reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Nikita84:
Podobno na 1000 kobiet stosujących tabletki 1 rocznie zachodzi w ciążę - mówię podobno, bo tak słyszałam.
A na opakowaniu testu jest napisane, że tabletki antykoncepcyjne nie wpływają na wynik testu.

Wynik bety z dnia 18.01.2010: 350 mIU/ml :)

W czwartek do gina! :)
 
reklama
Kisia, kiepski gin, idź do innego. Mój jak przyszłam z podejrzeniem ciąży to od razu położył mnie pod usg i badał tak długo aż wszystko obejrzał i znalazł pęcherzyk ciążowy, to był 4 tydzień ciąży, czyli u mnie trzeci od zapłodnienia.
Ale może to dlatego że ja chodzę prywatnie, wiadomo: płacisz - wymagasz.

Tu macie przykładowe wyniki bety, ściągnięte z ebrzuszek.pl
 

Załączniki

  • bez tytułu.jpg
    bez tytułu.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 144
Witam dziewczyny :-), jestem nowa i postanowiłam napisać ... wiec tak ...
od ok 5 msc staramy się z mężem o dzidziusia :) ...
- ostatnią @ miałam 9.12.2009 ,
- od 33 DC - 36 DC miałam śluz lekko zabrudzony brązowo-różowy , 1 raz z plamką krwi , lecz po tych 4 dniach czysto do dziś !
- w 36 i 37 DC zrobiłam testy i wyszły 2 kreski lecz druga słabiej widoczna,
- w 39 DC zrobiłam test HCG z krwi i wynik 73,4 !!!
- dziś 42 DC i byłam u gina i nawet mnie nie zbadał tylko kazał zrobić powtórne HCG i przyjść z wynikiem w czwartek !!! ale nastraszył mnie że jeżeli to ciąża to wczesna , a może też być ciąża biochemiczna ;/ ?!
zmartwiłam się i strasznie się denerwuję ! co o tym myślicie - prosze o porady , miałyście podobne zdarzenie ?!
dodam że mam kłucia w bodbrzuszu , wydęty brzuchol , zatwardzenie i powiekszone twarde piersi !!!
Na jakiej podstawie lek.stwierdził u Ciebie ciąże biochemiczną,skoro nawet Cię nie zbadał i nie zrobił usg,by potwierdzić ,ze jajeczko zostało wydalone? ciąża biochemiczna występuje,gdy zapłodnione jajeczko nie zagnieździ się i zostaje wydalone wraz z krwią miesiączkową-może to być miesiączka opóźniona,A ty miaas tylko plamienia i takie plamienia w ciązy sa mozliwe w okresach mającej wystąpić miesiączki nawet przez 1sze trzy miesiące,ja tak miałam.W dodatku mój 1szy test też wyszedł taki jak Tobie,że ta druga kreska była bardzo blada
Kisia, kiepski gin, idź do innego. Mój jak przyszłam z podejrzeniem ciąży to od razu położył mnie pod usg i badał tak długo aż wszystko obejrzał i znalazł pęcherzyk ciążowy, to był 4 tydzień ciąży, czyli u mnie trzeci od zapłodnienia.
Ale może to dlatego że ja chodzę prywatnie, wiadomo: płacisz - wymagasz.

Tu macie przykładowe wyniki bety, ściągnięte z ebrzuszek.pl
No właśnie ,najlepiej zrobić usg,jesli nie widać,to po tygodniu powtórzyć,u mnie tak bylo,no i beta HCG
 
Dziękuje za komentarze :)
ANNE : gin nie stwierdził u mnie ciąży biochemicznej ale powiedział ze z wyniku wychodzi wczesna ciąża i czasem lepiej się nie nastawiać bo może być c.bio. (coś w tym stylu)! kazał powtorzyć test z krwi więc go dziś zrobiłam a jutro o 8 ide na kontrole i się okaże co powie i co zadecyduje ! jak znów mnie "oleje" to odrazu się przepisuje !
NIKITA84 : fakt chodze na nfz , a w większości przypadków zdadza się powiedzenie że jak się płaci to inna jest opieka ! i skoro nic jutro nie powie nadal to zmienie i to chyba na prywatnego - bo bardzo mi zależy na utrzymaniu ciąży !

Od wczoraj w dodatku mnie boli brzuchol - tak "nudzi" jak przy miesiączce , pewnie dodatkowo nerwy nasilają to !

POZDRAWIAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY :)
 
Ostatnia edycja:
Ja z pewnością jutro - będąc u gina - będę nalegać na zrobienie mi usg. Chodzę do prywatnej przychodni, więc płacę - wymagam. :)

Powiedźcie mi, czy na początku ciąży miałyście uczucie lekkiego ciągnięcia w podbrzuszu lub delikatne kucie? Bo nadal nie wiem co o tym wszystkim myśleć..
 
Nie nastawiajcie się,że na Nfz to lekarz olewa sprawę...kwestia tego,że w zbyt wczesnej ciąży nie zawsze robią usg.5-6tydzień podejrzewanej ciąży może nie wykazać pęcherzyka w macicy a po co się stresować.U mnie był pęcherzyk w macicy ale nie zawsze tak widać.
 
Nie nastawiajcie się,że na Nfz to lekarz olewa sprawę...kwestia tego,że w zbyt wczesnej ciąży nie zawsze robią usg.5-6tydzień podejrzewanej ciąży może nie wykazać pęcherzyka w macicy a po co się stresować.U mnie był pęcherzyk w macicy ale nie zawsze tak widać.
ja mialam w 7tc zrobione usg, ale doszlam do wniosku ze wieeeekszosc i to spora wiekszosc ginow na nfz olewa nas jako pacjentki, powie swoje i wyrzuci za drzwi - spotkalam sie z tym parokrotnie...
 
hej.
pamiętacie, jak pisałam, że mogę być w ciąży itp?

Wczoraj byłam na usg i pokazało pęcherzyk o średnicy 3mm.
Gdyby nie fakt, że byłam na tabletkach anty, to - licząc od ostatniego krwawienia - byłby to 4t4d ciąży. Jakiej wielkości powinien być wtedy pęcherzyk?

W czwartek znowu idę do gina.
 
reklama
jakie to tabletki? z tym octem pisalo w necie ze tak mozna zabic plemniki wiec to jedyny pomysl ktory mi przyszedl odrazu do glowy;/ prosze powiedzcie jakie to tabletki

w necie jest tez napisane ze jakis tam % brytyjek po stosunku skacze zeby wytrzachac z siebie sperme-taki rodzaj antykoncepcji "po" trzebabylo wiec poskakac a nie marnowac ocet ZALOSNY TYPIE!!!
 
Do góry