reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

reklama
Było wlać tam litr spirytusu ;) drugi litr wypic samemu i świętować poczęcie potomka ...... w międzyczasie zagryzać suche goździki i posmarować okolice intymne smalcem , a do octu polecam ogórki i smietanę - mizeria jak znalazł
ha ha!:-Dniezły tekst!:-) a reszty nie skomentuję,myślałam,że nic mnie już nie zaskoczy:tak: jak znalazł w necie o occie,to mógł poszukac o tabletkach,a nie ciężarnych mamuś,wyczekujących z utesknieniem swoich dzieciątek pyta o tabl.wczesnoporonne!:wściekła/y::no:
 
Hej!

Chyba jestem w ciąży, ale chciałabym zasięgnąć waszej opinii - przeglądam BB już od jakiegoś czasu i myślę, że to dobre miejsce na rozmowę i wszelkie pytania. :)

Zrobiłam wczoraj test ciążowy - pojawił się tak jakby cień drugiej kreski (taka bardzo blada), uznałam, że to nie możliwe, że jestem w ciąży, bowiem już drugi cykl byłam na tabletkach antykoncepcyjnych Yasminelle - zawsze stosowałam je o tej samej godzinie, byłam w tym bardzo skrupulatna. Poza tym test był lekko uszkodzony - małe zadrapanie na pasku (to był pre-test).
Postanowiłam - pomimo małej wiary w możliwość zajścia w ciążę - sprawdzić to dziś. Znowu zrobiłam test (tez pre-test bo innych nie mieli :oo:). I co?! 2 krechy! ta druga słabsza, ale są.
Ogólnie nie zrobiłabym tak szybko testu ciążowego - bo dopiero w sobotę wzięłam ostatnią tabletkę z blistra - ale przez ostatni czas (tak od środy) nie czułam się najlepiej, jakoś tak dziwnie... A po odstawieniu nie pojawiło się krwawienie, nawet nie zapowiadało się na nie.
Od soboty odczuwam lekkie bóle brzucha.

Czy to faktycznie może być ciąża?

Dodam, że nie boję się ciąży, aż tak bardzo. Oczywiście, nie chciałam teraz zajść w ciążę, dopiero za jakiś czas, ale współżyjąc z moim chłopakiem, oboje liczymy się z taką możliwością. Myślę, że jesteśmy przygotowani na dalsze życie z dzieckiem. :)

Czy tymi tabletkami anty nie zaszkodziłam?

Poza tym w listopadzie 2009 miałam łyżeczkowanie - przez polip.

Jak myślicie, czy jest szansa, że donoszę ewentualną ciążę? Tak bardzo bym chciała. :-)

Do ginekologa zapisałam się na czwartek.

Przepraszam, za tak wyczerpującą wypowiedź i proszę o odpowiedź. :)
 
Jeszcze coś - wiem, że to może dziwnie brzmi - byłam na tabletkach, a teraz tak bardzo pragnę tego dziecka.

Ale, gdy zobaczyłam dwie kreski, coś się we mnie zmieniło i czuję, że mi na tym naprawdę bardzo zależy. :)
 
Jeszcze coś - wiem, że to może dziwnie brzmi - byłam na tabletkach, a teraz tak bardzo pragnę tego dziecka.

Ale, gdy zobaczyłam dwie kreski, coś się we mnie zmieniło i czuję, że mi na tym naprawdę bardzo zależy. :)
Peer, to dobrze że tak piszesz. Wcale nie brzmi to dziwnie. Stosuje się antykoncepcję, ale jesli "przydarzy" się dziecko to się je rodzi i kocha, tak powinno być.
Wynik testu może być pozytywny przez tabletki, one wydzielają do organizmu hormony "przypominające" ciążowe, stąd test mógł się dać oszukać. Ja stosowałam diane-35 i przez pierwsze parę miesięcy też nie zawsze było krwawienie, czasem się też źle lub dziwnie czułam. Najlepiej idź do ginekologa, weź test ze sobą i mu pokaż, powiedz co jest grane. Lekarz zrobi Ci usg albo skieruje na badanie beta i będziesz wszystko wiedzieć.
Dla porządku: trzy lata pigułki były skuteczne u mnie, obecna ciąża dopiero po odstawieniu, od dawna planowana.
 
reklama
Witam dziewczyny :-), jestem nowa i postanowiłam napisać ... wiec tak ...
od ok 5 msc staramy się z mężem o dzidziusia :) ...
- ostatnią @ miałam 9.12.2009 ,
- od 33 DC - 36 DC miałam śluz lekko zabrudzony brązowo-różowy , 1 raz z plamką krwi , lecz po tych 4 dniach czysto do dziś !
- w 36 i 37 DC zrobiłam testy i wyszły 2 kreski lecz druga słabiej widoczna,
- w 39 DC zrobiłam test HCG z krwi i wynik 73,4 !!!
- dziś 42 DC i byłam u gina i nawet mnie nie zbadał tylko kazał zrobić powtórne HCG i przyjść z wynikiem w czwartek !!! ale nastraszył mnie że jeżeli to ciąża to wczesna , a może też być ciąża biochemiczna ;/ ?!
zmartwiłam się i strasznie się denerwuję ! co o tym myślicie - prosze o porady , miałyście podobne zdarzenie ?!
dodam że mam kłucia w bodbrzuszu , wydęty brzuchol , zatwardzenie i powiekszone twarde piersi !!!
 
Do góry