reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

reklama
delwer to dawaj mi tu porady plis jak ogarnac to wszystko zeby miec czas dla siebie ( udalo mi sie dzis pomalowac jeden powtarzam jedeb paznokiec tylko) moj maz jest przerazony wizja ulewajacego sie dziecka :) musze byc obok na wrazie co. np siedze na klopie a on krzyczy chodz juz szybko ona dziwnie oddycha albo przyjdz tu cos jest nie tak. Biedny tak sie przejmuje swoja rola a jak wasi faceci?
Przy pierwszym dziecku T wariował z zakupami, duzo robił, przejmował się wszystkim, budził się w nocy... A teraz? Kąpiel czy cokolwiek to pryszcz. Jak mała ma atak brzuszka to weźmie na ręce, jak po kilku minutach sie nie uspokaja to słyszę: no córa, daj spokój, ogarnij się, bo jak rączki Ci moje nie pasują, to zaraz będziesz lezała...i odkłada do łóżeczka, ta się drze, a on nic. Oj jak wszystko jest inaczej....
 
Addiena ja przy Ali nie miałąm siły walczyc o smoczka, miałam 7 różych rodzajów i mała na każdy miała odróch wymotny. Wojtek teraz czasem zassie smoczka, ale zdarza się to raz na 2 dni przez 3 minuty :)
 
Addiena ja przy Ali nie miałąm siły walczyc o smoczka, miałam 7 różych rodzajów i mała na każdy miała odróch wymotny. Wojtek teraz czasem zassie smoczka, ale zdarza się to raz na 2 dni przez 3 minuty :)
Czyli, co? Jestem skazana na chodzenie przez cały dzien z cycem na wierzchu?:szok::baffled:
Po kapieli cycala 4 razy zanim zasnęła :(
Wczoraj miala pierwsza kolke i non stop chciala ssac, dzis mnie juz suty bola ;(
 
Własnie wróciłam od lekarza i z banku. Nie było mnie 2,5 godz a mała cały czas spała w łóżeczku:-)Fajnie sie na chwile wyrwać z domu. Niestety zmartwiła mnie trochę moja lekarka. Krocze się ładnie goi, infekcji nie ma, upławy ok ale macica za wolno mi się obkurcza:-( Dostalam lekarstwa i za tydzień na kontrole. Jak nadal bedzie bez zmian to mam miec USG. Trochę się boje co może być powodem... Ma któraś z Was podobnie? Fakt, że podczas karmienia nie czuje specjanych skurczy w podbrzuszu......


esperanza, hmm.. ja skurcze świadczące o obkurczaniu macicy jako takie tu czułam właściwie tylko w szpitalu, potem już nie.

mamina, mój mąż przy Ali był niepewny ta jak i ja, ale aż tak jak twój się swoją rolą nie przejmował. Teraz jest bardziej zaangażowany ale te obydwoje jesteśmy bardziej wyluzowani i np. nie lecimy na złamanie karmu jak Wojtek zapłacze.

Bąblik, no to macie przygodę z tą ospą.. Ja włąśnie Alę zaszczepiłam pierwszą dawką przed porodem Wojtka jeszcze, jutro idziemy an drugą dawkę, a w miedzy czasie w żłobku był epizod z ospą, dwoje dzieci zachorowało, le minęło już 10 dni i Ali nic inie ejst więc raczej si e ie zaraziła.
 
jeju rysica
współczuję ci bardzo biedaczku
gkvip
moi obaj chłopcy to też takie uparciuchy, widocznie mamy w brzuchach apartamenty de lux i dzieci nie chcą ich opuszczać:-D

Ja przechodzę chyba baby blues bo depresja poporodowa to chyba nie jest ale ryczę bezustannie, czuję, że ja i moje potrzeby jesteśmy na szarym końcu, wszystko i wszyscy są ważniejsi...
Na szczęście mogę sobie wypić piwo bo najstarsze i najbardziej doświadczone położne nie dały rady przyczepić mojego synka do piersi.
 
Czyli, co? Jestem skazana na chodzenie przez cały dzien z cycem na wierzchu?:szok::baffled:
Po kapieli cycala 4 razy zanim zasnęła :(
Wczoraj miala pierwsza kolke i non stop chciala ssac, dzis mnie juz suty bola ;(

Addiena nie chcę scię straszyć ale ja tak włąsnie spedziłam pierwsze miesiace z Alą.. No łatwo nie było. Dlatego teraz miałam nadzieję, ze Wojtek inny bedzie, jakas róznica jest bo on czasami pokazuje, zęcycka nie chce, ale nie chce też smoczka i wyje ://///
Generalnie przy Ali miałąm jakos dużo wiecej cierpliwości do karmienia i bardzo nie chciałam butelki. Teraz szczerze mówiąc, chętnie dawałabym butlę MM na noc albo w sytuacjach gdy będ chciała wyjść... A odciągać tyle nie dam rady. Musze pogadac z pediatrą o karmieniu mieszanym, bo na razie ostatani tydzień jest przez to szarpanie małego naprawdę cieżki. On się złości i płacze, ja się denerwuję bo nie wiem o co chodzi, Ala się denerwuje bo mały płacze i ja nic zrobić nie mogę.. :(
 
a ja mam inną radę dla dziewczyn których maluszki nie chcą spać w łóżeczkach - włóżcie do środka coś pachnącego waszym ciałem (koszula nocna, czy pieluszka którą trzymałyście na sobie) tak żeby maleństwo mogło czuć wasz zapach :tak:

kochane dziś dzięki wam dowiedziałam się że smoczki mają różne kształty :zawstydzona/y: i już sprawdziłam - moja Misia też woli ten symetryczny (innych wcale nie chce) tylko teraz proszę o wskazówki jak używacie smoczka - jak długo, czy na noc, czy tylko jak płacze itp.

jak płacze, albo chce jeszcze cyca - a musze jej troszke dawkowac bo strasznie ulewa. I to z rozbryzgiem. Wiec karmie tak ze daje cyca, smoczek na 5 minut, i znów cycek. 2 dzień tak i ulewania zdecydowanie mniej = mniej prania. Bo jeszcze ciuszki prac moge, ale tetrówek i rozków zaczynało mi powoli brakowac.

aylin- mam tez ten smoczek, w sumie juz czwarty w kolekcji i....niestety moja mala tez go nie chce. Rety, czy istnieje jakis smoczek w ksztalcie kobiecego suta ? hahaha...bo jak tak dalej bedzie , to mi cyce do podlogi wyciągnie:-D

Lovi ma podobno smoczek "aktywne ssanie" - wydluża sie jak brodawka. Ale nie testowalam. Aczkolwiek mam zamiar bo moja tego canpola czasem jak cyca traktuje i widze jak go zawziecie pompuje :)
*A* +SMOCZEK LOVI TRENDY DYNAMICZNY 2 szt 3-6 M (2388972229) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W sprawie spania - w szpitalu na na SR kazali na boczku kłaść. Zreszta nasza nunka innej pozycji nie uznaje. Sama kombinuje tak zeby się przekręcić na boczek.

Ten smoczek z mam - tomme tippee też ma takie malutkie cieniutkie. Moja nawet nie próbuje ssac. Od razu nimi pluje.
 
reklama
Witajcie,

Rysica, gkvip trzymam za Was kciuki :-):-)
Mam nadzieję, że lada chwila będą super wiadomości od Was:tak:
Powodzenia;-)

Kurcze jeszcze tylko całe dwa dni i w niedzielę rano mama leci do Polski.
Jakoś dziwnie sie czuje, bardzo duzo nam pomogła:tak: i bedę jej za to wdzięczna. Teraz zostajemy sami. Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieje, ze dam radę z dwojką:tak: no i w sumie chce zostać sama ale jak poleci to bedzie na początku jakoś dziwnie, Kuba już ją prosi, zeby nie leciała:szok:

Strasznie się wkurzylam bo termin na wyrobienie tymczasowego paszportu dla Wojtka mamy na 6 września alle jak się okazało mozemy starać się o angielski paszport, cieszę się jak nie wiem bo chce pod koniec sierpnia lecieć do Polski:tak: a ten paszport szybciej będzie, nie mogę się doczekać.

karamija wiem co czujesz, mi też chce sie beczec co po chwilę bez powodu:-:)zawstydzona/y: rozkojarzona jestem strasznie. oby szybko minęło.
 
Do góry