reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Natis a to sporo kosztuje? ja za wizyte z usg place 240zl :/ wiec nie stac mnie na dodatkowe badania:-( a na NFZ mogloby to byc darmowe lub chociaz tansze? tez wlasnie chce chodzic do prywatnego noi na nfz i jak dobrze pamietam wczoraj ktos pisal ze najlepeij miec dwie oddzielne karty i nie mowic jednemu lekarzowi o drugim?
 
reklama
Motylek moja mama wlasnie miala same cc wiec wydaje mi sie ze wlasnie tak jest ale pewnosci nie mam

No i bym zapomniala :zawstydzona/y: Gratuluje udanych wizyt!!!!!!!!!!!!!!! Natis czytalam gdzies ze serduszko moze sie pokazac nawet w 8tyg i nic sie zlego nie dzieje. Mama bylas na tym samym etapie ciazy co ja u gin moja fasolka jest "wyzsza" o 0,04mm :-D wiec obie ladnie rosna i w sumie sa podobne ;-)
 
Ostatnia edycja:
u mnie minie ponad 3 lata od pierwszego CC. Myślę że bede probowała sn jeżeli blizna po poprzedniej CC jest wystarczająco ''gruba'' inaczej wskazan do cc następnej nie mam. Bo pierwsza CC nie jest wskazaniem do drugiej cc chyba ze ta pierwsza była z powodów medycznych np: odklejajaca sie siatkowka itp... I Jezeli teraz jest tez wskazanie medyczne to druga cc tez bedzie
 
motylek - czytałam właśnie ostatnio dużo i generalnie podobno tak nie jest. Podobno podchodzą do każdego porodu indywidualnie. Ja nie miałam typowych wskazań do cc - po prostu po 23godz. skurczów nadal miałam minimalne rozwarcie, a byłam już naprawdę zmęczona.

mam_wiki - miałam to samo. Postęp 0,5 cm na 8godz. Zobaczymy co teraz będzie. Choć po cc bardzo długo dochodziłam do siebie. Pamiętam młodą dziewczynę leżącą obok mnie na porodówce (miała 17 lat i przyjechała prosto z imprezy z przenoszoną ciążą. Była tak narąbana, że spała i chrapała całą noc ze skurczami), która na 3 dzień po cc BIEGAŁA, a ja nie umiałam się na drugi bok przewrócić, żeby przystawić małą do karmienia. Nie wspominam tego dobrze, aczkolwiek nie wiem też jak to jest mieć poszyte 'krocze'. Nie wiem co gorsze :).

ona - nie wiem ile kosztują te badania, ale to raczej standardowe w ciąży - to są te z przeciwciałami. Bardzo drogiego masz tego lekarza. Z ostatnią ciążą też dużo płaciłam, ale w sumie z głupoty i lenistwa poszłam do takiej drogiej przychodni, bo mieszkaliśmy wtedy obok. A jak byłam raz to nie chciałam już zmieniać. Teraz płacę 100zł za wizytę z USG, ma dobry sprzęt, ma też super opinie wśród pacjentek i w ogóle jest fajny. Może warto pójść też do drugiego z NFZ, przynajmniej, żeby mieć badania za free.
 
moj wydrukowalam w jednej ciagłosci zdjecie lewego jajnika prawego i dzidzi i jedno osobno, wiec pytam sie go czy moge dostac to jedno zdjecie a on do mnie ze nie bo to jest jego ale dla mnie ma to i dał mi fote dzidzi i z jajnikami :-D jak chodziłam do niego na nfz tez dawał fotki
 
natis- no ja wlasnie chyba tez z glupoty i lenistwa, do tego gin mam 3 minuty drogi i wogole jakos glupio mi z niej zrezygnowac, jest dobrym lekarzem, ale nie na moja kieszen tylko co jej powiem? " no wie pani co? nie stac mnie na pani uslugi, ide do innego lekarza" jakos nie umialabym tak powiedziec
 
reklama
ona - wiem, jak się zacznie to już potem ciężko zmienić. Widzę też, że obie mamy problem z asertywnością :).

Ewelina - witaj, spokojnej ciąży życzymy :)

Znów mnie ssie w żołądku. Ja wiecznie głodna jestem. Znacznie zmniejszyły mi się dzisiaj mdłości - i zamiast się cieszyć to się zastanawiam czy to dobrze... No masakra za mną.
 
Do góry