu ...tylko że z reguły na opakowaniu nie zaznaczają tego), jogurty, kefir, truskawki i maliny, guma do żucia bez cukru, ser parmezan, jajka, biały ser, chleb o niskiej zawartości sodu, ryby (należy ugotować w 500 ml wody by zredukować ilość sodu), por, zielona fasolka, ogórki, niskosodowy majonez, żurawina (świeża lub suszona), biały ryż, płatki kukurydziane, ryż dmuchany, jagnięcina/baranina (polędwica), piersi z kurczaka, nie należy jeść czerwonego mięsa ponieważ podnosi testosteron.

Co do CC to już nawet nie o to chodzi, że boję się bólu, po prostu boję się o dziecko i trochę o siebie z uwagi na defekt genetyczny mamy ...no i bliznowca chcę się pozbyć gdyż jest dla mnie bardzo uciążliwy. Gdybym rodziła pierwszy raz to bez wahania wybrałabym poród ze znieczuleniem, podobno takie znieczulenie podane we właściwym momencie nawet przyspiesza akcję porodową, w tej klinice Eskulap w Bielsku taki poród kosztuje też 270 zł.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie:-)
Piranha dokładnie tak miałam w lipcu, kreska widoczna po pół godzinie a za 3 dni dostałam @.
Gal pozdrawiam i przytulam, musi się wktrótce udać tak jak piszę Piraha, nie poddawaj się kochana.
 
Piranha- dzięki Słońce moje, z tego wszystkiego wolałabym , aby tak było, bo to by znaczyło , że plemniki dotarły do komórki jajowej, i że dały rade w tym kwasie i a co do zrostów, to może się nie zagnieździło bo były zrosty, co? Ale chyba się trochę zagnieździło, bo by nie było wzrostu bety, oj, sama nie wiem.
A jeżeli organizm eliminuje na samym początku wadliwy zarodek, to zgadzam się w 100%, że to dobrze w tej sytuacji, że rozróznia od razu.
Probuję kupić ten test, ale go nie ma w aptekach, ale jakoś dam radę.

A moj M będzie od dzisiaj lykał macę, koenzym Q10 w dawce 30mgx2 i ja koenzym chyba też łyknę.
A jeszcze co do tego koenzymu to on sprzyja bardziej plemnikom męskim?, bo cos mi się wydaje , że kiedyś pisałąś, że sprzyja żeńskim, chyba , że coś mi się pomieszało..
 
Gal, z tego co wiem to beta powstaje dopiero po zagnieżdżeniu się zarodka, cytuję:

Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Na tym etapie możliwe jest jeszcze mikroporonienie. Dlatego dopiero wynik powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę.

Koenzym podobno w niewielkim stopniu sprzyja plemnikom męskim ale według mnie nie poradzi sobie z dietą i niskim pH ;-), ja z M też łykaliśmy koenzym (a łykasz Acard by ułatwić implantację?) i w poczęciu córeczki to nie przeszkodziło. Tak więc kochana nie masz żadnych zrostów a w nastepnym cyklu trafisz w te szczęśliwe 50% :tak:

agulek, to zatem też była najprawdopodobniej ciąża biochemiczna, pewnie wiele z nas nie ma pojęcia, że było w takiej ciąży ...mi się wydaje że przy staraniach o Krzysia (a udało się w drugim cyklu po odstawieniu antyków) też miałam za pierwszym razem ciążę biochemiczną, w terminie implantacji miałam malutkie krwawienie (kilka kropel żywej krwi) ale jakoś w okolicy terminu wypadła mi @.
 
WITAM:)

Ależ ciepełko jest co nie??:))

GAL kurcze :(((a juz miałam nadzieję....


Kciuki kobitki dla was i fluidki ciażowe :))&&&
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Piranha- dzięki za odpowiedź:tak:, a czy ten koenzym to sprzyja poczęciu chłopca jak bierze M, a czy jak bierze kobieta , to ma to znczenie, czy już żadnego. A acardu nie biorę, jakoś ciągle zapominam go kupić, ale z drugiej strony, tak sobie teraz pomyslałam , nie wiem czy dobrze, że jak tak ułatwia zagnieżdżenie, to i może ułatwić zagnieżdżenie bardziej wadliwego zarodka...

Agulek- dzieki, a u Ciebie chyba będzie jakoś teraz gorący okres w łóżku, co?;-):-)

A ja zaraz wybywam do ortopedy
 
reklama
czesc dziewczynki :-)
u nas tez swieci sloneczko :tak: wkoncuuuuu!!!!!!!:-):-):-)
Patrysia jejku ale masz ladne suwaczki :szok: az mi sie buzia usmiechnela na ich widok. oj widac jaka jestes bardzo szczesliwa :tak:
Gal kochana jestem z toba myslami. do mnie @ przyjdzie na dniach i az sie boje kolejnych staranek bo ciagle mysle ze pewnie sie nie uda. nie potrafie juz tak mocno uwierzyc ze ciaza u mnie jest jeszcze mozliwa :-(
kurcze trzeba sie wziac w garsc i wkoncu wygrac ta wojne z @ :wściekła/y:
pozdrawiam was wszystkie i zycze milego, slonecznego dnia :-)
 
Do góry