reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

No to mama super wieści w końcu:-) to teraz tylko ostatnia prosta i dwie II. Może obu nam się uda, choć w siebie powątpiewam, brzuch mnie coś zaczyna boleć i (.)(.) z boku więc pewnie za parę dni poracha, ale płakać nie będę, najwyżej smarkne se w chusteczkę w kąciku.
Marko witaj kolejna szczęśliwa mamusiu dwóch synków, rozgośc się u nas i czekamy na relacje;-)
Natusia do zakwaszania są globulki , żele rephresh, replens, sylk tylko musisz na sobie wypróbować, dziewczynom lactovaginal obniżał ph a mi podwyższył i to po 10 dniach aplikacji. Szoook


Jaki śluz powinien być w przypadku gdyby doszło do zagnieżdzenia, wie któraś?
 
Ostatnia edycja:
reklama
ilaczek , witaj sprzymierzeńco:cool2: wiesz ,mnie się wydaje że lekarze do starń o płeć to podchodzą sceptycznie
dobrze że dziewczynki już zdrowe :)
mama , rewelka normalnie !!! jutro wpadne na Jasną i szepne tam co nieco w tej intencji .
 
czarna76, marti_ka, ilaczek witajcie babeczki po fachu..już niedługo doczekamy się synusiów:-):-)

mamo05 nawet nie wiesz jak się cieszę że u Ciebie tak dobrze po wizycie, napewno wreszcie doczekasz się dzidzi
 
Mama to najlepsze wieści jakie mogłaś przynieść .Wszystko na dobrej drodze,trzymam kciukaski i pluje przez lewe ramię żeby nie zapeszyć:-):-)
Natusia dobrze zakwaszają też tabletki urinal forte.Gal chyba też pomogły.
Ja też je brałam w szczęśliwym cyklu.
Ilaczek jak to jest być mamą dziewczynek????
Chciałabym tego kiedyś doświadczyć,zobaczymy niebawem co mi dane.
 
Mama, ale się cieszę!!! Na właśnie takie wieści czekałam! A te bliźniaki to Ci chyba wykrakałam hehehe :-D No i jakie endo piękne! Największe szanse według mnie były z tych porannych staranek, może w ciągu tych 5 minut jakieś chłopaki zdążyły się bezpiecznie zaszyć? :-) Podobno strumyczek plemników płynie bardzo szybko - w warunkach korzystnych pokonują one 2 mm/minutę. W warunkach niekorzystnych takich jak gęste, klejące płyny lub kwasowy odczyn pochwy, ich prędkość znacznie spada.

natusia, podobno lepiej ich nie brać w czasie staranek, stwierdziłam zatem, że skoro nie wiem kiedy je odstawić to w ogóle nie będę ich stosować ;-) Może faktycznie spróbuj z Lactovaginal ...tylko sprawdź najpierw czy nie podnosi Ci pH.

tasha, u mnie będzie niestety drugie CC, i to być może nie w tej klinice (do Bielska mam aż 250 km) a we wrocławskim szpitalu. Chyba nawet wolę CC bo u mnie rodzinne są ciężkie porody i boję się o dziecko :-(, siostra bliźniaczka rodziła synka SN i wspomina to traumatycznie (popękała jej szyjka macicy, poród ciężki, długi i bolesny a synek urodził się przez to połamany i z tak silnym wzmożonym napięciem mięśniowym że musiał być bardzo długo rehabilitowany metodą Vojty). Mama też miała ciężki poród, ciotka M przez ciężki poród urodziła córkę ze wtórnym wodogłowiem (czyli byłaby zdrowa gdyby nie komplikacje przy porodzie) a przyjaciółki córeczka przez ciężki poród miała wylew krwi do mózgu 2 stopnia ...i jak tu się nie bać o dziecko kiedy człowieka otaczają takie przypadki. Do tego siostra mnie okropnie nastraszyła porodem SN a cesarkę wspomina w porównaniu z tym lightowo. No i po 2 latach od CC podobno jest ryzyko, że pęknie blizna, w szpitalu, w którym chcę rodzić wskazaniem do CC jest poprzednia cesarka i robią ją tydzień przed terminem ...tak więc od daty na suwaczku mogę odjąć 7 dni. No i ostatnia najmniej ważna kwesta - chcę by wycięto mi paskudnego bliznowca po pierwszym CC, bardzo mi życie utrudnia. A Ty jak będziesz rodzić?

Andziak
, no sama widzisz, że początkowo (a na pewno w 12 tc też) wyrostki płciowe wyglądają tak samo a lekarz sugerował się tym czy coś odstaje i czy widać wargi sromowe. ...masz córeczkę, zobaczysz!

agulek, śluz w ciąży robi się taki biały i jest go sporo, u mnie jednak przez pierwsze tygodnie ciąży była posucha :-) Kiedy testujesz? Trzymam kciuki!
 
Ostatnia edycja:
Mama Najpiekniejsze wiesci!!!!
Bardzo sie ciesze ze torbieli nie ma, ze endo takie super..no i w ogole...oby chlopaczki dolecialy cale i zdrowe do k. jajowej:)

Dziewczyny ja zmykam...siedze przy zasypiajacym Maksiu..
Starszak Juz spi:)))))
 
Mama piekne wiesci kciuki trzymam mocno zacisniete nadal... mam nadzieje, ze Toma chlopaczki dotarly do celu... i mimo focha w pozniejszym czasie komus zyrafka sie przyda ;-)a jak bede blizniaki to dosle druga heh :-)

musze was nadrobic, ale nie wie czy mi sie to uda :szok:

iliaczek mysle, ze Twoja gin sie myli heh ;) bo nie przewertowala jak Piranha in-gender wiesz mysle, ze fakty, ze komus sie udalo po zmianie ph sa niezaprzeczalne ;) nie wiem czy sa badania naukowe na ten temat, pewnie nie stad watpliwosci twojej gin ;) a w cos musimy wierzyc, zreszta mamy tu dowody ,;)
 
Ostatnia edycja:
Mama05- suuuuuuuuuuuuuuuper wieści przyniosłaś, cieszę się bardzo, niech w końcu słoneczko się do Ciebie usmiechnie:tak: No to co szykuje się,, że będziesz mamą nie 3 dzieci, a chyba......4 :-D

Truskafffka- no TY to pracusia w tym łózku;-):-D, pracuj, pracuj, a będzie Ci dane:tak::-), oczywiście II kreseczki!

Natusia - ja lactovaginal stosowałam do 9dc, a owulka chyba była 15dc, bo bałam się dalej stosować. Mi obniża ph.

Piranha- dzięki za odpowiedź, ale chyba tak to końca u mnie nie jest ta niedomoga lutealna, bo progesteron 12,89 i 11,80, chyba o tym nie świadczy. Jeszcze myslę, czy już brać tego dupka, czy jeszcze się wstrzymać do jutra, bo gdzieś wyczytałam, że powinno się go brać od 3 dnia wyższych temperatur, a u mnie dzisiaj rano tempka 36,61, i zakładając optymistycznie , że była o 16 w niedzielę, to pewno jutro mi wzrośnie. Najgorsze jest to, że nie wiem kiedy ta owu była, a jeżeli dopiero wczoraj?
A co do porodu, to ja miałam traumatyczny SN (synek wylew krwi do mózgu i niedotleniony), ale i drugą cesarkę przeżyłąm cięzko, łąćznie z tym ze na sali operacyjnej, biły alarmy, bo tak mi tętno szalało i po też strasznie było, ale to pewno dlatego, że robiłą mi cesarkę młoda niedoświadczona lekarka i coś tam chyba spierniczyła. ALe wiele osób właśnie sobie ceasrki chwali, to chyba głownie zależy od tego jak dobry lakarz ją robi, mam nadzieję, że u Ciebie przebiegnie bez najmniejszych komplikacji i super lajtowo:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Natusia - a nie chcesz spróbować Sylku? dziewczyny sobie chwalą, Pirania też gorąco poleca, więc może Sylk? w razie czego znalazłam na allegro Sylk 55,90 zł
Pirania - w 1 ciąży rodziłam sn, to był koszmar, bez znieczulenia, w nocy z soboty na niedzielę, wszyscy zaspani, marudzili bardziej niż ja i teraz boję się jak diabli... moja koleżanka też miała mieć sn, ale pępowina zaplątała się wokół główki i gdy ona parła i wypychała dziecko pępowina coraz bardziej się zaciskała, ostatecznie zrobili jej cc, bo dziecko by się udusiło, z 1 strony wolałabym sn ze znieczuleniem, bo trochę boję się blizny po cc, z 2 strony poród cc jest chyba lżejszy, więc mam ogromny dylemat, a dodatkowo jak nie będzie wskazań medycznych to w życiu mi nie zrobią cc, chyba, że zapłacę a nawet nie wiem ile to kosztuje...
Andziak - i jak zadecydowałaś? genetyczne czy 3d???
 
Do góry