reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Kurde, post pod postem, ale jeszcze chciałam Ci tylko napisać, że z roku na rok alergie się mega nasilają- to chyba cywilizacyjne... Może kiedyś zboże nie było takie zanieczyszczone? Może organizmy teraz słabsze, bo spaliny itd.? W każdym bądź razie nie możemy stać w miejscu- skoro wg lekarzy teraz gluten to taki problem, to chyba warto się dostosować do aktualnych zaleceń...
 
reklama
ja tylko na moment. Powiem wam, ze mnie celiakia tak przeraża, że mogę gotować tą łyżeczkę kaszki nwet kilka razy dziennie jśli to może pomóc. To straszna choroba, która niezdiagnozowona prowadzi nawet do autyzmu. A diagnoza jest bardzo trudna. Podobno łątwiej jest teraz kiedy zaćzeto podawać gluten od 6 miesiąca właśnie przez tą biegunkę, bo u dzieci 10 miesięcznych biegunki już nie było w objawach. A wtedy jest to straszliwie trudne.
A argument, że kiedyś nie było ekspozycji na gluten nie przemawia do mnie, bo po to wciąż są przeprowadzane badania abyśmy wiedzieli coraz więcej. To są nowe zalecenie wg niedawnych badań i cieszmy się, że wiemy to co wiemy zamiast wybrzydzać, że co krok to nowe kłody pod nogi :)
 
hmm to spruubje jutro zamiast 4 miarek jedna mu tylko dac w dzien i zobaczymy.... jak to to to przez nastepny mc np dawac po jednej.potem dwie i tak dalej tak aestima?
 
Ironia, ja nie wiem:-( Myślę, że powinnaś lekarza spytać. Ja podaję 2-3 g do zupki jarzynowej przez 2 miesiące- tak mi lekarz kazał... A skoro Ty dawałaś więcej, to teraz nie wiem.. Może odstawić i jak kupka będzie łądna stopniowo zacząć od początku?? Spytałabym lekarza, bo nie ma co na Małym eksperymentować...
 
Trochę mnie nastraszyłyście tą celiakią :szok:

A powiedzcie oprócz testu na gluten można wykluczyć w jakiś inny sposób tą chorobę??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Katamisz, to chyba pytanie do lekarza... Mi się wydaje, ze jak dziecko przybiera ładnie, rośnie, rozwija się, nie ma problemów z nim, to jest ok... Jednak tak natura ten świat urządziła, że najczęściej choroba jednak daje jakieś oznaki, objawy, "wychodzi na zewnątrz". Poza tym ekspozycja na gluten nie daje 100% pewności, ze dziecko nie zachoruje, ale zwiększa szanse.

kurcze, a tu piszą, ze caliaklia bezobjawowa 7 razy częściej występuje niż objawowa:szok:

Objawy - Celiakia-choroba trzewna
 
Do góry