reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Alusia - o ile się nie mylę to jeżeli dochód na członka rodziny nie przekracza 504 zl to masz chyba prawo do zasiłku wychowawczego w kwocie 400 zl
 
reklama
Gosiagro dzięki za odpowiedz. Kurcze to niestety lipa ;/

Zdec oj nie zazdroszcze takiej sytuacji. Mój to ma 21 dni urlopu + 2 dni opieki + co dwa tygodnie ma dzień wolnego bo chodzi oddawać osocze. No a na przyszły rok jeszcze mu zostało 2 tygodnie tego tacierzyńskiego na Olka ;) bo chyba w 2011 już bedzie 2 ? ;>

Edit już doczytałam że tylko 1 tydzień ;/ szkodaaaa...
 
Natuska to podobnie jak ja heh :)

Dziewczyny ja mam dwie sprawy ...
1. Jak pójde na wychowawczy to należą mi się jakiekolwiek pieniądze? Czy żadne?
a
2. Jak zachęcić męża do gry wstępnej i seksu. Bo mi się chce a on jakoś nie ma ochoty :(

a no to mi sie chyba osoby pomieszały :p
1. wychowawczy jest płatny 2 lata (chyba) jesli nie przkraczacie kwoty bodajze 503 zł na osobe ale to jest jakos dziwnie liczone i np my nie przekraczamy a mi sie nie nalezy byc musiała iśc do mopru i sie dokładnie dowiedziec :D od razy zycze cierpliwości na stanie w kolejce :p
2. no tak sie usmiałam ze B mi sie pyta o co chodzi a ja ze o pracy czytam :p
niestety nie pomoge bo u nas odwrotna sytacja :p ale zawsze mozna gwałcic :-D

katarzyna janicka a nie jest czasami tak ze urlop jest płatny i okolicznościowy bo tak jest w kodeksie?? przeciez to obowiązek pracodawcy ;-)
 
ewela28 Jeśli ten ksiądz to oszust, to i tak chodził z przyjemności a nie dla pieniędzy, bo koperty nie chciał wziąć :-D Stwierdził, że nam są pieniądze potrzebne, a proboszcz sobie poradzi (proboszcz ma swoją firmę transportową):-)
Tomaszek fajnie w spaceróweczce się prezentuje:tak:
Ja przed ciążą musiałam myć włosy codziennie, w ciąży co 4dni:)szok:), a teraz co drugi dzień. I muszę myć rano, bo jak umyję wieczorem, to następnego dnia i tak mam tłuste strąki:wściekła/y: A że nie używam suszarki, to niestety muszę wstawać ok.1,5h przed wyjściem, żeby włosy zdążyły mi wyschnąć:dry:
stella Totalna porażka z tymi pediatrami, do których trafiłaś:wściekła/y: Ależ się nacierpieliście przez głupotę lekarzy:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Mam nadzieję, że już teraz będzie lepiej:tak:
Magda M Trzymam za was kciuki: dużo zdrówka i powodzenia w świątecznych przygotowaniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Biedny Szymek:-( Musiało bardzo boleć:-(
Daj znać, co powiedział lekarz na kontroli Kacperka.
Oglądamy psy a mamy co oglądać (20 owczarków) i tak się dzieciaki dotleniają ;)
To faktycznie jest, co oglądać:tak:
Dla dziewczyny lepsze jest pielęgniarstwo, bo możesz pracować tak jak ratownik na SORze i w karetce, a oprócz tego w dziesiątkach innych miejsc:tak: I przynajmniej w niektórych szpitalach pielęgniarka na SORze zarabia więcej niż ratownik, zwłaszcza po specjalizacji. No i po ratownictwie właściwie nie masz dalszej możliwości rozwoju (tylko licencjat, ewentualnie mgr ze zdrowia publicznego i kursy z nowymi wytycznymi)
kalwa[FONT=Verdana,Arial,Tahoma,Calibri,Geneva,sans-serif]Za dużo tych chorób na raz:-( ale Maja dzielnie znosi chorobę, a lada dzień będzie zdrowa:tak:[/FONT]
emalia82 Ja też nie kupuję prezentu małej. Prezenty dla niej przyjmę:-p ale sama korzystam z tego, że Emilka jeszcze nie domaga się podarków. Zwłaszcza, że teraz u nas też krucho z pieniędzmi, bo grudzień i styczeń będą bez wypłat.

kpi23 Już coraz więcej czerwcówek wróciło do pracy i twierdzą, że nie jest tak źle, więc głowa do góry :tak:
athena83 Mam nadzieję, że mąż tym razem dotrze planowo :tak:
Ja dziś wyszłam na godzinkę na spacerek mimo -10 na termometrze. Słoneczko świeciło i stwierdziłam, że choć na chwilkę zabiorę małą na świeże powietrze. Emilka była opatulona jak mumia, a ja z wózkiem zasuwałam prawie jak Korzeniowski, więc nawet nie zmarzłyśmy :-)
ile razy dziennie wasze dzieci jedza cyca?
Właśnie policzyłam i u mnie jest cyc min.6 razy dziennie (mniej więcej: 5,9,12,15,18,20) i w nocy co najmniej 1 raz. Ale poza cycem Emilka dostaje tylko raz warzywka, które i tak zapycha moim mlekiem:-)
izia_tcz Widzę, że ostatnio humor coś ci nie dopisuje:-(
Znam skądś te docinki... i to, że ma się dość chłopa w domu... i brak prezentów także...
Przytulam:yes: A święta poczujesz najpóźniej przy wigilijnej kolacji, a wtedy zabraknie miejsca na smutki :tak:
Zazdroszczę takiego szczęścia :-( mam kilku znajomych co miało podobne szczęście lub znajomości. Mnie szlak trafia, ale mogę tylko zazdrościć i życzyć jak najlepiej może i do mnie w końcu się szczęście uśmiechnie skoro nie przyszło mi urodzić się w czepku :-D
Na pewno:tak::tak::tak:
Ja na szczęście nie muszę się martwić, czy będę mieć pracę, jedynie o to gdzie i czy za wypłatę da się przeżyć:dry:

Ja to bym chciała mieć trójeczkę dzieci, a o drugie zacząć starać się pod koniec 2011. Teraz chcę do pracy wrócić i trochę popracować przed kolejnym zwolnieniem :-)
 
mamy juz spacerowke, jestesmy bardzo zadowoleni :tak: a z tym placzem to nie wiem teraz po poscie kalwy zaczelam sobie wkrecac ze moze to jakas choroba :-(

witaj!:-) ostatnio o tobie myslalam, czy przypadkiem nie wpadniesz nas nagle powiadomic o nowej fasolce :-D Mi latwo mowic ale nie przejmuj sie tak bardzo powrotem do pracy, najgorszy jest pocztek..wazne ze Natalka zdrowa i szczesliwa, pamietaj!

?

hej, no co Ty? tak mi czas ucieka przez palce i tyle mam zajęć, że chyba nie dałabym rady z dwójką ... ;), na razie wracam do pracy, czekam do kwietnia - zobaczymy jak będzie a potem ... może i zaczniemy nad fasolką pracować???:):):)
tak jak juz kiedyś pisałam, że my starzy jesteśmy i nie możemy zbyt długo czekać... i trzeba będzie jakoś to ogarnąć wszystko :-)
na pewno masz rację, bedzie dobrze ... tylko jak tak patrzę, że Natalcia taka malutka jeszcze ... dobrze, że nie zostawiam z opiekunką lub w żłobku

życzę udanych spacerów w nowym pojeździe!

heh dziewczyny własnie tak myslałam ze z tym zelazem to jakas paranoja i wogole go nie wykupilam, a teraz musze sie wybrac do jakiegos pediatry i sie podpytac o to ;] heh co za lekarze na tym swiecie zyją... i to jeszcze jak zaczelam sie wypytywac o to zelazo ze na co po co to złą matke ze mnie zrobila, ze dziecko nie bedzie sie podnosic , ze moze byc chore itd...
Dzieki:*
Lece do malego bo zasypia ale sam chyba nie zasnie przez ta chorobe:-(
Dobranocka

uważaj na żelazo, bo szkody w organiźmie potrafi duże zrobić ...
trochę już na ten temat wiem, bo Natalka też dostała, do tej pory nie wiem po co ... odstawiłam po kilku dniach - a jak robie badania to wszystko ok ....

:-):-):-)
Tylko że co to za praca gdzie będe zarabiać 650zł :wściekła/y: mam ok.20km do pracy(w obie strony już) czyli ok.150zł na paliwo do tego ok.400zł opiekunka i co ? :wściekła/y: Co zarobie to oddam :wściekła/y:
Mamy kredyt na samochód, do tego kredyt weselny :no: nie wiem za co będziemy żyć :wściekła/y::wściekła/y:

Chyba Ci się nie opłaca wracać?

a ja wam zazdroszę, że mężowie mają wolne... mój to nawet w wigilię robi........ on w ciągu roku jak ma 10 dni wolnych to święto, a za zaległy urlop im kasy nie oddają, takie coś jak urlop okolicznościowy też nie funkcjonuje u nich.........

to pewnie prywatna firma?

a no to mi sie chyba osoby pomieszały :p
1. wychowawczy jest płatny 2 lata (chyba) jesli nie przkraczacie kwoty bodajze 503 zł na osobe ale to jest jakos dziwnie liczone i np my nie przekraczamy a mi sie nie nalezy byc musiała iśc do mopru i sie dokładnie dowiedziec :D od razy zycze cierpliwości na stanie w kolejce :p
2. no tak sie usmiałam ze B mi sie pyta o co chodzi a ja ze o pracy czytam :p
niestety nie pomoge bo u nas odwrotna sytacja :p ale zawsze mozna gwałcic :-D

katarzyna janicka a nie jest czasami tak ze urlop jest płatny i okolicznościowy bo tak jest w kodeksie?? przeciez to obowiązek pracodawcy ;-)

jasne, tylko firmy prywatne rządzą się swoimi prawami a jak Ci nie pasuje to przecież mozesz sie zwolnić ...

kpi23 Już coraz więcej czerwcówek wróciło do pracy i twierdzą, że nie jest tak źle, więc głowa do góry :tak:
:-)

staram sie jak mogę ...

A co do pracy to ja nie narzekam. Mam dobrą. I warunki finansowe i psychiczne (współpracownicy, szefowie). Jedno małe ale to takie, ze to jest dość ścisłe grono i nie można żadnych numerów robić. Właściwie chyba w każdej firmie konkurencyjnej kogoś znam i vice versa. Zawsze jak się kogoś chce zatrudnić to się wypytuje kto to taki. I zawsze się znajdzie ktoś kto zna tą nową osobę.
Z tej też przyczyny pracę zmieniałam 4 razy i za każdym to ona znajdywała mnie :). Przez kogoś kto ma o mnie dobrą opinię.
Chociż teraz zaczęli przyjmować "świeżych" ludzików. Rynek się chyba wyczerpał ... No i taka osoba mniej zażąda i można ją po swojemu wyszkolić ...
 
Ostatnia edycja:
ja mojego tez namawiam na zmiane pracy ale on jest do niej tam przywiązany ze szkoda gadac, to jest jego 1 praca i robi tam juz 8-9 lat ;-) wiec ciezko go namowic :-(
kpi- masz rację, prywatna firma, zatrudniają całe 3 osoby i zawsze jak się ktoś stawiać zaczyna to słyszy, że jeszcze raz i się pożegnamy

pracodawcy to nie ludzie :-:)wściekła/y:
 
katarzynajanicka, na-tuska - znam punkt widzenia pracodawców prywatnych ... i to są ludzie, tylko jak każdy patrzą swoimi oczami i chcą jak najlepiej dla siebie, długo by tu opowiadać, co robią ludzie w małych firmach ... ehhhh, wszystko trzeba wyważyć i znaleźć jakiś wspólny punkt:)

JEEEJKU, a ja zapomniałam Wam się pochwalić, że moje dziecię trzy dni temu powiedziało MAMA ... i dwa dni temu powtórzyło!!!!! wczoraj i dziś cisza ale byłam i jestem przeszczęśliwa ... pewnie przypadkiem jej to wyszło ale to i tak było przecudowne!
 
A ja sie dzisiaj witam wieczorową porą,jakoś w dzień nie mogłam znaleźć czasu. U nas ok, mały zjada już coraz więcej i już nawet troche wypije samego nutramigenu.
Jutro wkońcu wybieram sie na przedświąteczne zakupy.jade do siostry a nasi mężowie beda zajmowac sie dziećmi (siorka ma córkę co ma 10 m-cy) więc faceci nie beda sie nudzić. Juz nie pamietam kiedy bylam na mieście, jak jest Natan to nie miałam ani jednego dnia spokojnego by po sklepach połazić, zawsze wszystko szybko i w marketach.

Magda M dużo zdrówka dla chłopców!! biedny Szymek no ale niestety takie wypadki czasem sie zdarzają - dobrze że palce całe.

kalwa ale przeżycia, współczuje i dużo zdrówka dla Was!!
Eliza_eM z tym żelazem to nie wiem ale nie wydaje mi sie by ilośc dzieci miała na to wpływ, Natan miał w tygodniu robioną morfologię i w sumie poziom żelaza wyszedł u niego nie co niżej od normy ale narazie mamy nic nie dawać tylko za m-c powtórzyc badanie, zelazo jest w kaszkach, obiadkach wiec zjada ich coraz wiecej.
kasiek mi sie tez strasznie przetłuszczają włosy i nie mam na to żadnego sposobu, myle je codziennie, czasem co drugi dzien
konniczynka fajna przygoda z tym podrywem :)miłe wspomnienia
stella - współczuje przeżyć, taka niestety nasza służba zdrowia
emalia - nawet niech Ci przez myśl nie przejdzie że zła z Ciebie matka, ja w tym roku Natankowi też nic pod choinkę nie kupuje, najważniejsze dla Twojego dziecka jest teraz Twoja miłośc a tej jemu z pewnością nie brakuje, dla naszych maleństw na tym etapie i tak najbardziej liczy się nasza obecność, ja pochodzę z ubogiej rodziny i u mnie w domu jak już były jakieś prezenty to bardzo skromne, czasem tylko ciepłe kapcie itp ale zawsze byłam uczona że najważniejsza w tym okresie jest rodzina i czas spedzony razem i to jest to co mozemy dac sobie najdroższego
Anik dzielna z Ciebie mamuśka, fajnie ze w pracy bylo ok a maleństwo zadowolone z babcią

DOBRANOC!!!:-):-D:-):-D
 
gratulacje dla Natalki :D i dl mamusi :D

masz racje ze kazdy patrzy zeby dla niego bylo jak najlepiej, ale czasami jrst to przesada - niestety ;/
 
reklama
Do góry