reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Witajcie,

Wczoraj od 18 znów było mega marudzenie...w końcu zasnęła ta moja maruda i o 20.30 z płaczem się obudziła. Pocycoliła i nastrój się poprawił:tak: Po kąpieli chciałam jej kaszkę zaserwować, ale pluła butlą dalej niż widziała...mąż się śmieje, że z łyżeczką to był strzał w kolano, Maja odkąd je warzywka, butlę toleruje tylko do picia herbatki, mleko bleee...

Dziś na szczęście lepiej, za to ja zdycham z katarem...kapie mi z nosa. Dosłownie. Maja ley już pół godz. na brzuszku na macie i dobrze się bawi:-)

Aestima a kiedy zmieniacie fotelik? Bo ja miałam plan tak z końcem roku dopiero, albo nawet w styczniu. A spacerówka - Maja zwykle popatrzy sobie chwilę i zasypia, więc dla mnie okienko w budce wystarcza, ale co chwilę zerkam;-) Na początku też żałowałam, ale już się przyzwyczaiłam. Ja nawet nad XQ się zastanawiałam ze wzgl. na przekładaną spacerówkę, ale była dużo mniejsza...więc XA wygrał. A używasz śpiworka w spacerówce? tego z kompletu?
trasia znajomi polecali mi maxi cosi tobi i ja na taki się szykuję
Ivona kup smoczek trójprzepływowy - dziewczyny pisały już o nim
Olga nam się czasem udaje w łóżeczku zasnąć, włączam karuzelę, popatrzy i po 10 min zasypia zwykle
dokończę jak wrócimy ze spaceru, bo Maja senna się robi
 
reklama
Dzięki dziewczyny, już sobie taki smoczek zamówiłam na doz i jutro będe go testować.
Mała na chwilkę zasnęła więc mam troszkę czasu dla siebie bo teraz jak się przewraca na brzuch to muszę ją mieć na oku, zawsze poznam po dzwiekach kiedy przewroci sie na brzuch.

A ja już szukam 3 smoczka bo każdy jest odrzucany przez Pati, paluchy ma non stop w buzi i dzisiaj znów wszystko jej wyleciało z żołądka, znalazłam w katalogu z doz smoczek MAM PERFECT (niby ma być najcieńszy) oczywiscie w aptece jest pozycja niedostepna, moze uda mi sie go gdzies kupić np na allegro

MAM PERFECT najcieńszy smoczek zdrowy zgryz 0m+ (1817395483) - Aukcje internetowe Allegro

Trasia wszystiego naj dla malutkiej!
dubeltówka - życze dużo zdrówka!!!

Jesli chodzi o fotelik do samochodu to my jeszcze używamy tego z wózka Tako bo nie jezdzimy dużo a jesteśmy z niego zadowoleni, jak bedziemy wymieniac to tez bede chciala kupić taki co ma pasy od razu w sobie bo gimnastyka z tym naszym jest niezla :)))
 
Mrsmoon, mi się wydaje, że na spiworek jest za ciepło jeszcze... Mój dzisiaj np miał spodnie, skarpetki ,bodziak z długim, koszulka z długim, czapka i kocyk. A Wy jak ubieracie?? My ftotelik chcemy zmienić, bo Pani w sklepie mówiła, że takie 8 kilowe dziecko można już włożyć. Będzie bezpieczniej i o wiele wygodniej niż w tym 0-13...

Misia, taki po przemyśleniu gruntownym sprawy wydaje nam się najlepszy: ROMER KING PLUS 2011 TREND + 3X GRATIS PROMOCJA!! (1846985421) - Aukcje internetowe Allegro
Ale drogi:(
 
Olga, ta metoda polega chyba na tym, że wkładasz dziecko do łóżeczka i zostawiasz najpierw na 2 min, potem 5 potem 7... Tak dziewczyny? Czy coś pokręciłam? Ja nie umiem zostawić dziecka jak płacze, więc to nie dla mnie, ale znam osoby które są z tej metody zadowolone
 
AgataR bardzo mi przykro z powodu Twojego Taty...:-( ale z Ciebie dzielna kobitka jest i wiem, że dasz radę:tak: Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia
:*
saffi witaj! u nas na odwrót z tym przybieraniem na wadze, średnio ok. 90-100g/tydzień, dlatego pediatra zalecił wcześniejsze wprowadzanie stałych pokarmów i glutenu. Gluten za 2-3 tyg planuję wprowadzić, jakoś się mocno tego boję...
Misia myślisz, że to skok rozwojowy? a może zęby? kurcze, ja już nie wiem co myśleć, Maja od 17-18 jest strasznie marudna i płaczliwa...później w kąpieli się uspokaja, a po kąpieli znów to samo...
trasia ślemy uściski dla 4-miesięcznej Marysi:*
Anapi jeszcze wkładki nie wyciągnęłaś? U nas już stopy wychodziły z fotelika z wkładką miesiąc temu:tak: a i główka wydawała mi się taka przyciśnięta mocno w dół. Współczuję koleżnce, nigdy nie przeżyłam poronienia, ale wyobrażam sobie jaki to bół psychiczny jest...
mamusia ale masz dzielnego małego faceta:tak:
dubeltówka witaj w klubie chorych;-) oby nam szybko minęło...
ivona my używamy smoczków i butelek MAM. Dla mnie są rewelacyjne:tak:Z tym, że Maja ssie i MAM Perfect i zwykły MAM 3-6 miesięcy, nie ma z tym problemu
Aestima my dziś w bodziaku, skarpetkach i dresiku plus cienka czapka. No i kocyk. Ale u mnie dziś baaardzo wieje i raczej pochmurno. Ja sama w cienkiej kurtce byłam.
OLga wygoogluj sobie, coś w tym stylu co pisze Aestima, ale ja też nie toleruję płaczu dziecka więc to zupełnie nie dla mnie...
 
Dzień dobry,
miałam częściej zaglądać i co, i doopa....

Maja nie potrafi spaś sama ani w dzień ani w nocy jak ją weźmiemy do nas już nad ranem... w dzień w domu usypia przy cycu i jeśli leżę przy niej godzinę albo i dłużej to wtedy śpi ale tylko wstanę to budi się po 2-3 minutach i mało tego - przez cały czas jak jestem koło niej to musi mieć cyca w buzi bo inaczej jest płacz... w nocy tak samo - budzi się koło 5-6 nad ranem i zostaje już z nami w łóżku i też musi mieć cyca w buzi... co z tego że wstaję koło 10 jak przez te 5 godzin muszę pilnować żeby miała brodawkę w buzi... no paranoja...
Na spacerze też budzi się już po 15 minutach, poszłam wczoraj do urzędu przemeldować się i złożyć wniosek o nowy dowód i obudziła się w środku i musiałam Ją wyciągnąć z wózka - jedną ręką trzymałam Majkę, drugą wypełniałam wnioski i jeszcze trzeciej mi brakowało do pchania wózka...
Wieczorami też są cyrki z usypianiem bo jak zaśnie przy cycu i "wygląda" jakby spała już na noc to też budzi się po 5 minutach z płaczem... wczoraj po trzech podejściach z cycem i trzech przebudzeniach zamotałam Ją w nosidełko i w końcu usnęła... dzisiaj też tylko w taki sposób przespała w dzień półtorej godziny a i tak budziła się co 5 minut to musiałam Ją kołysać cały czas....
Nie wiem czemu tak Jej się poprzestawiało a co gorsze nie wiem jak temu zaradzić....

AgataR bardzo mi przykro z powodu Twojej straty, domyślam się jak bardzo Ci przykro ale pomyśl może że teraz tata nie czuje już bólu choroby a przy Was będzie zawsze...

Widzę że temat zmiany fotelików i spacerówek na tapecie - ja nie myślałam jeszcze nad fotelikiem, praktycznie w ogóle nigdzie nie jeździmy samochodem, może raz na miesiąc i to tylko po naszym mieście więc ten Takowy fotelik jeszcze nam trochę posłuży a spacerówkę też juz niedługo weźmiemy w obroty bo raz że gondola juz przykrótka a dwa że tak jak i wy chcę Małą powoli przyzwyczaić przed większymi chłodami.

Mam pytanie do mam butelkowych - czy Wasze dzieci od razu polubiły mm? Pytam bo w weekend mam zajęcia na uczelni (jeszcze studiuję czego szczerze nienawidzę ;/) i Tomek będzie Majce musiał cos podać a ja nie mam tyle pokarmu żeby zrobic zapasy no i zrobilam przymiarkę z mlekiem Bebiko ale Mała tylko nim pluje i ma z tego świetna zabawę i zastanwiam się czy jest to ogólna Jej niechęć do mieszanek czy może to konkretne mleko Jej nie smakuje i kupic inne? Jak myślicie? Dodam że z piciem z butelki u nas nie ma problemu...

(tego posta pisałam przez prawie 3 godziny więc wybaczcie jeśli jest bez ładu i składu ale nie idzie się skupić przy tej mojej marudzie nie mówiąc już o tym żebym zapamiętała coś i wam personalnie odpowiedziała...)
Aaa... moje dziecko ma nowe imię - Majonez :):):) jak marudzi to Tomek Ją tak przezywa :):):)
 
reklama
Madzioolka u nas też problem z mm...próbowaliśmy bebilon comfort i nan...bebilon wcześniej nawet jadła, a teraz żadnego nie chce...A. twierdzi, że to przez podawanie warzyw łyżeczką. Sama nie wiem, z drugiej strony herbatkę ładnie z butli pije

buuu...właśnie Maja mi pawika puściła na świeżo wyprane dżinsy...a przebierana dziś była już 3 razy...o! i czkawkę ma, a ledwo zjadła...
 
Ostatnia edycja:
Do góry