reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

reklama
Cześć Dziewczynki!
Nareszcie jestem po formalnościach związanych z zapisywaniem się do przychodni:happy: i teraz już wiem, co mnie czeka ze strony północnoirlandzkiej opieki medycznej przez następne 8 miesięcy. Muszę przyznać, że nie wygląda to najgorzej:-D. przynajmniej w teorii, a jak będzie z praktyką - to się dopiero okaże.
W każdym bądź razie w przyszłym tygodniu mam spotkanie z GP, potem za jakieś 2-4 tygodnie z położną no i w 13-15 tc będę z niecierpliwością wyczekiwać wezwania na badania szpitalne:tak:.
Trzymajcie się cieplutko i niech wszystkie nasze fasolki rosną zdrowo...
 
Witam czerwcowe mamusie
Ja sama jestem też czerwcowa mamusią, ale wcześniej nie pisałam nic tutaj jedynie czytałam Was od samego początku
NIe pisałam ponieważ mam już za sobą 2 poronienia, może nie chciałam zapeszać, sama niewiem
Jestem regularną bywalczynią wątka ciąża po poronieniu, mam nadzieję że i tu będzie tak przyjazna atmosfera
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie;-)
 
jezeli chodzi o duphaston to nie wiem czy jest tylko na recepte, ale luteina, która jest odpowiednikiem duphastonu, ją można kupic bez recepty z tym że jest wtedy droższa
 
kalina malina kawe możesz pic nie ma ku temu przeciwskazań, a jeszcze jak dodajesz mleko to smiało mozesz wypic sobie ze 2 filiznanki dziennie
Ja w pierwszej ciazy piłam kawe i nie zaszkodziło to mojemu dziecku
Ja teraz jadnak mam wstręt do kawy, więc nawet jej nie ruszam:szok:

Kluseczka ciesze się ze z twoja fasolka wszystko dobrze, a u ciebie który to tydzien i u jakiego lekarza byłaś i dlaczego masz miec badanie na ZD?
 
Dzwoniłam dzisiaj do tego polskiego lekarza ale pierwszy wolny termin ma miał na 16 grudnia.Dowiedziałam sie ze tutaj nie dają nic na podtrzymanie przez pierwsze 3 miesiące dopiero w pózniejszych miesiącach.Chyba pozostaje mi już tylko czekać do 14 listopada,wtedy sie okaże czy dzidzia rosnie. Staram sie myslec pozytywnie. Dzisiaj przestałam plamić,brzuch mnie już wogóle nie boli.Mogłybyście mi napisać jakiej wielkości były wasze malenstwa w 6, 7,8 i 9 tyg od ostatniej miesiaczki.Chciałabym sprawdzić ile prawidłowo powinna rosnąć dzidzia w ciągu tygodnia lub dwóch.Moja w 6 tyg i 3 d OM miała 4 mm i wg. gin było o.k. a w 8tyg i 3 dOM miała 8 mm i wtedy stwierdziła że jest za małe, ze chyba trzeba bedzie usunąć.Sama niewiem co o tym myślec:-(
 
catmate powiedz mi też proszę czy masz objawy ciąży typu ból piersi, obrzmienie, mdłosci, sennosc, wymioty??
 
Catmate: Trzymam kciuki. Straszne sa te oczekiwania na badania ale spruboj sie na zapas nie zartwiac. Przynajmniej po tak dlugim okresie beddziesz miala 100 procentowa pewnosc czy bobas sie rozwija. Lekarze tez sie czasem myla.

Dilajla: Bylam prywatnie w Polskiej przychodni u ginekologa. Powiedziala mi pani ze to 7 tydzien plus 4 dzien a dzidzia ma 11mm. A badania Downa mozna tu zrobic jezeli chcesz miedzy 11-12 tyg. Kwestia wyboru.Jeszcze nie wiem czy sie tego podejme ale dano mi taka mozliwosc.
 
reklama
nawet nie wiedziałam ze mozna robic badanie na ZD nikt mi o tym nie mówił
ja narazie to byłam u gp i on mnie wysłał w 8 tyg do szpitala na usg bo mam za soba 2 poronienia
usg naszczescie wyszło dobrze widziałam serduszko i kruszynka ma prawidłową wielkość
dlatego też co mnie wkurzyło stwierdzili ze nie ma co wiecej usg robic skoro jest wszystko ok wiec teraz usg mam miec gdzies za 10 tyg czyli pewnie bedzie to styczeń:baffled:
ja naszczescie zanim zaszłam teraz w ciaze byłam w pl i mój lekarz któy w pl mnie prowadził przepisał mi leki i brałam je juz od 16 dnia cyklu jak zaczelismy staranka, udało sie zajsc za pierwszym cyklem;-) zreszta jak zawsze potem tylko problemy sie robia, jednak wierze ze teraz przy tych lekarz bedzie dobrze
tymbardziej ze teraz czuje sie naprawde ciążowo a wtedy te dolegliwosci był słabsze a i zanikły w pewnym momencie i juz wtedy czułam ze cos jest nie tak i sie nie myliłam
 
Do góry