reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

MatkaEwa - usg 7 kwitnia wiec jeszcze 1,5 tygodnia. Jak mi tu wszyscy dookola wykracza blizniaki to bedziecie na zmiane sie chyba nimi same zajmowac :-p

Mikotku - obiad zrobiony zostalo 5 pieczarek dorzucialm do kurczaczka smietane, troche tartego sera i natke pietruszki PYCHOTA wyszlo . Okuliste w szpitalu mamy 15 kwietnia, ale wczesniej to inne badanie tez 7 kwietnia :tak:

Tymek wstal wiec uciekam bo kwiat juz caly lata :-D
 
reklama
hihi tak jakoś ten dzień dziś dłuższy i ja już obrobiona z obiadem :-p dziś typowy polski obiad mielone i buraczki :-pwczoraj jednak nie zjedlismy tych buraczków więc dziś jak znalazł Darii ugotował pierś z kurczaka to jej posiekam i spróbuje jej jakos wcisnąć z ziemniaczkami i buraczkami :sorry2:

ewelina bardzo dobrze Cię rozumiem !!! pewnie nie wiesz ale Daria to też wcześniak (choc trudno w to uwierzyć ) ale urodziła się na początku 36 tygodnia miałam termin na 12 czerwca a ona 16 maja już była z nami więc praktycznie cały miesiąc !! i tez wszczyscy uprzedzali mnie że takie wczesniaki to sie gorzej rozwijają wszystko robią puzniej częście chorują i ja tak słuchałam i troche sfiksowałam pierwsze 3 miesiace obchodziłam się z nia jak z jajem :zawstydzona/y::sorry2:a ona co .. jakby na przekór wszystkim chciała udowodnić że wcale wcześniaki nie sa gorsze i prosze 10 miesięcy i chodzi !!! a przeciez jakby sie urodziła o czasie miałaby dopiero skonczone 9 !! wiec nigdy ale to nigdy nie dam sobie wmówić że wczesniaki sa gorsze !! czasem się zastanawiam czy jakby urodziła sie o czasie tez by sie tak szybko rozwijała ? dobrze robisz kochana idz do okulisty trzeba to sprawdzić i nie przejmuj sie gadaniem ludzi !!!!!

a zawsze zapominam napisąc że daria ma skierowanie do kardiologa ale pierwszy wolny termin mamy na 20 maja !!! więc bedzie miała juz skonczony roczek :wściekła/y:
 
Teri i ja się uśmiałam z Twojego poranka :)
Korbuś kochana :* Dziekuje, że się o mnie martwisz ale jakos trzeba sobie radzić :) Dobrze, że jesteś bo jak mam cieżkie dni to rozmowa z Tobą (ciągłal zresztą ) dodaje mi sił :)
Ewelinko zezowanie jeszcze chyba moze być fizjologiczne, oczko powinno samo się unormować ale i ja (anty lekarz ) poszłabym skonsulotwać . no i ABSOLUTNIE nie przesadzasz !!! Kto ma byc czujnym jak nie mama ???
hihi, MatkaEwa, Mikotko, bez przesady :)ale jakoś na życie trzeba zarabiać i interesu pilnować, zwłaszcza jak się ma swój. Czasem marzę byc choć miesiać mieć prawdziwy urlop macierzyński a tu sezon się zaczyna i nici z tego :)

ok wracam do pracy póki Hubcio śpi :)
 
Witam się wieczornie.

Ja dzisiaj miałam swój coroczny pechowy dzień. Byłam na niego przygotowana więc mnie to nie zdziwiło. Aż się nie chce opowiadać. Najbardziej mnie zmartwiło, że Ala zaczęła dzień od mega rozwolnienia. Na tyle mega że ona była do przebiórki, ja do przebiórki i koc do prania. Na szczęście się to nie powtórzyło więc to może ząbki.

Dostałam tajemniczą paczkę - to był najprzyjemniejszy moment dnia. Teraz się odmeldowuję spać bo nie wiem czy mnie coś nie bierze, a chorobę najlepiej przespać.

Buziaki!! (wybaczcie, że tylko o sobie ale nie mam na nic siły)
 
Witam

Byłam u lekarza z Julką : zapalenie gardła wychodowała przez ten prawie 2 miesięczny kaszel , dostała antybiotyk

Ja mam wewnętrzny bliznowiec , dr. powiedziała że brzydko wygląda , dostałam skierowanie do chirurga, hematologa, na usg brzucha i chyba z 12 badań z krwi .. Rozmawiałam z nią o mojej pracy i powiedziała , że na moim miejscu by nie wracała jeszcze do pracy ...ech i co ja mam zrobić :dry: Opindoliła mnie jak zobaczyła że mam kolczyk w pępku, powiedziała że natychmiast mam go wyjąć bo po splenektomi , jak dostanie się zakażenie od takiego kolczyka to 3 dni i mnie nie ma ...Nastraszyła mnie i od razu wyjęłam . Myślałam że jak trochę spadły mi płytki to nie muszę chodzić do hematologa , ale powiedziała że muszę być pod opieką takiej poradni i zjawiać się tam z wynikami.

Dobrej nocki kochane
 
Witam wieczornie :)
Ja juz w lozeczku :D nie pamietam kiedy ostatni raz tak wczesnie bylam.juz w lozku ;) Karina dzisiaj wstala o 8 i poszla spac o 19, z czego miala jedna 30 min drzemke na spacerku :szok: ! No tak to jeszcze nie bylo :s zakupy zaliczone, rolki byly ale nie bylo mojego rozmiaru :( no coz moze w innym sklepie beda :D

Ewelina trzymam kciuki, zeby to nic nie bylo ;)
Aska zagladaj czesciej ;) u nas ten zupa kalafiorowa posmakowala ;)
Gosiak na pewno Tymus zaraz sie przestawi na calonocne spanie i da mamusi sie wyspac ;) wow jak ten czas zlecial! Zaraz zobaczysz malenstwo :D
Teri czemu Daria ma skierowanie do kardiologa :s trzymam juz kciuki za wizyte!
Robaczku poklom Ci kobieto, ze tak wszystko ogarniasz!
Marcysiowa kciuki zeby u Ali to byl zabek i szybciutko wyszedl! Tobie zdrowka zycze!
Mikoto jak dzionek minal? Jak bylo u dentysty?
Palin jak u Ciebie? Jak Miki?
Madzia, Smile co u Was?
 
Witam kobietki
Ostatnio Was trochę zaniedbuje, ale mam młyn w pracy, jak mały chory to ja nawet nie mogę wziaźć wolnego, tylko urwać się tyle do lekarza. W domu jak jestem to przygotowuje obiad i od poniedziałku mam bratanice (5lat) bo bratowa w szpitalu czeka na założenie krążka. Jak mały zaśnie to ja już też czasami się kłade o 20.00 bo padam na twarz.

Dziękuję, że pytacie o Filipka. Byliśmy wczoraj na kontroli, osłuchowo zdecydowanie lepiej, ale jeszcze coś tam słychać, więc dostaliśmy jeszcze antybiotyk na 7 dni, tym razem doustnie. Poza tym flegamina i jeszcze jeden syropek oraz inhalacje. Ale jak będzie ładnie to nawet możemy wyjść na dwór. Nocki coraz lepsze, można pospać, bo i kaszel mniej dusi maluszka, dzisiaj np. pierwsze mleczko o 2.30 :D ale o 6.00 już pobudka. Dziecko zdrowieje bo wszędzie go pełno i broi.

Korba32
ale piekne sukienki kupiłaś dla Zośki, sama bym takie sukienki chciała. Przeczytałam, ze sadzisz arbuzy, normalnie urosną Ci w ogrodzie? Zdrówka dla Julki, a Ty uważaj na siebie i słuchaj lekarza

kari21 fajnie, że się odzywasz, zaglądaj częściej

asiulka918 jak tam Wojtuś?

Wenusjanka ale dzieło stworzyłaś dla Izuni

Kingusia91 jak kaszel Lauruni? Widzę,że naczyniak rzeczywiście jest inny, zdecydowanie bledszy. Też kiedyś mieliśmy takie przeboje że mały płakał po kąpaniu chyba ze zmęczenia wszystko mleko zwymiotował na mnie.

emka01 jeśli chodzi o spanie to u nas zazwyczaj dwie drzemki w ciągu dnia po ok. 1 godz. A picie mleczka z butelki u nas przez te choroby cały czas dużo, a mało co zje łyżeczką, jedynie banana.

DzikaBez współczuje problemów, ale trzeba być dobrej myśli, ze zaraz się wszystko ułoży.

_anula bardzo się cieszę, że Loli zdrowieje, mój mały terrorysta ciągnie mnie za włosy, drapie i gryzie w ramie jak go wezmę na opa, zresztą wszystko co napotka pakuje do buzi. A jeśli chodzi o zgrzytanie zębami to chyba u nas ten etap minął, ale trwało to ok. 2 tygodnie.

Bona87 gratuluję pracy, na pewno sobie poradzisz.

gosiak_85 my jak byliśmy na ostatnim zastrzyku, Pani pielęgniarka zapytała ile mały waży to ja na to że ok. 10kg, ale nie wiem dokładnie to skomentowała to tak: „max, maxów, poniżej otyłości”, miałam dosyć, on nie wygląda na dziecko grube.

RobaczekII Hubi jest zawsze grzeczny i cierpliwy, bo wie, że mamusia musi troche popracować

Morena88
a propo snów, to mi się ostatnio śniło, że dostałam wezwanie do zapłaty za fakturę z energii z 2011 roku, to ale był sen.


Dobrej nocki, ja uciekam do łóżka
 
Korba nareszcie jakas diagnoza u Julki! Zdrowka dla niej i zeby kaszelek poszedl akysz! Dbaj o siebie kochana i sluchaj lekarza!
Justa zdrowka dla Filipka!

A tak w ogole to ponizej najnowsze zdjecie mojej 9 miesiecznej smieszki :D

Spokojnych nocek!!
 

Załączniki

  • 1395866595553.jpg
    1395866595553.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 37
Korbus - Kochana ciesze, sie ze u Julci cos sie ruszylo. Nie mam pojecia co to jest ten blizonowiec, ale az poczytam sobie. Powiem Ci szczerze, ze ja na Twoim miejscu ni wracalabym do pracy. Jestes po ciezkim zabiegu, jeszcze nie doszlas do siebie w pelni, pewnie jeszcze to trche czasu zajmie. A sama wiesz jak musisz latac w pracy, dawac z siebie wszystko, do tego dojdzie dom, opoieka nad corami... WIem, ze to z pewnoscia ciezka decyzja, tymbardziej, ze pewni perspektywy na inna lzejsza prace poki co nie ma, ale zdrowie Twoje najwazniejsze, bo masz dla kogo byc zdrowa!!! ot to tyle madrosci ode mnie ;-)

Justa
- ja nie rozumiem obsesji wszystkich na temat wagio..kurcze sa normy, sa siatki centylowe...gdzie Filipek sie znajduje ??? nie przejmuj sie kompletnie . My tez ponad 9 wazymy a caly czas slysze, ze waszy idealnie . Utrzymuje sie od urodzenia w okolicach 50 centylu(-a). Filip wyglada w sam raz. CHyba taki juz wiek, ze dobijamy do 10 kg powolutku i nie powinno to nikogo dziwic !

Marys
- alez boskie zabeczki widac !!!

Od dwoch dni w pracy latam z wywieszonym jezykiem, jakos wiecej zamowien mamy , a poki nie skonczymy nie wyjdziemy niby konczymy 10-15 minut pozniej ale ostatnie pol godziny to obled... :dry: cale szczescie, ze jezdze juz sama to chlopaki na mnie nie czekaja. Wczoraj worcilam to Tymek jeszcze nie spal. Tzn EMil mowil, ze pospal 15 minut i obudzil sie wyspany. Przyszlam utulilam i zasnal. Dzis mialam nadzieje na to samo ale spal juz :-( tak mi zle ze ja go nie kladlam spac ani buziak na dobranoc nie dalam :sorry2:

Dzis mi sie przypomnialy pierwsze chwile Tymka w moich ramionach ...jak ten czas leciiii

SPOkojnych nocek - ps mam ochote na czekolade :confused2:
 
reklama
Przeprasza, ale weny brak. Tak udany dzień zakończyło spięcie z Arem i cały czar prysł :-(
Postaram się w dzień nadrobić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry