reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

Wracaj do zdrówka.Ja w poprzedniej ciąży piłam syrop Stodal. Ale piłam też 2 razy dziennie herbatę lipową z dodatkiem soku malinowego cyrtyny i miodu. Sprawdzony sposób na przeziębienia. U mnie zawszedziała:tak:

Magdalenka79 - ja też ostatnio borykałam się z przeziębieniem i bólem gardła. Nie zawiódł mnie syrop z cebuli, wyleczyłam się w 2 dni. Jest prosty w zrobieniu: siekasz cebulę, wrzucasz do słoika i posypujesz cukrem. Na drugi dzień gotowy do picia kilka razy dziennie. Na prawdę pomaga. Od małego go piłam i nigdy mnie nie zawiódł. A tym bardziej w ciąży gdzie trzeba uważać z lekami.


i jak tu wierzyć lekarzom??? moja gina zabroniła tymianku z podbiałem na gardło .... a zawsze go używałam .... polecała Tantum Verde

dzięki kochane za rady, zrobiłam i syrop z cebuli i pije namiętnie cherbatę z lipy z sokiem malinowym i cytryną:tak:
kpi23 dobrze że to napisałaś, odstawiłam od razu tymianek z podbiałem co by nie zaszkodził, masz rację co lekarz to inna ideologia i bądz tu człowieku mądrym:nerd:, syrop Pini też odstawiłam bo boje się tej kodeiny która jest w składzie. I powiem ze dziś już troche lepiej sie czuje, tylko przydałoby się coś na odkrztuszanie bo z tym mam teraz problem:baffled::szok:

ewus2090 zobaczysz wszystko się ułoży, to tylko kwestia czasu, musisz być silna i walczyć o dobro dzieci. Ja miałam podobną historię przy pierwszym dziecku tylko że posypało się jak wyjechałam do polski rodzić (mieszkaliśmy zagranicą). Jak urodziłam to już nie maiłam do kogo wracać bo dowiedziałam sie ze poznał nową kobietę. W akcie urodzenia w rubryce ojciec mam wpisane jego imię z moim nazwiskiem, dziecko tez ma moje nazwisko. Szybko złożyłam pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa. I teraz z opieki dostaje alimenty takie jak na wyroku, poniewaz on się nie poczuwa do łożenia na dziecko.U komornika rośnie mu cały czas dług. Mój kuba widział ojca tylko raz w zyciu jak miał 2 latka, ale nigdy mu nie mówie źle o ojcu, bo uważam że mogło by mu to zaszkodzić w samoocenie. Sam sobie powoli już wyrabia swoje zdanie.
Było mi ciężko na początku ale teraz mam nowe życie i kolejne dzieciątko w drodze;-) Także głowa do góry, będzie dobrze:tak:
ależ się uzewnętrzniłam:zawstydzona/y::-D
 
reklama
Ja planuję iść do szkoły rodzenia, prawdopodobnie na osiedlu chrobrego w poznaniu, ponieważ tam prowadzi ją położna z lutyckiej a ja chcę rodzić właśnie tam. Mówi, że najlepiej zapisać się koło 28 tygodnia. w sumie jest 10 spotkań po dwie godziny i koszt to 30 zł za spotkanie.

A na kiedy się zapisałaś? Kurcze, to jest blisko mojego domciu może też tam będę chodzić?
Masz numer telefonu? :-)
 
askut już dzwoniłam i wszystko wiem :-)

Myślę, że pójdziemy tam razem, bo mamy ten sam okres ciąży, więc się na pewno poznamy :-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny...widze, ze juz większość z was czuje dzidziusia...a ja się tak martwię, bo nic nie czuje :(
To znaczy mam wzdęcia i przelewanie się, ale to nic a nic nie przypomina kopania i ruchów dzidziusia :(
Jak myslicie...kiedy powinnam poczuć jakies ruchy??
 
Dziewczyny...widze, ze juz większość z was czuje dzidziusia...a ja się tak martwię, bo nic nie czuje :(
To znaczy mam wzdęcia i przelewanie się, ale to nic a nic nie przypomina kopania i ruchów dzidziusia :(
Jak myslicie...kiedy powinnam poczuć jakies ruchy??

Ja też nic nie czuje, zupełnie nic.

Ale jakaś dziewczyna pisała tu kiedyś na forum, że ginekolog jej powiedział, że dzidzię czuć jak waży ok 200 gram, a to będzie ok 19 tygodnia więc na razie się nie przejmuje.
 
Z tymi ruchami to ja pisałam o koniecznej wadze maleństwa żeby poczuć jego ruchy i ponoć musi ono mieć około 300-350gram. Czyli bardziej nawet 20 tydzień. Tyle tylko że to taka tam wiedza teoretyczna bo ginekolog facet to co on tam może o ruchach ciążowych wiedzieć ;-)
W którejś z książek znów wyczytałam że ruchy zaczyna odczuwać się zazwyczaj między 16 a 22 tygodniem ciązy. I szybciej odczują je dziewczyny które już rodziły lub/ i są bardzo szczupłe.
Ja w sumie to już sama nie wiem czy czuję czy nie, czasem wydaje mi się że to to, i bynajmniej nie jest to nic nader przyjemnego - jakieś takie napięcia wewnątrz, naciskania, no cięzko to nazwać. A może to jeszcze nie to... :confused:
 
Witam się - nie było mnie parę dni na BB, bo mój M zmieniał oprogramowanie w komputerze i teraz nadrabiam - jestem 50 stron do tyłu, ale dam radę
Ja jestem Waga a M. Rybka, więc niby nie pownnismy tworzyć związku na dłuższą metę, ale jakoś dajemy radę:tak:
pisałyscie o znakach zodiaku - u nas na odwrót - ja rybka, a M waga:tak:
Agnieszka, Krakowianka - trzymam kciuki za Wasze maleństwa
Emalia - za Ciebie też - nie wiem, czy już wyszłaś ze szpitala:sorry2:

resztę nadrobię potem
pozdrawiam serdecznie
 
Ja też nic nie czuje, zupełnie nic.

Ale jakaś dziewczyna pisała tu kiedyś na forum, że ginekolog jej powiedział, że dzidzię czuć jak waży ok 200 gram, a to będzie ok 19 tygodnia więc na razie się nie przejmuje.
Kochana każda czuje inaczej, przeciez każda ma inne parametry, ukrwienie itd. Więc się nie załamuj:)Ja tez jeszcze nic nie czuję:)Lekarz mi powiedzial, że będę czuc ok 20 tyg:)
 
reklama
Do góry