reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

U mnie od kilku lat zrezygnowaliśmy z uszek - za mało farszu za dużo ciasta :rofl2: Teraz do barszczu są normalne gotowane pierogi z grzybami. W ogóle wigilijna kolacja jest moim ulubionym posiłkiem. Mama zawsze przesadzi z potrawami ( któregoś roku naliczyliśmy 17, nie licząc chleba i opłatka), wszystko oczywiście z ryb i grzybów. Żadnego mięska. A ja uwielbiam grzyby, ślubny uwielbia ryby - już nie możemy się doczekać grudnia.
-----
Poczytałam Was, popisałam, czas wracać do gotowania obiadku. Ślubny wrócił - wróciła mi chęć do gotowania. Na dziś klopsiki w sosie pomidorowym z pieczarkami :)

Kocham Wigilię! A potrawy wigilijne to moje ulubione. Po prostu marzę.

Kochana proszę wstawić przepis na klopsiki do odpowiedniego wątku bo ja kocham gotować i próbować różności.
 
reklama
Mimo wszystko dzięki, za uwagę, już poprawiłam. Spróbuję podorzucać jeszcze inne :)

Dziewczyny, wam smakują ogórki, mnie jakoś tylko czasem na nie nachodzi (ale rzadko). Za to ześwirowałam na punkcie czosnku. Do każdej potrawy prawie że dodaję, albo czosnek podsmażany, albo wyciśnięty w sos, sama już robi sos czosnkowy do tostów, bo te ze sklepów były dla mnie za mało czosnkowe. Rozmawiałam z mamą - ma mi przesłać przepis na czosnek marynowany. Dobrze, że A też lubi, bo by pewnie ze mną w łóżku nie wytrzymał. Czosnek rządzi :baffled:
 
Palindromea wiesz że z czosnkiem trzeba w ciąży uważać? Czosnek to naturalny antybiotyk i można go "przedawkować". Wiem, że to śmiesznie brzmi ale słyszałam o tym od innych ciężarówek a przede wszystkim od mojego gina do którego mam ogromne zaufanie.
 
Serio, może zaszkodzić? Dobrze, że mówisz - a już się cieszyłam, że mam swoją zdrową zachciankę. Spróbuję jakoś opanować się, ale mi tak smakuje. Zawsze lubiłam, choć wiadomo - między ludźmi być czosnkową to niepolitycznie;) Ale teraz jak siedzę w domu, to aż tak wielu ludzi nie szczycę swoim towarzystwem :/
 
Palindromea mówię poważnie. Ja też jestem miłośniczką czosnku ale z nim trzeba uważać w ciąży. Nie mówię w ogóle bo w trakcie przeziębienia to wręcz trzeba ale w rozsądnych ilościach.
 
dziewczyny ja wręcz kochałam czosnek, a że sporo też gotowałam to był w przeważającej części potraw. Niestety po przeziębieniu w obecnej ciąży leczyłam się czosnkiem, miodem i cytryną i od tej pory tam mnie odrzuciło, że na samą myśl o czosnku jest mi niedobrze. Mam nadzieję, że po ciąży wrócę do dawnych nawyków.
 
reklama
Oki, czosnek stop - trochę czasem, nie codziennie. Dzięki za ostrzeżenie - lepiej wiedzieć wcześniej niż potem pluć sobie w brodę. Zwłaszcza, ze chodzi o Kruszynkę.

Przyznam się też, że strasznie mnie do piwa ciągnie - wiem, nie wolno!! I nie piję, ale jak miło się przytulić do A, jak on jest po jednym... Robię się nienormalna:zawstydzona/y:
 
Do góry