reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

martam - pewnie, ze nie przeszkadzasz, pisz i wkrecaj sie na dobre. co do "babcinych rad" to wczoraj uslyszlam jak jakos ciotka mojego Emila dawala swojemu dziecku cukier zawiniety w chusteczke do ssania na uspokojenie, no i ze jak tule dziecko aby sie uspokoilo to nie na rekach, tylko na poduszce aby sie do zapachu mojego ciala nie przyzywczailo... i tak szczerze jak popatrzylam na mojego E to zal mi sie go zrobilo za dziecinstwo ....ale jakos w trojke sie wychowali i przetrwali. Najgorsze, ze do starszego pokolenie nie dociera, ze sie pozmienialo i chcemy na swoj sposob wychowywac nasze dzieci
Marys - juz niedlugo odpoczniesz od meza i nabierzesz dystansu, a i zaczniesz po swojemu robic :tak:

Polozna byla i zwazyla Tymka. A wiec moj tluscioszek wazy 4700g. Przez 11 dni przytyl 350g. Nie wiem czy nie za malo, ale powiedziala, ze jest dobrze, na skali tez ladnie sie miesci , wiec sie nie martwie.
Pytala o karmienie i powiedziala, ze dajac cycusia przez miesiac i tak zapewnilam dziecku super start, a ze teraz jeszcze daje mu swoje w butelce tez dobrze. Uffff...
Natsepne wazenie juz w przychodni no i szczepienie.
AAA no i odebralismy dzis paszport i tym sposobem moje dziecko jest oficjanie brytyjskim obywatelem :confused:


A i pytanko do mam butelkowych : Zmienialyscie juz smoczki na 2??
Ja caly czas uzywam tych 1 (avent) czyli na wiek 0+, niby wiekowo powinnam zminic juz na te nastepne, ale boje sie , ze przeplyw bedzie za szybki z dwoma dziurkami. Tymbardziej , ze i czasem na tych Tymek sie zaciagnie za mocno, a nie widze aby sie denerwowal pijac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
gosiak widzisz ja smoczka wymieniłam ale nadal na 0+ bo mój tak je rozciamkuje już że się splaszczają... może rzeczywiście już zmienić na większe ? bo czasami tak cuduje przy jedzeniu buźką, że go opanować nie mogę...
a co do karmienia też myślę, że miesiąc czy dwa to i tak lepiej niż nic... ja postanowiłam nie karmić bo co z tego, że moje mleko najlepsze jak mam smarować maścią ze sterydami lub podać w wieku 2 m-cy antybiotyk.. oby obeszło się bez :)

Wogóle mój Wojciech jak zjadł o 11.30 100ml tak śpi do tej pory aż dziwnie mi bo w dzień zazwyczaj krócej sypia ... może przez ten upał..
 
Ostatnia edycja:
martam&m witaj i pisz pisz bo cos cisza u nas każda ma teraz mało czasu na pisanie ;-)i od razu możemy sobie podać rękę z libido u mnie to samo :-(i też od pazdziernika nic no raz zlitowałam sie nad m i sobie podotykał :-pno ale z racji tego że sie jeszcze nie zabezpieczam nic nie mogło być więcej i nie wiem kiedy będzie bo teraz jakoś mamy cięzki okres i często ciche dni :-:)-ptak mnie denerwuje że nie wiem co bym mu zrobiła ale na pewno nie dobrze :-p:-p:-p:-D
co do spania na brzuszku to moja Daria tez długo protestowała i po 5 minutach był krzyk ale stopniowo stopniowo ją przyzwyczajałam a teraz tak to polubiła że raz dziennie 2 godzinną drzemke popołudniowa zaliczamy na brzuszku i o dziwo jak ja odkładam do łóżeczka na boczku to tak sie grzebie grzebie jakby chciała żeby ją dac na brzuszek i faktycznie położe ja na brzuszek to cisza i od razu oczka sie zamykają :-D

MatkaEwa no jaja z tymi misiami mamy jak nie wiem no teraz to żadne noszenie i usypiane na rękach wystarczy przyłożyć jej do buzi misia ona sie przytuli patrzy na niego patrzy i zasypia no szok :szok::-D a śmiechu mamy przy tym co niemiara bo to tak słodko wygląda jak sie tak tuli :-Dnawet nagraliśmy filmik jak tygrysek usypia Darie :-D:-)

gosia ja mam nuka tam jest smoczek z przedziału od 0 do 6 ale w avencie mamy jeszcze ten 0 ale z aventu pije wodę to do wody wystarcza a do mleczka to pewnie kupiłabym ten 1+ bo sa takie właśnie z aventu widziałam a Tymek ładnie już waży moja jeszcze tyle nie ma no ale to maleństwo było

u nas goraco ale fajny wiaterek Daria spała na balkonie jak był cien teraz upał to śpi w domku a na spacerek idziemy tak koło 17

fioletowa to mieliście niezła jazdę :-D

ja bym chciała chrzcić w sierpniu lub we wrzesniu ale tez problem z chrzetna tzn nikt nam nie odmówił bo jeszcze nie wiemy kogo poprosić taki mały wybór chrzestnej u nas że szok nie wiem kiedy sie zdecydujemy i ruszymy w tej sprawie :-(
 
Ostatnia edycja:
Marys jak kanaliki sa zatkane to przemywaj sola fiz pokazdej pobudce i wacikiem po przemyciu masuj takimi ruchami okreznymi kanaliki lzowe-- w rogowkach. Hubertowi tez ropialy i yakim sposobem od poloznej obeszlo sie bez lekarzy i antybiotykow.

Fioletowa niezle chrzciny:-) wazne ze w udalo Ci sie byc tam gdzie mialas byc :-)

Dmuchawcu ja poprosze o szkolemie z nat. metody anty.

Natis ja chuste mam tkana Nati. Jestem z niej bardzo zadowolona ale nie mam innego doswiadczenia. Zanim kupilam przestudiowalam to co napisala mama trojki - tak jak pisala Fioletowa.

Gosiak rady innych wpuszczsj i wypuszczaj szybko. Ty jestes mama i Ty wiezz co masz robic.

Teri fajnie jak tak Mala sie przytula do maskotek moj tylko przytula sie do mnie:-):-)

Matkar Eaa wiazanie chusyy jest naprawde proste!! Zobaczysz ze pokochasz ja:-)

Madzia gratki wyprawy!! Jestesmy dowodem ze dzieciaczki nie uziemiaja!!

Reszte napisze pozniej bo wlasnie odlozylam Hubisia do lozeczka bo spal na mnie:-)

Pochwale sie tylko ze spal od 20 do 4 :-)potem cyc i do 7
 
Hello,

Młody wykąpany, nakarmiony i śpi. Ufff... W ciągu dnia był grzeczny, ale ostatnio zawsze po 16.00 aż do kąpania płacze i jest bardzo marudny... Ale najważniejsze, że nocki przesypia całkiem ładnie (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć) :-D

Fioletowa- ale się uśmiałam, czytając Twojego posta o chrzcinach! Próbowałam to sobie wyobrazić :-D Będziecie mieli co wspominać!

Marys- Michaś też od pierwszej doby miał ropkę w prawym oczku, ale z czasem wydzieliny jest mniej (tak, jak Robaczek, przemywam oczko solą fizjologiczną) i lekarka powiedziała, żeby na razie nie jechać do okulisty, bo oczko samo się oczyszcza, ale sama nie wiem, bo Młody ma już prawie 2 miesiące:szok: Poczekam jeszcze trochę i chyba też się wybierzemy, bo lepiej dmuchać na zimne... Nie darowałabym sobie, gdyby potem coś się działo z oczkiem...

Teri- Daria wygląda cudnie na tym misiu :-)

Madzia- czapki z głów za górskie wyprawy! Ale Tymuś będzie miał pamiątkę :-D

Gosiak- moja teściowa mieszka 130 km od nas, ale ostatnio mąż z nią rozmawiał przez telefon i Mały akurat zaczął płakać. Żadne z nas do niego nie poszło, bo był przed chwilą wykąpany, przewinięty i nakarmiony (czasem tak ma, że popłacze 2 minuty i sam się uspokaja). Teściowa oczywiście rzuciła tekst: gdyby był z babcią, to na pewno by nie płakał :cool: Wiem, że to niełatwe, ale trzeba jednym uchem wpuszczać, a drugim wypuszczać takie brednie. Trzymaj się dzielnie!!! :-)

Dmuchawcu- ja chętnie poczytam o tych naturalnych metodach, chociaż pewnie na początku będę się bardzo bała... Ale chętnie poczytam rad fachowca :tak:

Natisku- daj znać, jak już będą wyniki posiewu... Niech już nie męczą Was żadne dolegliwości!!!

Marta- też czekamy na Waszą jutrzejszą wizytę u dermatologa. Oby wreszcie wszystko się wyjaśniło... I życzę dużo siły z teściami! :-)

Ok, idę się kąpać, ściągnę pokarm, poczytam książkę i idę spać ;-)

Dobranoc, Kobitki! Spokojnej nocki z Maluszkami!!!

A! I jeszcze jeden z pierwszych uśmiechów Michasia!
 

Załączniki

  • Zdjęcie0067.jpg
    Zdjęcie0067.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 51
Gosia - owszem, ale pomimo tego, że zaczyna mnie denerwować to ciesz się ze był ze mną i mała przez ten miesiąc i żałuję że nie może dłużej. Nie dogodzisz kobiecie ;-) W zasadzie w domu to on robił wszystko a ja zajmowalam się Szkrabem ;-) a jak trzeba było to i Szkraba ponosil żeby uspokoić :-)
Robaczku - cały czas jej przemywamy oczko solą fizjologiczna i tak nic to nie daje a jest tak już ponad 2 tygodnie :-\ spróbuję jeszcze z tym masażem. To mam masować galke oczna czy gdzieś przy powiekach ?
 
Ostatnia edycja:
Ahoj!

Ja nadal w dwupaku...:confused2: ale już jakieś skurczyki są, ktg ładne giewonty zakreśliło i... na razie tyle...
Jutro mam usg - zobaczymy ile malec mierzy i waży, a w środę znów ktg...

Mam dylemat - w sobotę mój chłop ma urodziny, a ja nie mam pomysłu co mu kupić... :confused: On raczej z tych wszystkomających... Wczoraj oświadczył, że gdyby Wiktor urodził się w sobotę to byłby meeeeega dumny i szczęśliwy i najlepszy prezent by to był - a wszystko wskazuje na to, że do soboty nie dotrzymam...

Madzia, robaczek - ale faaajne yprawy za Wami, też chcę!! :tak:

Dmuchawiec - ja chętnie poczytam o npr :happy2:

Bona - jaki piękny uśmieszek a ta bezzębnosc dodaje uroku :-):-)


Matka Ewa - zgadzam się z Robaczkiem co do chusty. Mi już samo jej wiązanie sprawia frajdę, a jak będzie w niej takie małe cieplutkie ciałko to już w ogóle! :-):-)

Mam pytanie do dziewczyn z DG - tych które rodziły pod koniec maja/czerwca - czy za miesiąc w którym rodziłyście płaciłyście "całe" /"wysokie" składki ZUS, czy już z pominięciem chorobowych?
Zostałam z księgowością właściwie na lodzie i muszę sama radzić... - jestem z nimi związana umową i nawet fakturę za "usługi" dostanę, ale ostatnio tak mi wyliczyli zaliczkę do US, że prawie na zawał padłam, potem znów pomyłka itd. Mam nadzieję, że chociaż te składki ZUS dobrze wyliczone i opłacone. Teraz cokolwiek trzeba zrobić i tak sprawdzam w necie - do duszy taka robota...

Idę prasować - bo przecież mój sam nie potrafi (tak się tłumaczy:sorry2:), a brudnemu i wymiętemu to ja się nie pozwolę odwiedzać :-p


A - zapomniałam - na gruperze jest kupon na bio oil - 200ml za 56zł z wysyłką:tak:
 
Marys- karmisz piersią? Jeśli tak, polecam przewywać oczko swoim pokarmem- tak wyleczyłam ropiejące oczka mojej Marysi:tak: Pokarm ma cudowne własciwosci- poszukaj w necie:tak:
 
Bona - i tak dokladnie robie juz sie nie przejmuje tu przytaknelam tu ze zdziwieniem popatrzylam i tyle
MArys - moj mezus byl z nami 2 tygodnie i fakt, ze tez mialam pomoc i wogole, teraz to nie zawsze jest czas na ogarniecie mieszkania, ale to nie najwaznijesze :)
ariena - mialam napisac wczesniej, ale nie wiedzialam czu juz czy jeszcze nie . Trzymaj sie Kochana, na pewno zaraz sie wszystko rozkreci i nim sie objerzysz bedziesz juz tulic Wiktorka

A tu pare obiecanych zdjec

IMG_9443.jpgIMG_9445.jpgIMG_9456.jpgIMG_9465.jpg
 

Załączniki

  • IMG_9443.jpg
    IMG_9443.jpg
    29,3 KB · Wyświetleń: 57
  • IMG_9445.jpg
    IMG_9445.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 58
  • IMG_9456.jpg
    IMG_9456.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 59
  • IMG_9465.jpg
    IMG_9465.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 60
reklama
Mój szkrab już zasypia po kąpieli i mleczku w łóżeczku...
Dziewczyny ja wiedziałam ze nie mam ręki do dzieci i się do nich nie nadaje ale żeby mój synek nie chcial aby go mama nosiła... może przez to ze dzis farbowalam w domu włosy i jeszcze śmierdzę tą farbą bo nie widzę innego wytłumaczenia. Jak mąż go nosi to nie potrzebuje smoczka tylko podziwia wszystko z otwartą buzią a jak ja go wezmę to co chwilę pokrzykuje i zaczyna płakać:wściekła/y:

madzia128 zazdroszczę wyprawy w góry, a RobaczekII Tobie zazdroszczę wypadu do Łeby, może w przyszłym roku gdzieś wyskoczymy…

martam&m my robimy chrzciny na 22 osoby, ale na moje nieszczęście (bo muszę wszystko przygotować) w mieszkaniu.

Dziewczyny które już są po chrzcinach, pochwalcie się fotkami tortu bo nie mam żadnej inspiracji.
Dmuchawcu ja również chętnie dowiem się czegoś więcej o npr, bo u nas jedyną dotąd antykoncepcją był stosunek przerywany.

gosiak_85 my jeszcze mamy smoczek 0+ i jak na razie przy nim zostaniemy

Filip zazwyczaj budzi się codziennie ok. 6.00 i wtedy już mruczy w swoim łóżeczku, to ja biorę go kłade na swój brzuch i tak śpimy jeszcze dwie godzinki, czasami jeszcze w ciągu dnia zdaża mu się zasnąć na brzuchu.
 
Do góry