reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

witam

jestem po małej przerwie, ale ostatnio żyłam w strasznym stresie,
czekałam na wyniki z histopatologi, ciężki czas to był dla mnie,
na szczęście wyniki mam dobre, kamień spadł mi z serca

Meggii trzymam kciuki &&&&
Nuska w takim razie czekamy jutro
mamuskamimi gratuluje dziewczynki !!!
pirhaniu zdrówka dla Was

pozdrawiam Wszystkie bez wyjątku i życze miłego dnia !!!!
 
reklama
Piraniu Ja właśnie się tego będe trzymac, że każdy mężczyzna produkuje tyle samo plemników X i Y , bo jakbym miała spojrzeć na moją rodzinę to u mnie tylko ja i moja kuzynka jesteśmy płci żeńskiej heh, a później już wszystkie kolejne pokolenia to własnie mężczyźni , a mój mąż ma przyrodnią siostrę ( tzn . mają tego samego tatę , ale inną mamę) natomiast od tej samej mamy i taty ma jeszcze 2 braci :O więc mój teściu ma córkę i 3 synów :eek:
 
Nuśśka - &&&&&&&
Dorcia- już niedługo będziesz mogła dalej starać się o Kruszynkę&&&&&
Kate- dobrze że już znasz wyniki i jest wszystko ok. już się nie stresuj:tak:
Zakręcona- kiedy Kobietko podglądamy twoją Kruszynkę??? bo nie mogę odnaleźć kiedy masz usg kciuki za rozmowe&&&
Oczy niebieskie- dziękuje:-)
Piranho- możesz mi powiedzieć czy to że zaczęłam brać od połowy marca witamine c 500 ,zmieniłam diete na bardziej dziewczynkową , b-50, sok z żurawiny,to może mi się przez to cykl poprzestawiać??? bo sama już nic nie wiem;( @miałąm 27 marca i trwała z lekkimi plamieniami do 3 kwietnia. 5 kwietnia było niekontrolowane przytulanie bo sądziłam że do owu jeszcze daleko. zawsze była gdzieś 16 dnia cyklu. a teraz już się sama pogubiłąm..................dziś 19dc i z moich obserwacji wynika że albo owu jeszcze nie było co chyba nie jest możliwe albo była od razu po @..:( sama nie wiem . wczoraj robiłam test owu i pokazał drugą bardzo bladą kreskę.co do śluzu to ja w ogóle nie obserwuje w tym cyklu płodnego ,cały czas mętny i białawy.ph pochwy mierzyłam i mam odziwo w granicach 4-4.4. już kilka dni.
cały czas biore suplementy,a le czy w razie niekontrolowanej ciązy mogę je brać? (wit c i b-50 ogólnie). proszę o rady
dodam że cykle mam ogólnie ok 30 dniowe
 
Ostatnia edycja:
Witajcie

Dziewczyny tak jak piszecie - w sobote pojawiło się u mnie uczucie zawodu, smutku i jakiegoś dziwnego strachu przed reakcją męża, a teraz każdego dnia czuję się znacznie lepiej i uczucie żalu ustępuje :tak: Powiem Wam szczerze,że akurat ja od zawsze myślałam o sobie jako matka córek - dlatego bardzo sie cieszyłam jak się okazało, że druga to też córa (była planowana, ale zgodnie z moją ówczesną wiedzą tylko wg odstępu).

Teraz jak już miałam te wymarzone córeczki chciałam bardzo żeby mąż też miał takiego królewicza z którym będzie mógł podzielić swoje zainteresowania, tego mi tylko teraz żal.

Jeśli o mnie chodzi to dziękuję Bogu że tak mi się w życiu ułożyło. A malutka jest nam po prostu przeznaczona - skoro po takich chłopaczkowych działaniach jednak się pojawiła !!! Ależ jestem ciekawa jak będzie wyglądała malutka i do kogo będzie podobna :tak:

Od wczoraj dziewczyny intensywnie wymyślają imię dla siostry - choć M stwierdził, że tym razem to tylko on zdecyduje, oby dobrze wybrał :-) Ale ja przez dziewczyny i tak podsuwam propozycje ;-)

maggie - trzymam kciuki za zdrowie synka, na pewno będzie wszystko w porządku :tak:

dorcia - nie martw się betą, tylko się tak droczy, już jest na tak niskim poziomie że za chwilę spadnie do zera, na pewno !!!! Super, że praca Ci odpowiada, nie łatwo taką znaleźć więc tylko się cieszyć :tak: Wiesz co do kolejnego malucha to musiałabym znaleźć jakąś dobrze płatną pracę na etacie i z gwarancją powrotu po macierzyńskim, bo teraz już wiem że do pracy po porodzie nie mam po co wracać, za krótko tam pracowałam, a kredyt na dom trzeba spłacać.
Mnie też wkurzają te ikonki.

Kirra - dopiero doczytałam jaka cie nieciekawa historia spotkała z tym okropnym lekarzem, dobrze że pojechałaś do szpitala. Teraz odpoczywaj, a na pewno wszystko będzie dobrze :tak:

Z ta predyspozycją do danej płci to jest tak, że z naukowego punktu widzenia każdy facet ma tyle samo plemników X i Y i jest w stanie spłodzić zarówno dziewczynkę jak chłopca - ale genetyka odgrywa tu jednak jakąś rolę i są czasami pewne silne rodzinne predyspozycje do danej płci, że łatwiej spłodzić dziewczynki albo chłopców - tak mi to ginek tłumaczył.

Piranha - dopiero doczytałam twój post. Ginek twierdzi, że za płeć jednak odpowiada głównie mężczyzna i stąd te predyspozycje leżą po jego stronie i jego rodziny. Organizm kobiety może tylko pomóc w osiągnięcia danej płci.

Matik - widze, ze jednak ciężko się rozstać z bb i dobrze, że się jednak pojawiasz. Skoro ma Ci to pomóc to może faktycznie rzadziej zaglądaj ale tak całkiem to ciężko się pewnie odłączyć:tak:

Zakręcona - jak sie czujesz?

Nuśka - trzymam kciuki !!!

Miłego dnia :-)
 
Ostatnia edycja:
Mamuśkamimi- trzeci córcia na pewno jest Wam przeznaczona skoro po tylu staraniach jest w twoim brzuszku:) zazdroszczę...........:) ja pewnie po przygotowaniach dziewczynkowych zobaczę drugiego siusiaczka:) jeszcze w ciązy nie jestem a już się oswajam z tą myślą:) pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego
 
Ana powiem Ci ze mi tez kompleks witamin B jak zaczelam go brac z rok temu lekko poprzestawial cykl ale tylko pierwszy a potem juz bylo ok :)
Nuuska czekam z niecierpliwoscia na Twoje testowanko... tempka caly czas ladna
Kiraa wypoczywaj i dbaj o siebie i fasolke bo na pewno zostanie juz z Toba :*
A my zaczelismy staranka... jeszcze pewnie dzis moze jutro i potem czekam na owulke ;) moj m juz mi sie pyta czy jestem w ciazy haha mimo ze pierwiastki takie sobie to zdecydowalismy sie dzialac bo nie licze na ten cykl za latwo by bylo :D
 
Mamuskamimija tez zazdroszcze ale tak pozytywnie coreczki i tez sa plusy kolejnej dziewczynki bo na pewno beda sie super siostry dogadywac ;)
 
Dziewczyny juz po rozmowie O dziwo dobrze to zniósł :-D powiedział ze cieszy i gratuluje i odrazu: ale wrocisz do nas???!! :-) masz poszukac dziewczyny na zastępstwo
 
Hej babeczki!

Nuśka &&&&&&&
Dorcia trzeba zapodać kopa tej Twojej becie :)
Mamuśkamimi gratuluje zdrowej córeczki! Ucaluj brzuszek od ciotek z bb :* Czyzby ten dlugi post az tak zadzialal na korzysc dziewczynki? Bo pamietam ze zrobilas naprawde sporo. Ale tak jak mowisz, to bylo przeznaczenie. Powiem Ci ze moja Zuza marzy o siostrzyczce i choc uwielbia brata i twierdzi ze nie zamienilaby go na nikogo innego to czesto rzuca haslo: a jak bede miec siostre to... a z moja siostra bedziemy robic to... mamo a kiedy bede miec siostre? Dziewczyny sie beda uwielbiac!

Kiraa ale mialas przejscia. Trafilas na niezlego palanta! Wrrrrr Trzymaj sie kochana a ja trzymam &&&&& za was!
Kate swietne wiesci!
Maggie zdrowka dal synka, &&&&&& zeby bylo ok, ale napewno bedzie ;)
Elle &&&&&&& za córeczke :) Powodzenia

Piraniu pozdrawiam. Co u Ciebie dzieciaki zdrowe?

Zakrecona jak tam brzusio? Rosnie? :)

Maran Ilaczek u was co tam? Mam nadzieje ze wiesci od Mamuskamimi was nie zdemobilizowaly a jeszcze bardziej zmotywowaly!

U mnie szaro buro, chyba sie wezme za porzadki swiateczne :/ bo pogoda nie zacheca do wyjscia. Dzis troszke udalo mi sie odespac weekend. W sobote wypuscilam sie do kolezanki, maz mnie zachecal juz miesiac zebym poszla deklarujac ze bedzie wstawal do malego, jednak oczywiscie nawet nie odwrocil sie od sciany kiedy Misko plakal glodny :) no coz, mozna sie bylo tego spodziewac :sorry: Zatem troszke zeszlo mi odespac. Michał smieje sie juz superowo i zaczyna wydawac dzwieki typu "ge" "gu" co jest takie słodkie.
Ale ta pogoda zaczyna mnie wkurzac, a mowia ze do Polski wraca zima :szok: Tylko nie to!

Milego dnia!

Mamuśkamimi juz doczytalam opis Twoich staranek. Jednak nie byly oslabione, tak wiec byla wam pisana kolejna ksiezniczka :) Jeszcze raz gratuluje.

Vivienka
tak to Michaś mial chore oczko. Wstrzymalam sie z lekarzem bo wiesz ile teraz wirusow w przychodni, stwierdzilam ze jak to zapalenie spojowek to przejdzie na drugie oczko ale nie przeszlo. Przemywalam rumiankiem i juz wczoraj bylo lepiej a dzis chyba calkiem przeszlo. Bede jeszcze przemywac w razie w. Co do krzeselek do karmienia. Tez mam malo miejsca i gdybym miala kupowac krzeselko sama kupilabym to z IKEA, chyba Male liski polecala jednak siostry uparly sie ze chca mi kupic na chrzciny a ze to z Ikea wydalo im sie malo atrakcyjne wybralam takie KRZESEŁKO DO KARMIENIA TEA TIME ALPHABITE GRACO (4100557632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . Myslalam tez o takiej dostawce na krzeslo jednak wydala mi sie srednio wygodna a to 2 w 1 odpadlo z tego wzgledu ze taki maly stolik z krzeselkami dla dzieci z Ikea juz mam wiec drugi bylby zbedny. W kazdym badz razie jestem w temacie na chwile obecna :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem dziewczynki, dopiero wróciliśmy, uff kamień z serca, to zgrubienie to nic poważnego, aczkolwiek ciężko to było na usg wypatrzeć, oczywiście ja od razu zadałam pytanie czy to nie coś nowotworowego. Powiedziała że to najprawdopodobniej jest takie zwłóknienie na krezce czyli części jelita, ale to na bank nic poważnego. Być może to miał od małego nawet ale nie było zauważone wcześniej. Jeszcze w tym tygodniu kontrola u chirurga z wynikami. Generalnie bardzo fajna lekarka, zrobiła nawet usg nerek i wszystko posprawdzała
Mamakaja wielki buziak dla Ciebie za wsparcie !!!
Dorcia, Mamuśkamini, Kiraa, Kate, Ania, Elmo dziękuję :-)
Kate cieszę się że wyniki ok, ja wierzę jaki to może stres, sama miałam przez ostatni tydzień
Dorcia kciuki za betę
Nuuśka kciuki za tempkę
Kiraa jak się czujesz ? Uważaj na siebie i maleństwo, będzie wszystko dobrze
Mamuśkamini oj będziesz stroić znów księżniczkę:-) na pewno uczucie zawodu początkowo było, ale ja myślę że to chwilowe, ważne że juz jest ok, a córci to Ci niejedna zazdrości, najważniejsze że malutka zdrowa
Elmo ale ten czas goni, dopiero co urodziłaś a tu Miś juz coraz większy
Zakręcona fajnie że szef ok zareagował
 
Ostatnia edycja:
Do góry