reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

reklama
Witajcie Dziewczyny :happy2:

Doris
, masz świetnego lekarza, jeżeli powiedział, że możesz wpadać i sprawdzać, że wszystko ok :happy2: Naprawdę, fantastyczny człowiek :happy2:

Ja jestem po drugim usg, ale opiszę w odpowiednim wątku :happy2:

Obudziłam się dzisiaj z bólem gardła - na szczęście to na razie taki ból od spływającej wydzieliny, jak się za niego wezmę, to się nie przerodzi w nic gorszego, ale gorzej, że grzybki mi wyszły z wymazu z pochwy - muszę iść dziś do gin i poprosić o receptę :-(
 
Witam Dziewczynki,
Ja troche jak Trashka, unikam kompa. Czuje sie jak w zawieszeniu, w czwartek mam usg i nie jest ono genetyczne jak u was, moje bedzie w 20 tyg gdzies. Wiec czekam na czwartek nieco sparalizowana.
Staram sie nadrabiac wasze posty ale nie mam sily pisac, poprostu nie wiem.

Ciesze sie z wszystkimi ktore ostatnio widzialy swoje malenstwa i trzymam kciuki za pozostale &&&
Ale co do siebie musze zachowac cisze serca :]

Czy ktos wie cos o testech potrojnych?
 
Test potrójny i podwójny
Od 15 tygodnia ciąży można również wykonać tzw. Test potrójny (AFP + beta-hCG + wolny estriol), lub Test podwójny (AFP + wolne beta-hCG), który jest klasycznym badaniem ukierunkowanym na diagnostykę zespołu Downa oraz otwartych wad cewy nerwowej. Testy te mogą stanowić uzupełnienie badania USG genetycznego


Test potrójny wykonywany jest między 14 a 20 tygodniem ciąży.
Jeżeli jest możliwe zaplanowanie przeprowadzenia tego badania to proponujemy pobranie krwi zaraz po 14 tygodniu ciąży.
Test określa ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa, Edwardsa oraz dodatkowo z otwartą wadą ośrodkowego układu nerwowego. Ocena ryzyka tej wady nie jest wykonywana w [URL="http://www.prenagen.com.pl/pl/test_pappa.php"]teście PAPP-A.

Czułość testu potrójnego w diagnostyce nieprawidłowości chromosomowych wynosi około 69% a w wykrywaniu wad ośrodkowego układu nerwowego ponad 85%.
 
ja się zabieram za obiadek....dziś kapustka zasmażana, ziemniaczki i rybka...zaraz potem upieczę chlebek orkiszowy, może jakieś porządki zaczne już robić żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę przed świętami....zacznę od kuchni.... czas szybciej zleci
 
misialina choc do mnie w kuchni tez trzeba posprzatac ;-) zartowalam :-D ja pranie dopiero co wstawilam a lenia mam ze szok, pada i pada u nas od nocy :dry:
 
U mnie dzisiaj druga część sprzątania. Ale idzie jak krew z nosa- samo odkurzenie i umycie podłogi w łazience i korytarzu spowodowało zadyszkę i zawroty głowy... Ja chyba zrobię spaghetti, bo jakoś dzisiaj nie chce mi się stać przy garach:)
 
mnie sie w lazience marzy, ale remont...w tym roku mielismy robic ale wybralam wakacje nad morzem :sorry2: No coz zawsze sie zgrac nie moglismy z wyjazdem juz ponad 5 lat nigdzie nie bylismy :sorry2:

kurna wlasnie goraca herbate wylalam :wściekła/y: kurna noooo... serweta do prania :dry:
 
A ja nie mam pomysłu na obiad... Może zupkę ugotuję i dojemy kotleciki od teściowej ;-) Ale najpierw zjem drugie śniadanie i pójdę do lekarza... NIC mi się nie chce :-p
 
reklama
Dziewczyny, a propos testów (PAPPA i potrójnego i zintegrowanego) polecam posłuchać sobie pana doktora - okienko w połowie wysokości strony - bardzo prosto i przejrzyście to tłumaczy, a przy okazji podejrzeć dzidzię w brzuszku (czyta K. Czubówna - może znacię tę stronę? ja sobie włączam zawsze na początku każdego tygodnia - super animacja)
Kalendarz ciąży: 12 tydzień ciąży - www.mamazone.pl
 
Do góry