reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Hej mamuski, wreszcie zaczynam normalnie funkcjonowac, po mega mdlosciach i wymiotach, ktore mnie jeszcze od czasu do czasu mecza ale jest ich coraz mniej. Ja wlasnie ugotowalam ogorkowa i sie nia zajadam, musze chyba przestac, bo juz 3 miesiacu bede sie toczyc;-) Brzuszek mi wystaje i to tak szybko:szok: w pierwszej ciazy pokazal sie dopiero w 6 miesiacu, a teraz taki "speed".
 
reklama
Hej Kobietki! A właśnie jak to jest u was bo to przecież dopiero nasze początki niby brzuszek pokazuje się ok 4 miesiąca ale mi jakoś już trochę wystaje a przecież niby jeszcze ma trochę czasu. No i obwód pasa pod koniec wakacji miałam 66 a teraz 78 i przytyłam już 6 kilo fakt, że jestem od początku na L4 z powodu sporej ,,cysty'' a w pracy zawsze się nabiegałam czasem nawet 10, 14 godzin a teraz leniu****ę, ale jak tak dalej pójdzie to będę wyglądała jak balon:szok: A wy ile już przytyłyście? Pozdrawiam.
 
Mi za pierwszym razem brzusio wyskoczyl w 4 miesiacu, natomiast teraz juz go widac troszke. Jednak nic nie przytylam bo bardzo staram sie uwazac.
W pierwszej ciazy przytylam 30 kilo i ta sytuacja nie moze sie powtorzyc. :no:
 
sylwiaa28 ja na razie nic nie przytylm chociaz sama sie dziwie bo brzusia mam juz dosc pokazny zadnych spodni nie moge dopiac,ale mnie do tej pory jakos apetyt nie dopisywal jedyne co mi wchodzi to owoce kefir i wszystko co kwasne.Na widok miesa i jogurtow dostaje mdlosci no ale moze powoli wszystko sie unormuje:-)
dilajla,zycze udanej imprezy;-)
Dziewczyny czy ktoras z was ma takie dziwne uczucie ciagniecia w dole brzucha ja tak mam jak dluzej pochodze albo jak jestem zmeczona,troche sie martwie bo czasami to az przysiasc musze na chwile az mi przejdzie nie plamie ani mnie nic nie boli,z Viki tez tak mialam ale troche pozniej.Mam tylko nadzieje ze to nie sa skurcze,lekarzmnie badal a usg tez niczego chyba nie wykazalo ,mam nadzieje ze to nic powarznego....
 
Beata1980 - ja tak mam po dluzszych spacerkach. Wtedy autobusikiem musze podjechac do domu. Czasem nawet jak szybko wstane to tez jakby mnie kolka lapala, albo sama nie wiem co. Z tego co pamietam to w pierwzej ciazy mialam podobnie a nawet mocniej i lekarz powiedzial, ze czasem jak naciagaja sie miesnie pod ktorymi znajduje sie macica, moze wystepowac takie rwanie.
Puki jest to do wytrzymania i bol mija oraz brak plamien, wszystko jest ok. :tak:
 
Ja przytylam 2kg, ale tez sie staram pilnowac, nie chce przytyc wiecej niz 10kg, bo pozniej zrzucic te wszystkie kilogramy jest strasznie czasochlonne. Ciekawe, czy mi sie uda, bo ostatnio troche podjadam wieczorami, a nie powinnam:baffled: Co do ciagniecia w dole brzucha, nie mam go na razie wogole, co nie znaczy, ze sie jeszcze nie pojawi. W pierwszej ciazy mialam na poczatku teraz zero ciagniecia.
 
aga 29 mnie tez juz troszke brzuszek wystaje. Ale zauwazylam go dopiero dzisiaj. Tak jakby przez noc urosl :tak:A jakis 2 noce w stecz czulam jakby mi sie skora rozciagala. A dzis prosze :-) juz widac. Z Sandrusia kolo 16tc zaczal dopiero wystawac :tak:

sylwiaa28 ja przytylam 1,5kg. Z tym, ze biust mi duzo urosl.

Dominika-Essex ja w pierwszej ciazy przytylam 18kg i tez nie chcialabym zeby sytuacja sie powtorzyla ;-)
Mozesz zdradzic jak uwazasz zeby za duzo nie przytyc :confused:
Tez musze o tym pomyslec a kazda sugestia mile widziana :-)

beata1980 nie mam nic takiego jak piszesz. Tylko niekiedy tak jakby kluje mnie w pepku ale tak od srodka. Nie umiem opisac, ale pamietam, ze w pierwszej ciazy tez tak czulam ale wtedy bylam w 8 miesiacu i niuska sie krecila w tym czasie.
Trzymam kciuki zeby to nie bylo nic niepokojacego :tak:

dilajla jak imprezka :confused::confused:
 
Podjechalam do tej kliniki gdzie robilam usg i wszystkie badania,mialam isc dopiero za tydzien ale troche martwilam sie tym bolem brzucha ,no i ciekawa bylam jak moje wyniki wyszly ,bo tutaj to badaja na wszystko nawet na hiv mialam robiona cytologie i jeczcze inny wymaz na jakies bakterie no ale wszystko wyszlo dobrze ,a spodziewalam sie anemi bo prawie wogole nie moge jesc miesa bo pozniej mnie mdli.
Co do brzucha to lekarz powiedzial ze to normalne bo sie wszystko rozciaga i zaczyna uciskac.Dostalam antybiotyk bo strasznie kaszle i boli mnie gardlo,ale jeszcze ze dwa dni polecze sie mlekiem z maslem i miodem no a jezeli nie pomoze to bede chyba musiala wziasc,a ja nienawidze zadnych lekarstw a antybiotyk to ostatnio zarzywalam ze 3 lata temu i mimo ze lekarz mnie zapewnil ze nie zaszkodzi dziecku jakos mam opory....
Jeszcze jedno badanie krwi mnie czeka pojde w poniedzialek je zrobic, od 12 tyg je robia.na choroby genetyczne.I jak tu byc spokojnym.....
Zycze wam kochane milej i relaksujacej niedzieli:tak:
 
Wczoraj napisalam wprawdzie, ze waga pokazala mi + 2 kg, a dzis rano sie znow wazylam i wrocilam do wagi wyjsciowej:baffled:, lecz to pewnie dlatego, ze dwa dni pod rzad wymiotowalam. W sumie chyba nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo:tak:. Co do brzuszka, to wystaje juz troche i niestey juz od 2 tygodni nosze spodnie ciazowe, bo w moje ciuchy juz sie nie mieszcze:tak:, wszystko mnie uciska. Teraz wlasnie siedze na tarasie i sie dotleniam, bo dopadlo mnie przeziebienie i kaszel, a swieze powietrze pomaga na udraznianie drog oddechowych.:)
 
reklama
U mnie też te 2kg na plus jest jakieś takie ruchome, zależy chyba od apetytu - są dni, gdy tylko skubię, a są takie, że wymiatam jak odkurzacz co mi wpadnie w ręce i to nie z powodu zachcianek, ale niekłamanego glodu :baffled:
I też mam już brzuszek! rano jeszcze nikt by nie powiedział, ale wieczorem - nie da się ukryć :tak: Dobrze mi z tym :tak: Póki co, ciągnie mi się ten pierwszy trimestr. Czuję od kilku dni takie jakby stawianie brzucha, w ogóle czuję podbrzusze, ale nie mam poczucia, że to coś groźnego. Raczej wszystko we mnie pracuję. Ale będę spokojniejsza, kiedy 3msc się skończy i subiektywnie poczuję się pewniej :tak:
 
Do góry