reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam :)

Pogoda całkiem przyjemna więc wybieramy się dzisiaj do parku miniatur. Szkoda pogody na siedzenie w domku:tak:
Mały dzisiaj znów dał się nam wyspać. Zasnął o 23 i spał do 7 po czym nakarmiłam i spał jeszcze do 9:szok: Teraz znów śpi. Zadziwia mnie ten mój syneczek:-)

Wczoraj zadzwoniła szwagierka czy nie przyjechalibyśmy do niej na noc z soboty na niedzielę bo jej mąż ma nockę, rodzice z którymi mieszkają wyjechali a ona boi się być sama z córeczką w domu. To jest mała wioseczka w sumie oddalona od wszystkiego i ja bym się bała tam w dzień sama być nie mówiąc już o nocy. I teraz nie wiem co robić. Z jednej strony to nie mamy daleko i można by było pomóc zwłaszcza, że to chrzestna Antolka ale z drugiej on tak ładnie śpi i boję się, że przez zmianę miejsca mógłby się przestawić itp. No nie wiem może wymyślam ale też nie będziemy zawsze w domu siedzieli. Ja to mam problemy...
 
reklama
Dzika, masz rację co do jedzenia i spania.
Mój sypia po 9 godzin bez pobudki wypijając przed zaśnięciem zazwyczaj tylko jednego cyca i to nie dość pełnego. Staram się podtykać mu drugiego by miał więcej kalorii. Ale czy wypije jednego czy dwa i tak śpi ostatnio do 6 rana zasypiając ok 20:30

Paulunia, ja z moim Szkrabkiem wyjeżdżam i mimo zmiany miejsca śpi tak samo.
 
Hej :-)

Ale pustki :-D u nas pogoda taka sobie, niby słonko świeci ale też dużo chmur jest.

PALIN udanego spacerku ;-)
DZIKA u nas tez jedzonko nie ma znaczenia, wczoraj Karina zjadła mniej niż zazwyczaj a pobiła rekord spania, jak zasnela na mnie o 22 to spała do 5:10 :eek: wydaje mi się ze to przez to, że nie śpi w dzień po 10-12 godz.
PAULUNIA może nie będzie tak źle jak pojedziecie na weekend ;-) może przez wrażenia właśnie będzie lepiej spać? :-D udanego wypadu do parku ;-)
ROBACZKU jak karmienie? Lepiej troszkę? Mi na jednym sutku ranka się trochę zagoiła ale zaczyna się robić w innym miejscu :-\
 
Ostatnia edycja:
Maryś, dzięki, że pytasz. Niestety nie jest lepiej :( Smaruje Cotrimazolum i wodą utlenioną by pozbyć się tego grzyba i smaruje linomagiem by nawilżać. Zakupię jutro purelan i osłonki, mam nadzieję, że w smyku dostane.Walczę i płaczę bo znów jestem bezradna i znów mam ból :( Ale z karmienia też nie chcę zrezygnować choć byłoby najłatwiej bo dostałabym antybiotyk i po kłopocie by było.
Wietrzysz piersi ? To pomaga w zagojeniu.
A dlaczego masz kłopot z sutkami ? maluszek ma już 1,5 m-ca i pewnie dobrze go przystawiasz. Może też jakieś bakterie Cię zaatakowały ? Ja byłam nieświadoma, że problem może być inny niż złe przystawianie.

Prz starszaku laktację miałam bezproblemową a teraz co rusz coś, najpierw problem ze ssaniem, potem brak mleka i teraz grzybica :/

Co do tego spania jeszcze, to dodam, że w noc młody całą przesypia ale i w dzień prawie non stop śpi. Tak liczyłam, że minimum 17 h/dobę przesypia, czasem i 20. Czuwania ma po 40-60 minut i chce spać :) W sumie cieszę się póki śpi bo niedługo pewnie się to skończy. Po 3 m-cu śpioszki zaczynają się więcej budzić zwłaszcza w nocy i nie będzie tak kolorowo :)


My dziś w domku bo nie uśmiecha mi się nigdzie iść ze względu na to bolesne karmienie. Relaksuje się przekładając Huberta ciuszki - odkładam za małe i wyciągam i piorę większe :)

S w nocy wypływa na morze na rybki - kolacyjka się jutro pyszna szykuje. Aż ślinka mi cieknie na świeże dorsze bo już dawno mi się zapas skończył.

Idę obiadek zrobić. Dziś obiad leniwej gospodyni :):)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czytam o tym jak długo Wasze smyki śpią i jestem pod wrażeniem! Niezły okaz mi się trafił z zegarkiem w tyłeczku;)W dzień może z 3 krótkie drzemki po 20min,wieczorem od około 21 do 1 śpi na brzuszku pod nadzorem i wtedy najlepiej jej się śpi.Później już pach na plecki i co 2h,góra 2,5 h pobudka na mleko. Z dnia na dzień wydaje co raz to dziwniejsze odgłosy,usmiechy idą non stop jak ma humor,nogami macha i wierzga jak szalona-tak jej śpieszno do biegania i gadania;))) ISIS często musisz używać katetera?Ja cholerka to bym musiała co rano,a po 2 h i tak znowu bąki ją męczą,w ciągu dnia jest z tym spokojniejsza.
 
ROBACZKU nie przystawiam jej do piersi od jakichś 3 tyg bo nie dojadała mi i nie przybierała przez to na wadze. Odciągam mleko laktatorem i to właśnie laktator robi mi te rany na sutkach :-( a boje się ją Przystawiam do piersi, żeby nie było powtórki z rozrywki :-\ pomijam, że jak Mała spała prawą pierś to mnie ona bolało, nie wiem czemu :-( trzymam kciuki żeby Ci te maści szybko pomogły & & &
EMKA to długo śpi Ci na brzuszku :-) , moja góra godz i się budzi. Lekarka mówiła mi we wtorek ze mogę ją kłaść na noc na brzuszku ale po 1 nie sądzę żeby długo spała w tej pozycji, a po 2 boje się zostawić tak bez nadzoru choć zapewniała mnie, że nic się nie stanie. Na pewno niedługo Twój Smyk będzie przyspiał całe noce ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam wieczornie,

poprostu padam na twarz. Sama 24 godziny na dobe z dzieckiem i mam dosc. Siostra i mama troche pomagaja, ale mama pracuje a siostra tez cora musi sie zajac. Najgorsze, ze w nocy nie ma kto pomoc. Zawsze Emil bral na siebie jedno karmienie...mam nadzieje, ze jak pojedziemy w strony meza jakos odsapne.
Palin - niestety w UK nie uznaja za bardzo wot D, jest lato - dziecko zlapie....Wiec kupilam tu i podaje juz
Skalbka - Tyek to wspina cialona przedramionkach juz. Zaczal doslownie 2 dni temu
Dzika - piekne masz dziewczyny i sliczna z Was rodzinka :)
Robaczku - wspolczuje bardzo cycuszkowych problemow
Marys- Tymek ju teraz tylko i wylacznie na brzuszku spi. Inaczej nie zasnie. Czasem, ale to rzadko w nocy po karmieniu klade go na plackach i wtedy zasypia. Tez sie balam z poczatku go tak zostawiac, tymbardziej, ze siostra mowila, ze oni z mezem cale noce na zmiane czuwali na corka. Ale Tymek slicznie zmienia polozenie glowki, wiec jestem spokojna. Lekarza nam powiedzial, ze super , ze spina brzuszku bo mu to dobrze na bioderka robi

Dzis popoludniu robilismy grilla na na dzilce, ale po 3 godzinkach musialm Tymka do domu zawiesc bo juz chlodno sie robilo i jakis marudny byl.Mialam potem wrocic, ale biedny usnac nie mogl i zostalam.
Zaczelo mu ropiec oczko i nie wiem od czego... przemywam rumiankiem. Pewnie w nocy jak obudzi sie na karmienie bedzie mial zalepione, wiec nie bedzie to latwa noc.
Jutro spotkanie z ksiedzem odosnie chrzcin nas czeka. Musze zabrac ze soba Malego, bo mama bedzie zajmowac sie siostrzenica to z 2 sobie nie poradzi( w sumie to nie chce jej tak obciazac). Potem siostrzenica nocuje tu 2 nocki. Mam nadzieje, ze nie bedzie cyrkow jak u niej w domu. Az sie boje.
Spokojnej ncy
 
Gosiaku pisalysmy juz o ropiejacych oczkach. Przemywaj sola fiz bo mleczka swojego pewnie juz nie masz i masuj kaciki wewnetrzne. Poki nie ma lez kanaliki sie zatykaja.

Apropos lez, maja wasze maluchy juz lzy?? Moj kilka dni temu zaplakal i polecialy mu lzy tak smutno wygladal ze i mi lzy polecialy:-(

My dzis zaliczylismy chusto spacer dwugodzinny. Popoludnie zrobilo sie calkiem ladne.

Ciekawe jak Jasio Matkiewy zniosl podroz...
 
Ostatnia edycja:
u mojego są łzy, czasem w takiej kropli łez ma ropkę
masuję i przemywam, no ale po długim weekendzie będzę dzwonić do okulisty

no i heh znowu bieganie po lekarzach, ale na szczęście przynajmniej u Artura jedynie profilaktyka- bilans czterolatka go czeka
 
reklama
Robaczku - dziekuje, kupie dzis sol w aptece. Co do łez to Tymk ma je juz dosc długo i zawsze tak mi go zal jak je widze.

Dzis spotkanie z ksiedzem i musze wziasc Tymka. Troche jestem zla bo myslalam, ze zostanie z babcia ale starsza wnuczka zostaje... moglaby byc u drugich dziadkow ale tu nocuje, wiec bire Malego. Mam nadzieje, ze bedzie grzeczny, choc to wieczorem i moze byc juz marudny...
Mileho dnia
 
Do góry