reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

mamuśkamimi, pięknie to napisałaś, córcia jest Wam przeznaczona i będzie Waszym kolejnym skarbem i oczkiem w głowie. Płeć zależy od mężczyzny w tym sensie, że my dajemy dziecku zawsze chromosom X a mężczyzna może dać X bądź Y. Jednak to w ciele kobiety dochodzi do zapłodnienia i jeśli np. występują przeciwciała przeciwko antygenowi H-Y to zarodek męski ma tym samym mniejsze szanse jak żeński ...no i oczywiście mogą plemnikom Y utrudnić sprawę różne inne czynniki obecne w organizmie kobiety, o które dziewczyny na naszym forum tak zabiegają :-) W każdym bądź razie organizm mężczyzny wytwarza tyle samo plemników z chromosomami X i Y, wynika to z procesu spermatogenezy (rysunek po prawej stronie):

Zobacz załącznik 619854

Ana
, łykanie suplementów i dieta zmienia całą gospodarkę w organizmie, również hormony, jak najbardziej może się skrócić bądź wydłużyć pierwsza faza (FF). Zadziałaliście w 10 dc a ja tam miewam raz na jakiś czas owulki w 12 dc ;-) (zwykle są później). Duże dawki witaminy C lepiej w ciąży odstawić (lek kategorii C), B-50 nie zaszkodzi ale po pozytywnym teście ciążowym stopniowo bym odstawiła.

zakręcona
, super, że szef tak dzielnie to przyjął na klatę :-D

Elmo, niestety choróbsko nas dopadło, Kaja mega zakatarzona, Krzyś miał krótko katar ale teraz kaszle, mnie też coś łapie ale czuję, że zwalczę w zarodku. U nas rano była koszmarna pogoda, szaro, buro, lał deszcz i wiał wiatr, brrrrr, teraz na niebie są niebieskie prześwity i wygląda czasem słoneczko :-) Buziaki dla Michasia i poproszę w chwili wolnej o fotki dla cioci Piranii :-)
 
reklama
Maggie oj leci leci.

Piraniu zatem zdrówka dla was wszystkich. Mam nadzieje ze od maja bedzie koniec z katarami i kaszlami, niby zimy nie bylo ale przeziebien wokol masa, ale moze wlasnie dlatego? Maz zabral aparat do pracy ale moze jutro cos wrzuce.

Oczy niebieskie co u Ciebie? W tych pierwszych tyg ciezko sie zorganizowac ale jak juz zaliczylas fryzjera to nie jest zle ":)

Ewelin
wciaz czekam na wiesci od Ciebie...

Klaudia coraz blizej porodu widze, teraz juz z gorki :) &&&& za szybkie i lekkie rozwiazanie!
 
Hejka!

Mamuśkamimi - gratuluję zdrowej córeczki:tak: najważniejsze, że z maleństwem wszystko ok, a płeć to już kwestia drugorzędna. I tak jestem pełna podziwu dla Twoich starań - po prostu tak miało być.

Gdusia - ale straszna historia ....

Dorcia - &&&&&&& za niską betę

Piranha - życzę zdrówka dla dzieciaczków :happy:

Kiraa - odpoczywaj i się absolutnie nie stresuj :happy:

Maggi - dobrze,że wszystko ok :tak:

Zakręcona - cieszę się, że dyro bez problemu zrozumiał sytuację ;-)

Nuuuśka - czekam z niecierpliwością na Twoje teściki :-)


Kate - cieszę się, że wyniki okazały się dobre :happy:
 
Piranhu, zdrówka dla bąblów. Jeszcze troszkę i pójdzie z górki. U nas jest już ciepło, więc też łatwiej z wszystkimi chorobami, aczkolwiek nie zapeszam, bo różnie bywa. Ale generalnie przebywanie na świeżym powietrzu i taplanie się w czym się da pomaga.
Elmo, ja w sobotę odgruzowałam kuchnię. Dzisiaj na klatę biorę pokój młodego, jutro młodej. Jedno pomieszczenie dziennie mi wystarczy. :-D Też czekam na zdjęcia Miśka. Mam nadzieję, że tym razem się załapię.
Kiraa, jak się czujesz?
Nuśka, ale numer nam wywinęłaś. Wszystkie przebieramy nogami z niecierpliwości, a Ty nie testujesz. ;-) Trzymam kciuki za badania i wyniki.
Dorcia, &&& za betę.
Maggie, ale się cieszę, że wszystko w porządku! Jupi!!!
Mamuśkamimi, pięknie to napisałaś. Też czasami odnoszę wrażenie, że danej parze/rodzinie po prostu jest pisane konkretne dziecko i koniec. Czasami niewielki przypadek i wszystko się zmienia.
 
Mamuśkamimi dziękuję za pamięć :)
Wszystkiego dobrego kochana
Tak ciężko tu nie zajżeć
Bo mam ogromną nadzieję, że niuśce wkońcu się uda &&&&&&

Piraniu znowu chorubstwo współczuje

Piraniu zerkniesz na mój wykres czy wszystko ok bo według usg 16 cm pęcherzyk powinien wczoraj pęknąć ale tempka spadła dopiero dziś mimo, że rodła
Mikroskop okazał wczoraj całe mnóstwo tych paprotek jeszcze więcej niż poprzednio starania sobota rano i wczoraj wieczorem ok 2.00
Zastanawiam się czy aby na pewno pękł :( i czy zdążyliśmy ze starankami
Życzę zdrówka
Gdzieś czytałam, że bardzo duża dawka witaminy c podana przez 3/4 dni może wyleczyć z wielu chorób ale żeby nie podawać długo tej witaminy i nie w ciąży ponoć duża sswka wit c może bardzo źlebwpłynąć na płud albo zagnieżdzenie nie pamiętam tego ale nie polecał jakiś lekarz pisał na temat przeprowadzanych najnowszych badań
My w zasadzie od dawna tak robimy, że jak ktoś zachoruje to ja czy dzieci to daję dużą dawkę witaminy C i często pomaga ale to trzeba od razu nie na koniec
Mam nadzieję że będziecie zdrowe wszystkie :)

U mnie jutro przylecą rodzice moi :) ale będzie przyjemnie :) u czas mi zleci do nie planowanej :)
Miłego dnia dziewczyny
Kira trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze , nie ma innej opcji :*
 
mamuśkamimi kochana, gratulacje zdrowej małej, a dziewczynka, tak jak dziewczyny piszą, była Wam po prostu pisana :)
Dorcia, kopiemy mocno tą betę, niech dziadówa spada!! przecież mamy razem niedługo wracać do staranek :) mnie tez te kwadraciki wkurzają, zasłaniają mi pół awatarków!
Zakrętko, to plus dla szefa, że tak ładnie przyjął wieści o Twojej ciąży, jak czasami słyszę jak szefostwo reaguje, to aż włos się jeży... teraz zero stresu, spokój i jak najmniej nerwówki!!
Nusia, kciuki za jutrzejszą tempkę, nawet niech nie próbuje spadać, no i za wyniki dzisiejszych badań też &&& a ta "jelitówka" to faktycznie dziwnie dziwnie, ale ja utrzymuję, że może to wcale jelitówka nie była :) i w ogóle fajny wypad wczoraj mieliście :) super!
kate super, że wszystko ok
Piraniu, zdrówka dla Was, taka pogoda, że to nie wiadomo czy ciepło czy zimno...
małe liski ale śliczne te bransoletki, tylko choroba, jak chce się kilka kupić, zeby fajnie na ręku wyglądało to już drogo wychodzi :(


a u mnie dziś taka pogoda, ze tylko w łóżku z książką by się leżało, a rzeczywistość jednak na to nie pozwala. na razie jeszcze jestem w domu, ale zaraz zbieram się pracować. w ogóle wczoraj u nas był maraton i trasa biegła tuż obok naszego bloku, wiecie co, tak przy okazji, podziwiam tych ludzi, to bylo cos koło 25 kilometra, a część z tych biegaczy zupełnie nie wyglądała na zmęczonych i wyczerpanych! a pogoda była ładna, to wyszliśmy sobie na spacer i tak szliśmy wzdłuż trasy aż doszliśmy na giełdę kwiatową i przyniosłam do domu 25 kolorowych tulipanów i świąteczne bazie! od razu milej się zrobiło :)
 
dziewczyny a czy skład witamin przy staraniach o dziewczynkę zmienia się, jeżeli biorę femibion zamiast zwykłego kwasu foliowego. Biorę go ze wzg. na to, że kilka razy słyszałam,że jest dużo lepszy od zwykłego kwasu foliowego, lepiej się wchłania. Ale w składzie ma tez witaminy B, czy z tego powodu powinnam zmienić witaminy dotąd brane, nie chce :przedawkować" tych witamin.
 
Matik, Od pelni ksiezyca do 1 dnia przed nowiem jest wiecej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pelnia wiecej jonów -. Jutro jest pełnia od 9:45. :-)
 
reklama
Do góry