reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

EMILIA-CZERWCOWA MAMA2013, mi moja gin po badaniu na toxo powiedziała, że lepiej jakbym już miała przeciwciała (badania wykazały, ze nigdy nie chorowałam) - nie musiałabym tak dmuchać i chuchać na wszystko. A tak to muszę Bardzo Bardzo pilnować. Jeszcze raz kazała mi zrobić pod koniec ciąży, żeby sprawdzić, czy dziecko gdzieś w czasie rozwoju nie złapało tego. Więc wydaje mi się, że skoro masz przeciwciała to chyba lepiej dla maluszka - co nie znaczy, ze można sobie odpuścić i szaleć.
---------
Ja grupę krwi miałam określaną już dawno. Jestem honorowym dawcą krwi i wszystkie badania zawsze miałam robione na bieżąco. Ostatni raz byłam oddać krew pod koniec lipca, więc pofatygowałam się do punktu i tam mi wyciągnęli z bazy ostatnie wyniki. Ale i tak większość badań musiałam robić w ciąży (oprócz grupy krwi). Aro też do pracy musiał robić oznaczanie grupy i ma te wyniki świeże, więc jak tylko gin chce to "wykładamy kawę na ławę". No i mamy tę samą grupę i czynnik rh, więc konflikt serologiczny nam nie grozi. Chociaż tyle mogę być spokojna.
--------
U mnie to się rodzinka śmieje, że rozstępy nie powinny mi grozić. Miałam sadełka trochę, schudłam, ale skóra mi pozostała, więc przynajmniej przez jakiś czas powinnam mieć spokój - jest co się rozciągać:happy:
 
reklama
Hej,
chętnie do Was dołączę:) Mam termin na 6 czerwca i właśnie wróciłam z drugiego już badania USG:) To moja druga ciążą i nie wiem jak u Was, ale ja zupełnie inaczej ją przeżywam... Na plus i minus:)

co do kremów - stosowała któraś z Was rossmanowski baby dream dla ciężarnych? Ja używam - i nie narzekam.

Skoro jesteś po badaniu, to nie bądź żyła - podziel się dobrymi wieściami w odpowiednim wątku. Zapewne nie tylko ja jestem ciekawa co tam u Twojego Maluszka....
 
dzikabez narazie nie mysle o porodzie :-D pewnie bede umierala ze strachu jak przyjdzie na to pora. Mam szczera nadzieje ze choc raz zakonczy sie bez komplikacji.

Moj biust naturalnie jest spory bo przy drobnej budowie ciala, 42kg i 156cm mam miseczke C, w tej chwili DD. Ale w staniku jest mi o wiele wygodniej bo te piersi sa teraz takie ciezkie ze sprawiaja bol przy chodzeniu bez stanika. Jedynie spie bez. W tej chwili i tak bol troche zelzal i normalnie spie sobie na brzuchu :-D Ciesze sie puki jeszcze moge :-D
 
A jak ty funkcjonujesz bez stanika? Mi wszystkie psiapsióły radzą nosić usztywniane staniki, bo piersi nie będą obwisłe. I to nie tylko w trakcie ciąży ale i karmienia. Mówią, żeby za żadne skarby nie kupować tych do karmienia bo obwisły cyc murowany.

taaa pogratulować głupich pomysłów - jak będziesz miała pecha, jak ja to od fiszbin ci się zastoje w cyckach porobią i będzie wycie i zgrzytanie zębów
ja używałam do karmienia i nie mam problemów z biustem, owszem skóra nie jest tak jędrna jak kiedyś, ale nie ma sie co oszukiwać, czas i grawitacja są przeciwko nam
;-)

koleżanka nie karmiła w ogóle, a teraz mówi, że piersi może w ruloniki zwijać

a jeśli chodzi o biustonosze do karmienia to szczerze polecam intymna.pl - oni tam mają nie tylko te białe worki ;-) ale też ładniejsze i nawet z fiszbinami jak ktoś bardzo chce
zaraz wrzuce to w wątek z zakupami, bo potem nei znajdziemy
ja mam taki i taki i ten drugi z fiszbinami jest i miałam przez te fiszbiny problemy



Kari- Twoja historia jest straszna, ku przestrodze dla innych, pewnie boisz się teraz sn, rozumiem że rodziłaś w Polsce, u mnie tez właśnie się bali że coś jeszcze zostało dlatego sprawdzali, choć położna mówiła im że łożysko było na pewno całe, ale wiem że jeszcze jakieś błony mogą zostać, jakieś 0.5h po tym jak ja urodziłam dziewczyna na łózku obok właśnie miała niekompletne łozysko i odrazy na stół ją wzieli, napewno warto po porodzie się dopytać 3 razy czy łożysko całe

ja miałam cc i tez mi jakaś błona została, potem miałam silne leki, żeby mi się macica obkurczyła i wydaliła tę błonę

Marcysiowa IgG mam tylko dodatnie a IgM ujemne. dziękuje za odpowiedz
natis a powiec mi czy to że przechodziłam ta chorobe to malenstwo się tym nie zarazi? bo właśnie sprawdziłam wyniki z poprzednich ciąż (bo wszystkie mam nadal) i tam miałam za każdym razem ujemne wszystkie wyniki. a nie mam nawet zielonego pojęcia kiey mogłam przechodzić ta toxoplazmoze :-(

ty się ciesz z tego wyniku, bo to znaczy że nie zachorujesz, moja ginka strasznie ubolewała nad moimi wynikami, gdzie igg miałam ujemne
a toxo przechodzi się tak jak przeziębienie, a mogłas to mieć od surowego mięsa, nieumytych warzyw, owoców... ciesz się że było dawno

Tak czytam sobie o tym kremie pharmaceris m. Cena nie jest powalająca jeśli idzie o wielkość opakowania. Któraś to używała w ciąży?

ja to miałam, używałam, ale niezbyt często - na brzuchu mam tylko jeden rozstęp, za to uda miałam poorane, ale to zobaczyłam hehe dłuuugo po porodzie ;-)
 
ja też nie myślę o porodzie - pierwszy nawet się na dobre nie zaczął a skończył się cesarką... mamy jeszcze sporo czasu:)

Wiecie, że moja mała bestia ma już 6,5 cm? Na szczęście wszystko w normie - lekarz robiący USG nie był zbyt szczodry jeśli chodzi o informację ale wystarczyło mi, że kiwał głową, że wszystko jest ok i uśmiechał się jak bobas fikał w brzuchu:) PO cichu marzę o małym mężczyźnie:)
 
Witam wszystkie mamusie!
Mam 26 lat i mieszkam w Krakowie, jestem mężatką od 26.04.2011 (musiałam sprawdzić grawer na obrączce bo nigdy nie pamiętam:zawstydzona/y:) w styczniu mam nadzieję przeprowadzimy się już do naszego domku, a tym samym wyprowadzimy od teściów - tak więc moja radość jest ogromna:-)To moja pierwsza ciąża więc zapewne w razie wątpliwości będę zadręczać Was pytaniami;-)
 
Natis to ja pisałam o zdradzie , widzisz Twój mąż wie, ze to hormony i że to minie i Cię wspiera i jest z Tobą, a mój nie umie ustąpić i sie ze mną kłóci nawet czasem zapomina, że jestem w ciąży. Wczoraj wieczorem dużo rozmawialiśmy i mam nadzieje, że wszystko sie jakoś ułoży.
 
Palindromea dziękuje za odpowiedz. a wiesz może bo będe powtarzać te badania za 4 tyg jeśli wyniki nie będzie wzrastał to jest dobrze? czy powinniem wzrosnąść?
witam wszystkie nowe mamusie. życze spokojnej ciązy!:-)
fioletowa dziekuje za odpowiedz i miłe słowa
 
Ostatnia edycja:
reklama
jej jaki wysyp nowych mam czerwcowych :szok::szok: super !!!!!!! zyczę Wam dziewczyny nudnych ciąż i piszcie często :tak:chyba pani połozna miała racje jak na ostatniej wizycie powiedziała że jakiś wysyp teraz ciężarnych że chyba Tusk przekonał tym dłuższym urlopem macierzyńskim to chyba 2013 rok będzie duuuużym rocznikiem oby ta ''13'' okazała się dla naszych maluszków bardzoooooo szczęśliwa synka rodziłam w 2003 więc też trójka w roczniku ;-)
 
Do góry