reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

No i skasowało mi ...........wrrrrr
jeszcze raz:)
Avenka - podstawowy przepis na rosołek chiński
1,5 litra bulionu drobiowego
2-3 papryczki chili drobno pokrojone w kosteczkę
5-7 cm korzeń imbiru pokrojony w cieniutkie plasterki
1-2 - posiekane trawy cytrynowe( mozna posiekać lub wrzucić w całości i przed podaniem wyjąć.tylko środek żdzbła trawy się wrzuca do zupy , łatwo go znaleść bo jest miękki )
2-5 łyżek sosu sojowego (doprawiamy do smaku jak już zupka będzie gotowa)
garść posiekanej natki kolendry (przed samym podaniem zupy wrzucamy)

Łatwo przygotować ponieważ wrzucasz do bulionu imbir chili i trawę cytrynową
Aha zamiast trawy cytrynowej można dodać skórkę z połowy limonki startą , ona odda cytrynowy aromat:)
Zagotować należy składniki wyżej , doprawić do smaku sosami pogotować z 5 minutek potem można wrzucić makaron ryzowy , sojowy lub pierożki won ton i pogotowac kilka chwil (3 minuty do 4 ) na wolnym ogniu az zmięknie makaron.
Przed podaniem dodajemy dymkę i kolendrę i jemy

Można alternatywnie dodać do zupy mleczko lub smietanke kokosową -- pyycha ja uwielbiam z mlekiem kokosowym
i jak już zupka jest na talerzu skrapiam sobie odrobiną cytryny :)
 
reklama
proba:D
 

Załączniki

  • DSC01272.jpg
    DSC01272.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 55
Ostatnia edycja:
Twarda - Jak tak jak pozwolisz będę pisała:) Piękny Twój Antoś! Poza tym strasznie mi się imię Antonii podobuje:)
Na ostatnim zdjęciu to widzę że będzie z niego PREZES:) - naprawdę super:)!
Kasiek , Izia - Ależ bryki a kierowcy rajdowi ... Dumni ze swoich pojazdów:)
Edit:
Kasiulka - śliczna Haniusia!!!! KEROWNICZKA!:)

Jezu fajnie się zrobiło... atmosfera oczyszczona Tak lubię:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry