reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Zdec mam też pytanie do ciebie jak robiłaś wymaz to płaciłaś za niego? jak tak to ile? bo ja w następnym tygodniu mam wizyte i musze sie finansowo przygotować:-)

Robiłam wymaz w kierunku bakterii. Kosztował mnie 35zł i musiałam go sama do laboratorium Diagnostyki zanieść. Na szczęście nic nie wykazał:)
Teraz będę miała robiony za 3tygodnie już ten przed porodem o którym dzisiaj pisałyście, ale nie będzie trzeba go nigdzie zanosić bo będzie można go zrobić w Dolmedzie. W sumie nie pytałam się czy będzie płatny, ale sądzę że na pewno....

Wróciłam z wizyty. Natalcia nadal Natalcią pozostała i nie ma już innej opcji:) Waży 1860g:) Wszystko w porządku, wszystko pozamykane, szyjka długa bo 4cm:) Wody płodowe: OK, przepływy: OK. Wg usg termin mi się przesunął o kilka dni do przodu:)
Lekarz mówi że spokojnie powinnam donosić do końca, ja mówię: uffff to dobrze bo muszę się jeszcze zdążyć obronić:) Następna wizyta 19.maja:)
 
reklama
Robiłam wymaz w kierunku bakterii. Kosztował mnie 35zł i musiałam go sama do laboratorium Diagnostyki zanieść. Na szczęście nic nie wykazał:)
Teraz będę miała robiony za 3tygodnie już ten przed porodem o którym dzisiaj pisałyście, ale nie będzie trzeba go nigdzie zanosić bo będzie można go zrobić w Dolmedzie. W sumie nie pytałam się czy będzie płatny, ale sądzę że na pewno....

Wróciłam z wizyty. Natalcia nadal Natalcią pozostała i nie ma już innej opcji:) Waży 1860g:) Wszystko w porządku, wszystko pozamykane, szyjka długa bo 4cm:) Wody płodowe: OK, przepływy: OK. Wg usg termin mi się przesunął o kilka dni do przodu:)
Lekarz mówi że spokojnie powinnam donosić do końca, ja mówię: uffff to dobrze bo muszę się jeszcze zdążyć obronić:) Następna wizyta 19.maja:)

Cześć dziewczyny
Zdec gratuluję dorodnego bobaska.
U mnie dziś tak sennie. Byłam na morfologii i taxoplazmozie, wyniki jutro, mam nadzieję że będą ok.
Jak wróciłam to złapała mnie drzemka 4h:szok:!

Dziewczyny ja nigdy nie miałam robionego wymazu w kierunku bakterii, a taxo mam dopiero 2 raz, 1 -szy był w 8 tyg. robiony.
Kurde, czyżby mój lekarz odstawał od normy?

 
annajak czasem trochę podusisz? czyli co robisz ;)? bo brzmi podejrzanie ;p

zdec no i widzisz :)) super :) i jaką masz szyjkę byczą, zazdroszczę oO ;) teraz ja zaczynam łapać stresa przed swoją jutrzejszą wizytą ;p

sloniczka z tym wymzaem to tak jak dziewczyny piszą, pewnie dopiero ok 35 tc, a co do toxo to w ogóle chyba b. rzadko lekarze wspominają cokolwiek na ten temat.. moj ani słowa np :p a drugi stwierdził, że toxo jest przereklamowane i jak chce to mogę badać, moja wola ;)
 
Cześć dziewczyny
Zdec gratuluję dorodnego bobaska.
U mnie dziś tak sennie. Byłam na morfologii i taxoplazmozie, wyniki jutro, mam nadzieję że będą ok.
Jak wróciłam to złapała mnie drzemka 4h:szok:!

Dziewczyny ja nigdy nie miałam robionego wymazu w kierunku bakterii, a taxo mam dopiero 2 raz, 1 -szy był w 8 tyg. robiony.
Kurde, czyżby mój lekarz odstawał od normy?


Toxoplazmozę jak jest ujemna pierwsza, to się powtarza jeszcze raz. Więc prawidłowo miałaś robioną dwa razy.
Jeżeli chodzi o wymaz to ja miałam go robionego na własne życzenie, bo w ostatniej ciąży najprawdopodobniej gronkowiec którego nie wiem gdzie nabyłam był powodem ropnego zapalenia błon płodowych, dlatego teraz tak strasznie chucham na te wymazy.
 
Robiłam wymaz w kierunku bakterii. Kosztował mnie 35zł i musiałam go sama do laboratorium Diagnostyki zanieść. Na szczęście nic nie wykazał:)
Teraz będę miała robiony za 3tygodnie już ten przed porodem o którym dzisiaj pisałyście, ale nie będzie trzeba go nigdzie zanosić bo będzie można go zrobić w Dolmedzie. W sumie nie pytałam się czy będzie płatny, ale sądzę że na pewno....

Wróciłam z wizyty. Natalcia nadal Natalcią pozostała i nie ma już innej opcji:) Waży 1860g:) Wszystko w porządku, wszystko pozamykane, szyjka długa bo 4cm:) Wody płodowe: OK, przepływy: OK. Wg usg termin mi się przesunął o kilka dni do przodu:)
Lekarz mówi że spokojnie powinnam donosić do końca, ja mówię: uffff to dobrze bo muszę się jeszcze zdążyć obronić:) Następna wizyta 19.maja:)


Dzieki za info :-)
Cieszę się że wszystko ok :-)
Ja mam troche stresa przed swoją wizytą bo coś mi sie ostatnio brzuch straszebnie napina jak troche pochodze i zauważyłam że od dwóch dni to napinanie pojawia się również w nocy tak ze 2-3 razy aż się budze, i ostatni też mam takie kucia nie codziennie ale sie zdażają ostatnio jak mnie złapało to mnie z 15 minut trzymało
 
Wiecie co znalazłam na wątku majowym temat: opowieści z porodówek. Nieźle się uśmiałam z jednego opisu dziewczyny:
"...Ekspresowo! Na epidural nie bylo czasu:biggrin2: Dali gas ale nie pomagal i kazalam go im sobie w tylki wlozyc:biggrin2: Kazali przec to parlam. za chwilke Tymek byl na swiecie. Nie popekalam, nie zszywali mnie... W czery godziny urodzilo sie moje pierwsze dzieciatko!!! Dla mnie sam porod byl zaskakujaco do przezycia, nawet sie niespodziewalam. Moge zaraz rodzic nastepne dziecko. Bolalo, tak, nawet wiecej napier....lo jak sku...syn. ale ten bol ma sens...

Godzine po porodzie poszlam zapalic:biggrin2: "
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Ja tez sie melduje po wizycie, i po pysznych lodach :tak: Mala wazy 2850g :eek::eek: normalnie szok! Wszystko ok, wody w normie, glowka prawie sie wstawila co znaczy ze prawie gotowa do wyskoku :szok: Niesamowite zobaczyc naszego malego pyzolka, ma tak przepieknie zarysowane usteczka i okragle policzki z malutkim podbrodkiem i lekko zadartym noskiem ze az polozna z asystentka zaczely do niej wzdychac :-D:-D Juz bym ja chciala miec przy sobie, taki slodziak przesliczny.... Och takie usg sprawia ze czlowiek dwa metry nad ziemia sie unosi z radosci. Wizyty teraz co tydzien wyznaczone a po terminie podobno co 2-3 dni :baffled:, na szczescie tu sa za darmo bo chyba bym zbankrutowala jak by tak stowe trzeba bylo walnac za kazdym razem.

Widze ze dzis wiecej dobrych wiadomosci, nawet Ewus moze wyjdzie na weekend:tak: Chlopaki jak na blizniaki dobrze rosna, ta majowka ktora rodzila w lutym wlasnie z taka waga synow urodzila i pieknie sie rozwijaja :tak:
Ide was poczytac na spokojnie ;-)
 
Cześc dziewuszki:)
Gratuluje wszystkim idanych wizyt i zdrowych maluchów:-)
zdec sliczne mebelki
co do wymazu, to ja nie miałam jeszcze robionego, 17 maja ma wizyte to zapytam
co do znieczulenia to najlepiej dowiedzieć się w szpitalu bo to zależy tylko wyłącznie od dostępności anestezjologów albo jak szpital ma zakontraktowana procedurę porodu naturalnego; ja np wiem że tam gdzie będe rodzic nie ma takiej opcji żebym dostała znieczulenie, jesli rodzę naturalnie to bez znieczulenia, a jak cc to standard, po prostu brak anestezjologów,nawet nie ma opcji żebym zapłaciła
dzis cały dzień robiłam zakupy dla małej, chyba już mam wszystko, jeśli cos będę jeszcze potrzebowała to już poźniej; na razie portfel pusty:-) został mi jeszcze wózek ale rodzice uparli się ,że kupia dla wnuczki, więc wcale się nie sprzeciwiam ;-)
 
reklama
Jak zwykle sie rozpisalyscie u nas pieknej pogody ciag dalszy tyle ze wekend ma byc juz do bani

Zdec mebelki sliczne, jak po wizycie?

Ewela ja uzywam ponczoch samonosnych i jak dla mnie sa praktyczne nie lubie miec na sobie za duzo warstw :) jesli sie na nie zdecydujesz to kup jakies lepsze typu gatta

Ita ja mam sliwke wegierke z alpejska laka :) odwane polczenie ale nam sie bardzo podoba


Ewus Paula trzymajcie sie mocno :) Paula ten szpital to tak z nienacka ze musialas isc z Patrykiem? moj smyk by pewnie po 10 min wszytsko rozniosl niby aniolek ale jak juz szie oswoi to strasznie ciekawski
To badanie o ktorym piszecie to jakas nowosc ? z Olem 5 lat temu nie mailam czegos takiego

Kajdusia do lumpeksow trzeba miec dar ja go niesety nie mam robilam pare razy podejscie z przyjaciolka ona wychodzila obladowana a ja z niczym u mnie to jak z grzybami..... przejde rozdepcze nie zauwaze :))
 
Do góry