reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam się prawie porannie :).

Bardzo bardzo bardzo dziękuję za trzymanie kciuków i pamięć.
Ta ciąża kosztuje mnie tyle stresów, że szok.

MatkaEwa - Mam tyle leków, że chyba jeść nie będę musiała, przyplątała się dodatkowo jakaś infekcja i przepisał mi Nystatynę dopochwowo (jest taka wielka, że wsadzić jej nie umiałam ;-) ) i jeszcze zakażenie dróg moczowych. Nie wiem skąd te zakażenia, skoro od 2 m-cy zero sexu, kupiłam też specjalny płyn do higieny intymnej w ciąży. Co do leżenia to kazał się bardzo oszczędzać, nic nie robić. Mówił, że nie muszę leżeć plackiem, ale mam jak najmniej chodzić, nic nie podnosić, nie wysilać się.

Paulunia - u mnie bije serduszko już dosyć długo, mam tylko ciągłe plamienia, które mnie przerażają. Poprzednią ciążę straciłam właśnie w tym samym czasie (serduszko przestało bić, a dowiedziałam się o tym dopiero w 12tc.)

Umówiłam się już na badania genetyczne. 12.11 mam się zgłosić na pobranie krwi, a 21.11 na badanie usg m.in. przezierności karkowej. Już się nie mogę doczekać...
No i najprawdopodobniej będzie drugie cc. Mówił, że jak nie urodziłam dziecka 3300g to nie będzie chyba ryzykował.

Pisałyście wcześniej o kosmetykach w ciąży. Akurat nie sądzę, aby kosmetyki, których używałyśmy przed miały jakiś niekorzystny wpływ na dzidziusia. Tak czy inaczej kupiłam sobie w poprzedniej ciąży krem do twarzy 'Perfekta Mama'. Zazwyczaj mam problem z doborem kremu, bo mało który mi służy, ale ten jest wyjątkowo dobry. Teraz też go kupiłam i mogę polecić. Na brzuch mam Mustellę, choć z córką używałam Flissanu i jeden jedyny malutki rozstęp pojawił się po porodzie. Nie wiem czy to zasługa kremu czy po prostu byłam wtedy jeszcze młoda ;-). Teraz pewnie będzie masakra.
Do higieny intymnej kupiłam piankę Pharmaceris przeznaczona dla kobiet w ciąży i po porodzie. Bardzo fajna.
Muszę iść do fryzjera coś zrobić z włosami, ale nie dam rady wysiedzieć 3 godz. na farbowaniu. Może za miesiąc będzie lepiej.

Robaczek - ja już od 2 tygodni latam w ciążowych spodniach, bo w żadne inne się nie mieszczę.

Aha, no i waga w ciąży +5,5kg :-). Mogę być z siebie dumna ;-).



Korba - trzymam mocno kciuki!!!! Miałam Ci jeszcze pisać, że mam dokładnie tak samo z humorami. Też takie myśli przeplatają się ze strachem o maleństwo. Też myślę, że właśnie co 'uwolniłam się ' od całodobowej opieki, mam dużą i samodzielną córcię a teraz znów od początku to samo... a zaraz potem panikuję i się boję czy aby wszystko dobrze w brzuszku. Normalnie rozdwojenie jak nic.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Korba już pisalam ale powtorze trzymam kciuki za wizyte. A ty chudzinka jesteś. Ja w spodnie sie jeszcze mieszcze ale już pasek o jedną dziurke musiala przestawić. Dzisiejsza waga pokazała jeszcze mniej niz ostatnio mam -1.9kg a brzuch rośnie powoli.
Mlodus zalapiesz sie na usg gdzie bedzie mierzona kość nosowa itp :) Są dziewczyny które dopiero wtedy mają pierwszą wizyte.

Natis no to nie ukrywam zaszalałas z waga. A przypomnij mi w pierwszej ile przytyłaś i z jaką teraz startujesz?
Dobra doczytalam już. :)
 
Ostatnia edycja:
Korba czekamy na relację z wizyty :)

Natis no to nieźle Ci idzie :) U mnie 1,5 kg na plusie. Ale to co jest wieczorem i jaką mam banię to głowa mała. Rano wszystko znika:) Może Ty kobieto nie ważyłaś się rano i na czczo tylko wieczorem :D:D
 
Kochana - w pierwszej ciąży przytyłam ok. 35kg - nie ważyłam się ostatnie 3 tygodnie, bo nie chciałam znać wagi gdy dogoniłam męża. Wtedy wyjściową miałam 52kg.

Teraz wyjściową miałam ok. 60kg (waga z wakacji, potem też coś pewnie przytyłam, ale nie wiem dokładnie ile), wczoraj ważyłam 65.
Jak pójdzie tak jak z Natalką to do setki dobiję :).

motylek - ważyłam się o 12 w południe, do tego buty zdjęłam i sweter :-). też się chciałam łudzić, że to przez ubranie i jedzenie :)
Ale w sumie w październiku przytyłam 2,5kg, bo 01/10 miałam 63kg. Więc te 3 kg przytyłam w pierwszym miesiącu i pewnie troszkę przed ciążą.
 
Ostatnia edycja:
Motylek dzisiaj luknełam cię gdzieś w internecie ;)
Ja mam nadzieje ze nie dobije do końcowej wagi z wiki czyli jakieś 85kg. Kulalam się strasznie Teraz max do 80 czyli moge ''pozwolic'' sobie na przytycie max 15 kg. NOO i plus moje dwa na minusie :D
 
Ja już się załamuje normalnie od wczoraj :( Czytałam opinie o tym lekarzu co wczoraj u niego byłam Dennisie Aduku, i ma dużo pozytywnych, ale też negatywne, że nawet w ostatnich tygodniach ciąży nie chce dawać zwolnień. Jedna dziewczyna napisała, że miała problemy z kręgosłupem, to wyprosiła od niego zwolnienie na kilka dni, a była już z wielkim brzuchem i musiała z powrotem wrócić do pracy ;/ Chyba inna mentalność czarnoskórych... ;/ Jest może któraś z dziewczyn z Warszawy i poleci mi dobrego lekarza co robi USG za max 100zł? I dobrze poprowadzi ciąże? Mój Jarek dzwonił dziś do podobno jakiejś dobrej ginekolog, ale była niemiła i 150zł za USG sobie krzyknęła! :szok:
 
Natis, a w jakim wieku masz córkę ? Mi też się trudno oswoić z myślą, ze będę musiała całą "zabawę" przejść jeszcze raz od początku ale ze świadomością co mnie czeka :):):) Synuś już do szkoły chodzi :tak: ale z drugiej strony tak fajnie wchodzić w macierzyństwo z pełną świadomością.
Zmykam do pracy bo dziś wcześniej kończę a robotki mi się na zbierało przez wczorajsze złe samopoczucie ( pierwszy raz wczoraj tak mnie się zrobiło niedobrze że wylądowałam w kibelku :( a tak to tylko na mdłościach się kończyło. )
 
Ja już się załamuje normalnie od wczoraj :( Czytałam opinie o tym lekarzu co wczoraj u niego byłam Dennisie Aduku, i ma dużo pozytywnych, ale też negatywne, że nawet w ostatnich tygodniach ciąży nie chce dawać zwolnień. Jedna dziewczyna napisała, że miała problemy z kręgosłupem, to wyprosiła od niego zwolnienie na kilka dni, a była już z wielkim brzuchem i musiała z powrotem wrócić do pracy ;/ Chyba inna mentalność czarnoskórych... ;/ Jest może któraś z dziewczyn z Warszawy i poleci mi dobrego lekarza co robi USG za max 100zł? I dobrze poprowadzi ciąże? Mój Jarek dzwonił dziś do podobno jakiejś dobrej ginekolog, ale była niemiła i 150zł za USG sobie krzyknęła! :szok:

Ja pierwszą ciąże miałam prowadzone przez dr. Cierpisz w klinice Demeter na Białostockiej. Dr. Cierpisz był niegdyś ordynatorem w szpitalu przy Inflanckiej. Byłam bardzo zadowolona. Jak ja chodziłam wówczas brał 100 zł ile teraz bierze nie wiem. W każdym bądź razie z czystym sumieniem go polecam, zwolnienia daje, nie lekceważy najmniejszego problemu, również daje prywatny nr tel w razie czego.
 
reklama
Do góry