reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Kochane ja dzis totalnie bez pocy. Njachetniej przespalabym caly dzien, a udalo mi sie zdrzemnac 40 minut z Tymkiem.... niedlugo do pracy trzeba sie zbierac... DO wieczora

PS mam nadzieje ze cos wiecej napiszecie, wczoraj tak milo sie nadrabialo 2 strony :tak:
 
reklama
Witam sie dzisiaj, strasznie ladny dzien az szkoda w domu siedziec :szok:
Mam pytanie do mam zza granicy,z tego, co sie orientuje to gosiak jest, ale nie wiem, kto jeszcze - do waszych dzieci zwracacie sie po polsku czy w tym jezyku, ktory obowiazuje w zamieszkalym kraju? Bo my mowimy po polsku, a moja mama stwierdzila, ze w sumie to moze namieszac dziecku w glowie na przyszlosc i nie wiem juz co mam o tym myslec... :no:
madzia - to trzymam kciuki, zeby Tymon wyzdrowial, podobno zapalenie oskrzeli teraz panuje w pl, nie wiem, ale kuruj :tak:juz do zlobka? ja bym nie miala jaj oddac :zawstydzona/y:
 
ależ piekny był dzień wiosna :sorry:

korba nic nie przegapiłaś dalej 2 zabki ;-)mnnn grill alez smaka mi narobiłaś :sorry:

gosia ojjj biedna oby szybko czas w pracy zleciał
teraz chyba na bb nie bedzie zbyt dużo do czytania bo wiosna to wszyscy na dworku siedza ;-)

co do ubierania dzieci to moja sąsiadka z dołu dziś ubrała chłopczyka 2 latka który biegał non stop uwaga w kożuch w którym chodził zimą i do tego jeszcze grubszy szalik a jego tatuś pomykał w samej bluzie :wściekła/y::wściekła/y: a było chyba z 20 stopni w słońcu w południe ja nie wiem czemu rodzice którym samym goraco w kurtach tak grubo ubierają swoje dzieci :no: ten chłopczyk taki czerwony spocony biegał :-(

kochane umyłam głowę nałożyłam maskę idę ćwiczyć i potem pod prysznic buzka pa aa
 
Hej Kochane, z góry przepraszam za krótkiego posta, nadrobiłam wszystko, ale na pisanie sił brak:/

U Franka zapalenie oskrzeli... do piątkowej kontroli wstrzymujemy się z antybiotykiem :/ oj mam nadzieję, że będzie dobrze!

zmykam spać, jakaś taka padnięta jestem:*
 
Witam wieczornie . Kochane dziękuję za wsparcie i kibicowanie :tak:. Jestem zdesperowana tak bardzo że aż konsekwentna w ćwiczeniach i diecie . Nie chcę być starą , grubą mamuśką wolę starą i zgrabną ;-):tak:. Ale jeszcze daleka droga do tego :sorry:.
Smile - zdróweczka dla Franusia . Inhalacje i oklepuj plecki koniecznie .
Mikoto - kaszelek zawsze tak długo się ciągnie ( wydaje sie niekończący :-( ) ale potem z dnia na dzień Zosieńka przestanie kaszleć :tak:. Oby jak najszybciej .
Jakiś syf w powietrzu chyba wędruje bo spro dzieciaczków na oskrzela i płuca choruje . Jas dziś trochę lepiej , nie ma już temperatury . Zobaczymy jutro .
 
Witam
Nocka dziś dobra jeśli chodzi o synka, bo obudził się na mleczko dopiero o 3.00 ale i tak wstałam jakaś niewyspana. Takie nocki zdarzają się rzadko ale najważniejsze, ze synek zdrowy, bo jak chory to nocki są w ogóle fatalne.

madzia128 inhalujcie się i wracajcie do zdrówka, a i wolne fajnie mieć wtedy ten dzień wygląda zupełnie inaczej

Korba32
nie powinnaś trochę uważać a nie ostro chcesz się zabrać za prace w ogródku, taka piękna pogoda, że ja też myślę żeby kupić chociaż bratki na balkon, chyba macie fajne miejsca na spacery. Już grillujecie, ale fajnie, ja już nie mogę się doczekać pierwszego grilla bo to najlepiej smakuje.

Smile4u
co za niepoważna kobieta, biedny maluszek

gosiak_85 beznadziejne prawo tam jest, a szef jakiś mało ludzki. Jeśli chodzi o kaszkę manną to ja daje z BOBOVITA tj. woda+kaszka. Odkąd jest szybciej widno to synek też wstaje o 6.00

asiulka918
pochwal się fryzurką

MatkaEwa w naszych rejonach też panują choróbska, zapalenie oskrzeli i jelitówka, oby jak najdalej od naszych dzieci

Dokończę oglądać "M" i lecę spać. Dobrze, że jutro środa, a potem już z górki do wekendu. Marze aby się wybrać na zakupy, aby kupić sobie coś do ubrania bo mam tylko dwie pary spodni w których chodzę do pracy. Miłej nocki..
 
Witam wieczorową porą ;-)

Smile, Zdrówka dla Franusia , oby obyło się bez antybiotyku , chociaż ja myślałam , że przy zapaleniu oskrzeli zawsze podaje się antybiotyk .

Justa Pięknie, pobudka o 3 , rewelacja , oby tak dalej :tak: Może i za dużo się nadwyrężam , ale nie potrafię inaczej :sorry::-p Piszesz o spodniach , hmm ja chyba nie mam żadnych :-D ciągle w leginsach biegam , też musiała bym sobie sprawić jakieś spodnie , ale jakoś nie mam weny na zakupy :sorry: wydaje mi się , że we wszystkich spodniach wyglądam blee

Dzisiaj dużo zrobiłam : odkurzyłam , sprzątnęłam kuchnię ( 2 szafki w kuchni) , jadalnie , porządek zrobiłam w lekarstwach, wypieliłam prawie cały ogródek z przodu domu, przekopałam łopatą ogródek gdzie sadzę warzywka ( nie powybierałam jeszcze wszystkich chwastów , ponieważ Zosia nie chciała już na to patrzeć ) :laugh2: ugotowałam żurek , upiekłam dla S boczek . Uważam dzień za udany :tak:

Mikotku Mam nadzieję , że Zosieńka przestanie już kaszleć !!!!! a teraz prośba do Ciebie o przepis jeszcze raz na szpinak , bo mam już zakupiony i będzie jutro z makaronem i kurczaczkiem :tak:

Pogoda cudna , chociaż u nas dzisiaj troszkę chłodniej , ponieważ wiał wiatr ---ale i tak słonko świeciło aż chce się żyć !!!:-)

Terii, My również mamy cały czas 2 ząbki :-):-) och Ci rodzice , a potem się dziwią że dziecko chore :no:

Jeszcze tu się pochwalę jakiego pięknego kwiatka dostałam od S

DSCF9085.jpg


Dostałam od teściowej cebulki lilii ( kocham te kwiatki w ogrodzie ) zastanawiam się kiedy wsadzić cebulki ? i jeszcze mam parę mieczyków . Chciała bym dokupić jeszcze jakieś kwiatki, aż nie mogę się doczekać aż znowu zacznie wszystko kwitnąć , będzie pięknie :-)

Życzę spokojnych długich nocek ,do jutra ;-)
 

Załączniki

  • DSCF9085.jpg
    DSCF9085.jpg
    34,2 KB · Wyświetleń: 22
Korba Przepis na szybki i Pyszny obiad: wstawić wodę na makaron tagliatelle ( ten rodzaj makaronu jest najlepszy dla sosów, itp) na patelni rozgrzać kawałeczek masła i kilka kropli oliwy, duża cebulę pokroić w Kosteczek i zeszklic. Dzięki temu, że jest masło, zachowa swój slodkawy posmak. 3 zabki czosnku posiekać w drobną kostkę, dorzucić do.cebuli, ale przesmazyc 1-2 min. Wrzucić szpinak mrożony. Ja kupuję z Hortexu i z Lidla, oba w brykiecie, mieszam, bo Hortex ma większe liście. Podlać trochę woda, dusić, aż szpinak się rozpadnie. Dodać cały serek ziołowy z hochlandu, ale ten podłużny. Znów dusić, do.jego rozpuszczrnia. można dodać też połowę kremowego serka topionego, dodatkowo. Dodać dużą łyżkę smietany. Doprawić solą, pieprzem. Wrzucić makaron do szpinaku. Wymieszać. Zajadac się Ale.dzisiaj miałaś pracowity dzień :-o Oszczędzaj się Kobieto, bardzo Cie proszę. Przepiękny kwiat! moje tulipany juz powschodzily, jestem.ciekawa ile z nich zakwitnie. Ostatnio poradziłam ponad 100 cebul. Teraz muszę rozsadzic juki, przygotować ziemię pod wysiew trawy. Chce też posadzić jakieś 2 ozdobne krzewy.

Smile ja też się dziwię, że póki co.bez antybiotyku. U Zosi było lekko słychać i antybiotyk jest :-( Franio, zdrowiej Sliczny!

Justa super Nocka za Wami! Wspaniałe,.Ze Filip.juz.zdrowy!

Madziu zdrowka.dla.Tymka!

MatkaEwa ćwicz, dietuj, ćwicz!!! Brawa za silna wole i.motywację! Dzięki Tobie i.mnie się chce i trwam w swoich postanowieniach ;-) och, mam.nadzieje, że tak.będzie, jak piszesz, że lada dzień kaszel przejdzie. Nasz lekarz mówił,żeby bez powodu nie.wyruszac do przychodni bo normalnie jakas epidemia zapalenia oskrzeli i płuc :-( ciesze się, że lepiej się Czujesz!

Teri dwójka jeszcze się nie przebiła :-/ nieźle opóźnienie u lekarza :-o jak się czujesz po ćwiczeniach?

Palin gdzie jesteś?

Pocwiczylam, ogarnelam salon i kładę się. Spokojnej nocy ;-)
 
Ostatnia edycja:
jestemEwa - mowie tylko i wylacznie po polsku. Jesli przyjdzie mi tu (UK) poslac dziecko do przedszkola to przed postaramy sie pare slowek Tymka nauczyc, a reszte podlapie raz dwa z dziecmi. Kolezanka poslala corcie do przedszkola gdy ta miala ok 11 m-cy i mala smiga w jezykac ang, polski i czeski (tatus z czech). Jezyk dziecku przyjdzie z latwoscia, a mi zalezy aby moje bardzo dobrze znaly jezyk ojczysty lacznie z gramtyka i ortografia i to juz jest moja dzialka. Oszlaabym jakbym miala do dziecka po angielsku mowic. Zreszta mam kolezanke, ktora wychowuje tu dzieci i jak, ktores zaczyna w domu po angielksu (czasem nie swiadomie) to mowi, ze tak dobrze powiedzialo ale w domku mowimy po polsku. A kiedy zamierzasz poslac Gosie do przedszkola ???

terii - to widze, ze tylko moj synio taka wscieklizna w wozku....musze go jakos przekonac aby chetniej spedzal tam dluzej niz 40 min a potem ryk ;-)

Smile - ojejku ...mnostow zdrowka dla Frania :*

MatkaEwa
- na pewni nie stara, juz wole okreslenie w kwiecie wieku i zgrabna :-D

Justa -ehh kurcze nie mam tu z bobovity. Ale stwierdzilam, ze moze owsianka tez bedzie dobra ...bede probowac jak sily powroca :tak: optymistka z Cie , ze masz taka radosc na srode...;-)

Korba - smaka na zurek robisz, choc za nim nie przepadam, ale juz do swiat jakos wytrzymam :tak:


Dotrwalam do konca dnia. E pojechal pstrykac foty naszym mostom, bo dzis bezwitrznie i pieknie odbijaja sie swiateka od wody. Az ciekawa jestem efektu...lece zaraz spac chyba
Dobranoc
 
reklama
Witam z rana :tak:

Mrozik w nocy -3 stopnie :wściekła/y: , ale słoneczko świeci, więc jest szansa na ładny dzień :-)

Mikotku, Dobra kobietko , dziękuję za przepis :tak: Jak dzisiaj Zosia ? Kaszelek mniejszy ?

Zosia wstała dzisiaj o 5.45 :szok: a budzik był nastawiony na 6.30 --a mi się tak chciało spać :sorry2:

Martwię się strasznie bo od niedzieli nie ma mojego kotka :-( Czy teraz kotki mają ruje :confused: Mam nadzieję , że dzisiaj wróci dziad jeden bo się martwię. Mam nadzieję , że nic złego się nie stało....

Miłego , słonecznego dnia ;-)
 
Do góry